Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen tápszert használtato...

Ti milyen tápszert használtatok újszülött babátoknál? Milyen eszközök kellenek egy tápszeres babához?

Figyelt kérdés
Már van egy kislányom akit aránylag sokáig tudtam szoptatni de most valahogy úgy érzem hogy nem fogok tudni a nagy mellett annyit pihenni hogy elég legyen a tej. Már csak 1 hónap van a szülésig. Szeretném bebiztosítani magunkat és felkészülni a tápszerezésre is. Sokat gondolkoztam, ne ítéljetek el érte, de úgy érzem így hogy már 2 gyerekem lesz sok olyan eset adódhat amikor jól jönne inkább tápszert adni a picinek(pl. ha a nagy is felébred éjjel és őt csak én tudom visszaaltatni, addig apuka megetethetné a picit....stb, ilyenekre gondolok).
2013. aug. 2. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
könnyen lehet hoyg simán elsze lég tejed, gondolom ebben az esetben ugyis szoptatnád, a tápszerrel sokkal többa macera. Egyszerübb a cicit elővenni. A tápszert össze kell keverni, sterilizálás mosogatás stb....
2013. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jobb félni, mint megijedni, de ne légy kicsinyhitű. Miért ne menne másodszor is?

Tápszert egyébiránt a gyermekorvos javasol. Bízz jobban magadban!

2013. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az is közrejátszik ebben a döntésben hogy a kislányommal 47 kilóra lefogytam a szoptatás miatt, totál legyengített, 2 gyerek mellett szükségem van az energiára, nem tudok/tudtam lépést tartani hiába ettem meg szedtem vitaminokat. Ilyen alkat vagyok, nagyon "leamortizált" a szoptatás már a lányommal is :-(
2013. aug. 2. 13:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Milumil HA-val kezdtük a kórházban írták a receptet,így olcsóbb volt. Nagy előkeszületett nem igényel. Adagoló kanál a tápszerhez jár. Én vizet forralva adtam neki és,ha melegíteni kellett akkor úgy csináltam,hogy a nyelvemnek ne legyen forró. (Vízforralóval is lehet vagy cumisüveg melegítő) Cumisüveg az ami mindenféle képpen kell. Ebből több fajta van,mi hagyományossal kezdtük,de mivel hasfájós volt így MAM-os üvegre váltottunk,ami bevált.
2013. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem készültem tápszerre, aztán sajnos a kezdetektől fogva az lett, mert szülés után összeszedett egy fertőzést, ami miatt a koraszülöttre került antibiotikumos kezelésre, és az is három nap volt,hogy egyáltalán foghassam.

Próbáltam én szoptatni, de neki a cumisüveg után ugye nehéz volt, nekem tejem sem nagyon akadt.

Szóval ahogy hazaértünk indult a férjem bevásárló körútra! :)

NUK-os üveget vett 2-őt (én azért már előtte vettem egy Aventeset), mert azt kapta a kórházban és másból nem fogadta el. Vettünk egy cumisüvegmelegítőt, ami nagyon jó, mert pl. éjjel csak beleállítottuk az üveget a vízzel, 40 fokon tartotta és elég volt csak a tápszer hozzádobni.

Vettem üvegmosót, ill. kaptam egy mikrós sterilizálót, amivel nekem könnyebb volt fertőtleníteni.

Kaptam még ilyen fertőtlenítős folyadékot is, de nem használtam, mert hiába öblítettem át többször is utána az üveget, éreztem rajta a folyadék szagát!

Ettől függetlenül 9 hetes koráig próbálkoztam a szopival is, de egy olyan babának,aki kezdetektől üveges, nem igazán jön be,hogy küzdeni kell a kajáért! :)

Azért a legjobb az lett volna. Mondjuk nekem nem volt macerásabb a tápszer! Ha elmentünk valahova mindig akadt egy mikró, ahol meg tudták melegíteni a vizet, a port meg csak hozzátettem. Szoptatós barátnőmnek több gondot okozott az etetés házon kívül, mert mindig próbált "elbújni", olyan helyet keresni,ahol nem látják, és hát nem mindig sikerült!

2013. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyan,én úgy bestresszeltem szülés után,hogy elapadt a tejem.Aztán ideges voltam,hogy rossz anya vagyok,mert tápszereznem kell.Végül a szopis gyógyszer nem vált be igy mivel nem ment rendesen a szopiztatás,abba is kellett hagynom hogy rendes gyógyszert szedhessek.Vegyél pár cumisüveget és más nem kell.Ír fel a gyerekorvos tápszert majd mikor szülés után hazajöttök,csak szólj neki.Mi Milumil Ha Start Optimát kaptunk,majd átváltottunk Milumil Peptire,mert ezt 90%-al kapjuk és olcsóbb.
2013. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg indulj úgy neki agyban, hogy ez menni fog neked, hiszen egyszer már végigcsináltad, tudod hogy kell.

Ha fontosnak tartod az anyatejes táplálást, akkor ezt erősítsd magadban.

Ezzel együtt, ha valamiért nem annyi vagy nem úgy jön össze, ahogy tervezted, akkor sem kell óriási bűntudatot érezned, hiszen akarod- de minden baba és terhesség más.

Eszembe sincs elítélni.

