Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy pelenkázzam be, és lehet...

Hogy pelenkázzam be, és lehet -e ezzel a kaja kézből kiütéssel kezdeni valamit?

Figyelt kérdés

Első baba, lány, 10 hónapos, eddig kb minden gond nélküli, nem egy sírós, hisztis csecsemő volt.

Kb két hete lázad a pelenkázás ellen, elforog, ordít, rugdos. A pelenkázó már a földön van, próbáltam magasan is, ott is ezt csinálta, de tartottam a pottyanástól.

A fölé lógatott, kezébe adott játék 6-ból 3X segít, a többinél próbáltam, hogy engedtem menni pár kört, forogni, de meg ez sem használ, akár mennyit engedem pucér popóval körözni, végül mindig hiszti a pelenka ráadása. A gyerek 10 kiló én meg negyven valahány, és fizikailag is nehéz a feladvány. HOgy csináljam?? Kell-e őt már ilyen korban korlátoznom, tehát ezt a viselkedést úgymond büntetni?

Másik: a kajálásnál, ha nem kér többet, nagy erővel üti ki a kaját, kanalat a kezemből, volt már, hogy az egész aventes pohárnyi főzi kirepült, szétfolyt.

Ez majd elmúlik magától, vagy mit lehet ez ellen tenni? Ezért viszont minden alkalommal szigorúan, és mérgesen rászóltam, hogy XY, ezt NEM SZABAD!!

Köszi ha válaszoltok!


2013. júl. 31. 20:39
 1/6 Jégtánc ***** válasza:
Pelenkázásnál voltak vannak és lesznek még ilyen időszakok.Nálunk az éneklés vált be .Vuk - ot szoktam énekelni akkor nyugton marad.Mondjuk nekem most már másfél éves a lányom.Kajálásnál lesz még rosszabb is amikor már ő is kéri a kanalat :) Majd elmúlik:)). Kitartás.
2013. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a fiamat kényszerítettem, hogy maradjon a hátán-persze nem tetszett neki...


Kaját meg szerintem tartsd távolabb tőle, hogy ne érje el.

2013. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Dettó :) Kisfiam is kb 10 hónaposan kezdett hisztizni pelenkázáskor, ezt a jó szokását már csak ritkán mutatja be. Amikor lehetetlen volt bepelenkázni, úgy forgolódott, simán a földön pelenkáztam, terpeszülés, és a két lábammal lefogtam a karját. Pár szétrugdosott szaros pelenka után ez volt a minimum. Szerintem beletörődött hogy én vagyok az erősebb, mostanában csak a kezébe adok egy játékot és vidáman elvan. Kaja közben néha szívat, de az is sokat javult. Mindíg kap ő is kanalat, azt dobálja el (én pedig szorgalmasan felveszem), vagy - mostanában- ő akar kanállal enni, ekkor felrakok neki egy előkét és hadd egyen. Egész ügyes. Kell utána takarítani, de nem vészes. Próbáld ki, hátha megpróbál a lányod is önállóan enni :)
2013. júl. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez a helyzet, 9,5 hós a kislányom. Tegnap már úgy pelenkáztuk, hogy Apa lógatta a hónaljánál fogva, én meg ráadtam a pelust. Gondolkodok azon, hogy váltanunk kellene bugyipelenkára, azt egyszerűbb ráadni. Csak azt nem tudom, mennyi idős kortól lehet. A kaja is dettó így van nálunk, én olyankor befejezem az etetèst, mert akkor már tényleg jól van lakva. Remélem tudtam segíteni.
2013. aug. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6hónapos és ugyanez a helyzet. Már pelenkázás, evés előtt gyomoridegem van :D Én bizony rászoktam szólni, hogy NEM SZABAD. Olyankor rámnéz a hatalmas szemeivel komolyan és kb.5 másodperc után csinálja tovább a huncutkodást. :D
2013. aug. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

oh, ez megnyugtató, hogy nem egy renitens a lányom.

Köszi a választ, és értem, a kajánál akkor ő már nem kér többet, azért csinálja.

Hát sok türelmet és humorérzéket minden sorstársnak:-)

2013. aug. 2. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!