Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használjak cumit v ne?

Használjak cumit v ne?

Figyelt kérdés
Nagyanyám állandóan cumit nyom a 7 hónapos lányaim szájába mikor nyűgösek mondja jó a fogaiknak.Én ettől falra mászok ne a cumitól nyugodjanak meg.
2013. aug. 2. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha mástól is megnyugszanak, akkor ne használd.
2013. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ellenzed, akkor old meg máshogy és mond meg nagyanyádnak. Egyébként én ont az ellenkezőjét hallottam, hogy a cumi rossz a fogak fejlődésére nézve. Akárhogy is, ha zavar, szólj érte.
2013. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jesszusom, a cumi pont hogy kifejezetten rossz hatással van a fogak fejlődésére! Ha eddig meg voltak cumi nélkül, akkor ne hagyd, hogy adja nekik! Később alig fogod tudni leszoktatni. Én is így vagyok a 3 éves fiammal... Két első foga már előrébb áll, és félek, mi lesz Vele az oviban, ahol nem engedik már használni... egyelőre nem akarja letenni. A kisebbik fiam szerencsére nem igényli, nem is kapott. Neki a szundikendő rágcsálása nyugtató.
2013. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7 hónaposan nem hiszem hogy rászokik.A cumi a szopási reflex levezetésére szolgál,hogy ne az anyukája mellét rágja 0/24-ben ha meg akar nyugodni.
2013. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nem is engedem. Csak mindig mondja h jó a fogaknak és már felnevelt 5 gyereket gondoltam csak tud valamit. Mindig mondom neki h nem ért a gyerekekhez csak sosem hiszi el.
2013. aug. 2. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:
az én anyósom is ezt mondja mindig,hogy ő már felnevelt x gyereket.Hát pont lesz...rom.Csak azt nem nézi hogy senki nem szeret hozzá menni,csak ha nagyon muszáj.Engedje már meg hogy te neveld a saját gyereket.Szüljön magának ha akar...
2013. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es válaszolóval értek egyet.


A cumi nem bünös semmiért sem, söt egy szundi kendönél sokkal higénikusabb is, könnyen lemosható, elöblíthetö...


rászokni ennyi idösen már nem fognak, ha csak eddig is nem volt óriuási orális igényük és pl újjukkal elégítették ezt ki...

Nekem elsö lányom már a korházban ki sem köpte. Szuperül cicizett is semmi baj nem volt a kettövel. Most annyi, hogy 3 éves de aludni képtelen nélküle, napközben már egyáltalán nem használja, én szoktattam le róla, szépen.


Második lányomnak soha nem kellett mindig kiköpte, de kb 8 hós korától ha a nagy tezsi a szájába akkor elfogadja simán. Most már esténként cumizik, de máskor nem kell neki.


Egyetlen dolgot nem értek. Miért van egyáltalán nálatok cumi ha ennyire ellenzed? Dobd ki az összeset és nem lesz ilyen gondod.

2013. aug. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért van cumi mert a kórházban is állandóan azt nyomták anno a szájukba. És annyira megszokták h az elején muszáj volt. De szerencsére egyre kevesebbet igénylik és ha nyügik olyankor más a bajuk. Csak mikor nagyanyámnál vannak nem érdekli mi bajuk lehet cumi a szájba és kész meg van oldva.
2013. aug. 2. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!