Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felvegyem vagy ne vegyem fel?

Felvegyem vagy ne vegyem fel?

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam kb másfél hónapja szépen, önállóan jár. Itthon nagyon bátran, gyorsan szaladgál, néha kint is, de mostanában észrevettem, hogy nagyon sokat kéredzkedik ölbe, főleg ha kint vagyunk. Idáig mindig felvettem, és akkor meg is nyugodott, nem volt hiszti. A gond az, hogy dolgozunk a kistesón, és elgondolkodtam azon, hogy vajon ez mennyire árthat, ha esetleg összejönne a baba, hiszen a kisfiam már 12 kiló majdnem. Másik kérdés pedig az, hogy ezzel elkapatom-e, ha egyfolytában felveszem...nem tudom, mi ilyenkor a helyes, hagyjam egy kicsit hisztizni, ne vegyem fel? A szívem szakad meg, amikor sír, de hosszú távon szeretnénk gondolkodni. Tapasztalt anyukák, kérlek tanácsoljatok valamit! :) Köszi :)
2013. aug. 2. 12:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy ez kb 2-3 hete kezdődött, hogy mindig felkéredzkedik, addig sosem igényelte, még a kezét sem engedte megfogni, annyir kis önálló volt, mindene volt a mozgás, rohangálás, szóval furi. Nem beteg, szerintem nem is fogzik...mi lehet ez? Késői szeparációs szorongás?
2013. aug. 2. 12:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi már félig ezen túl vagyunk. 20 hónap van a lányok között.

Èn ezen soha sem gondolkodtam. Mivel nagylányom imádott mindig is menni, ha elfáradt, vagy elesett, vagy csak ölbe akart jönni mindig felvettem. Végig soha sem cipeltem, sokszor kértem menjen lábon, most nem veszem fel, ha ezzel megelégedett akkor nem vettem fel, ha nagyon felakart jönni felvettem. Használj babakocsit kint.

èn terhesen is sokat cipeltem a nagyot, söt volt hogy rohantam vele buszhoz az óriási hasammal...

Az a mottom, hogy terhesség alatt annyit bír az ember amennyit elötte elbírt.

Elkapatni nem fogod ezzel szerintem.

Amúgy még most is sokszor vezsem fel mindkét gyereket.

A nagy 3 éves 12 kg a kicsi 1 éves 10 kg.

2013. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.

Te soha nem érzed, hogy de jó oda bújnia férjedhez, de jó kicsit az ö ölelö karjában lenni? Ö már gondolom nem tud cipelni sokat téged, de átölelve tudtok sétálni. Neked az nem jó érzés?

A gyerek nem szorong nincs szeparáció, csak jobban akar látni. Gugolj le a szintjére és légy ott mindig a porban és szmogban... ès téged akar.

2013. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Kint sajnos a babakocsi kilőve...egyáltalán nem hajlandó megülni benne, tolni akarja :D

Egyébként mindig felveszem, csak azért furcsállom néha ezt az ölbe keretőzést, mert amikor mellette ülök, akkor is majdnem a nyakamba mászik, és nyüsszög, hogy menjünk, menjünk...:D Mindig ott vagyok mellette, de úgy látszik, csak akkor elégedett, ha felveszem.

Második terhességre ez nincs ugye kihatással? Nővéreméknél 18 hónap van a kicsit között, és szegénynél a második terhessége alatt kb már félidőben eléggé nyitva volt a méhszáj, bár, nem tudom, milyen mértékben. Ezért parázok egy kicsit...

2013. aug. 2. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha szereti tolni a babakocsit próbálj ki valami tolható játékot neki, pl: talicskát vagy ilyesmi. Hátha azt eltoligálja odakinn :).
2013. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A két gyerekem között 2 év van. Végig emelgettem, ha kellett cipeltem a kisfiamat. Egészséges terhességnél nem okoz gondot, sőt egész fitten tartott a kisfiam:)
2013. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!