Tudod én is nagyon szerettem volna szoptatni több ideig a kisfiamat, mint amennyit sikerült, igyekeztem érte mindent meg is tenni (pihenés, táplálkozás, folyadékpótlás, gyógynövényes teák stb.)- de ennyi adatott.

A tápszeres pótlás ellenére is egészséges baba volt és termszetesen ugyanannyi testi kontaktust és szeretetet kapott.


Gyakorlati oldal:

- cumisüvegek (pl. 2-3 db 125 ml kisebb és 3-4 260 ml-es nagyobb)

- rendszeresen cserélni a pótfejeket (amit a szájába vesz): sok márka kompatibilis egymással. Ha megveszed a jó minőségű AVENT üvegeket pl. akkor a DM babylove sajátmárkás és a MAM pótfejek jók az avent üvegre és lényegeseb olcsóbbak (sőt nálunk jobban bejött a MAM, mint az avent). Életkor szerint vannak osztva.

- alapvetően anyatejet, tápszert vagy vizet, esetleg valami babateát lehet cumisüvegből adni. Cukros löttyöket nem célszerű- illetve mihamarabb érdemes átszokni a puha itatóra, csőrös itatóra, kispohárra stb. Emiatt NEM kell szerintem főzelékes (? sosem értettem ki adna főzeléket vagy tejpépet üvegből....) pótfej. Kezdetben újszülöttnek a legkisebb (egy cseppel jelölt), később a közepes (2-3 cseppes, de TEJ ivásra való) pótfejek a jók.

- cumisüvegmosó kefe: párszáz forintos tétel, de jól jön, hogy az üveg alján maradó, esetleg a cumifejet eltömítő részecskéket ki tudd tisztítani

- valamilyen fertőtlenítési mód: vagy CHicco babafertőtlenítő folyadék (1 l kb. 1500 Ft de nagyon sokáig elég, vízbe kell tenni és áztatni benne a holmikat- rágókáknak, egyebeknek is jó) vagy egy új lábas, edény fedővel, ha a hagyományos kifőzős módszert szeretnéd vagy egy gőzsterilizáló a mikróba

- esetleg egy tálcát venni vagy otthon direkt arra befogni, hogy a száradó üvegeknek, egyebeknek leyen helye és mondjuk ne a mosogató rácson kelljen szárítani, ahol a többi edényt, vagy ne legyen útban mindig a konyhában

- nem feltétlen létszükséglet, de nekem még ezek a plusz kiegészítők jutottak eszembe:

* cumisüvegmelegítő (elektromos, ami 40 fok körül tartja az üveget- külön jó, ha van autós töltős adaptere is és szerettek, szoktatok kocsival utazni- főleg télen. Mi imádtuk)

* cumisüvegekhez termo tasak vagy cumisüveg melegentartó (DM saját márkás olyan 1000-1500 között van, de a babatáskákkal is szoktak adni)

* termosz, amben csak és kizárólag forralt vizet vagy forró babavizet szállítasz (a ti kávés termoszotok annyira nem jó erre...)- ha utaztok, vendégségbe mentek vagy télen is szeretsz kóborolni- nálunk a forró víz 5-6 órán át is tartott és nem kellett rohangálni mindenfelé, hogy valahol melegítsenek nekünk. Vittünk normál hőmérsékletű kis babavizet is és bárhol max. 2 perc alatt kész volt az ennivaló


Szép napot.

2013. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi újszülöttként Bebivita 1 tápszerrel kezdtünk.

Eszközök:

× kis méretű NUK cumisüveg ( a kórházban is ilyenből kapta, ezt szokta meg, ezért ilyet vettünk ) 1M - es fejjel ( az 1 - es méret jelenti, hogy újszülöttnek való, az M - es pedig azt jelöli, hogy tápszerhez való )

× üvegmosó kefe ( én nem használtam semmilyen sterilizáló cuccot, szerintem felesleges túlóvni a gyereket, később annál könnyebben kap el bármit, minél jobban sterilizáljuk, én simán elmosogattam jó meleg mosogatószeres vízzel, üvegmosó kefével, a nagyobbik fiamnál se sterilizálgattam, semmi baja nem lett, egészséges 7 éves nagyfiú már, a kicsi is már 2 éves lesz, és ő is teljesen egészséges )

× buborékmentes ásványvíz ( azt nem kell forralni )

× tápszertartó doboz ( praktikus a zacskóból átönteni egy jól záródó dobozba a tápszert, mert abból könnyebb kikanalazni a port a vízhez )

× termosz ( praktikus, ha valahova el kell menni a babával és tudod, hogy közben ennie kell majd, ebben magaddal tudod vinni a vizet, főleg télen jó, mert több órán át melegen tartja a vizet )

× tápszeradagoló ( nagyon praktikus, szintén ha menni kell a babával valahova, mert ez több rekeszből áll, a miénk 3 rekeszes, és előre bele tudod mérni a tápszert, egy rekeszbe megy 1 adag por, így akár 3 etetésre való tápszert is magaddal tudsz vinni, és csak egyszerűen kiöntöd a termoszból a kívánt mennyiségű vizet az üvegbe, beleöntesz 1 rekesz port, összerázod és kész )

2013. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!