Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tényleg az lenne a jó...

Most tényleg az lenne a jó megoldás hogy csapjak rá a fenekére?

Figyelt kérdés
16 hónapos a lányom, és mostanában nagyon hisztis lett. Ha valami nem úgy történik ahogy ő szeretné, akkor rögtön hisztizik, üt, harap, csíp. Sosem bántottam még ezért, és nem is akarom megverni. Sok ismerős, meg rokon azt mondja, hogy az lenne a jó megoldás, ha jól ráhúznék ilyenkor a fenekére. Mindenki el van ájulva, hogy jaj hisztis, hát ők még ilyet nem is hallottak hogy ennyi idősen hisztis legyen. Úgy csinálnak mintha az én gyerekem lenne az egyetlen hisztis gyerek a világon. Szerintetek tényleg az lenne a jó megoldás ha elverném érte? Én nem tudnám megütni.
2013. aug. 2. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Enyém 10hónapos.Ha hisztizik vagy nem figyelek,vagy megy szépen a kiságyba csendespihenőre.Fél órát elfetreng benn majd szól hogy aja-aja vagy enye-enye (ez lennék én,mint anya) ,kiveszem és tök jól elvan.
2013. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Csapj a rokonok fenekere mert hulyesegeket beszelnek:) azert mert mas erre biztat nagy butasag lenne. Biztos talalsz jobb megoldast! Mondjuk en zokszo nelkul ravertem a popojara mikor kirantotta a kezet a kezembol es kirohant egy auto ele..de hisztire nem hiszem hogy hasznal..
2013. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 JnéHN ***** válasza:
Én vagy nem figyelek oda, vagy totál kétségbeesve elkezdem mondani a nevüket és elkezdem keresgélni hogy hol vannak. Ekkor meglepődnek, hogy miért keresem őket, hogyha ott vannak és abbahagyják a hisztit.
2013. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hisztiert semmikepp... Ha ongyilkos jeloltet jatszik pl ezredszer nyul a konektorba, a kese fiokot akarja kihuzni vagy ha eppen a kutyat tepi az mas... Minden olyan esetben aminek a kovetkezmenye veresebb fajdalmasabb mint a fenekre csapas ugy igen. A kutyaharapas az, a kessel elvagja magat az is az es ha megrazza az aram is az...

Oke hogy kisgyerekes hazban vakdugok vannak, de ha elmesz valahova a gyerekkel ott esetleg nincs es ha ott matat a konektorban abbol baj lesz...

2013. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sokan elfelejtik, hogy a baba nem csak testben nő, érik, ügyesedik, hanem lélekben, elmében is. Az első év a testi fejlődésről szól, megtanulja a mozgásformákat, enni, kinő a foga stb. A lelki érés nem látványos.

A hiszti az érzelmek kifejezése. Valószínűleg egy öntörvényűbb, akaratosabb, felfedezőbb babát fogtál ki. Sok mindent szeretne csinálni, amihez még nincs meg a kellő "tudása".

"Ha valami nem úgy történik ahogy ő szeretné, akkor rögtön hisztizik, üt, harap, csíp."

Attól, hogy ütöd a fenekét, még nem fogja tudni jobban feldolgozni az esetleges sikertelenséget. Nem fogja tudni elmondani, hogy "anya, elfáradtam, tegyél le aludni vagy jön a fogam és fáj".

Tudom, sokszor nagyon nehéz türelmesnek, következetesnek, megértőnek lenni, de a kislányod még átmenetben van a baba és a kisgyermek között.

Ha üt, fogd meg a kezét, mutasd meg, hogyan kell simogatni. Ha nem sikerül valami, vezesd rá, mutasd meg, hogyan sikerülhet az adott dolog.

(Egyébként nem, nem a te gyereked az egyetlen a világon, aki ilyen korban is orbitális hisztiket tud lerendezni...:D)

2013. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Oh, a fiam csak 14 hónapos és ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, olyan hiszit tud rendezni, hogy csak na. Rugdos, sőt előfordult már, hogy levette magát a földre. És itt nem arról van szó, hogy szeretne valamit csinálni, de nem megy neki, hanem olyat akar csinálni, amit nem engedünk. Én általában igyekszem figyelmen kívül hagyni a hisztit. Az ágyba beteszem és majd megnyugszik módszert nem merem alkalmazni, mert félek, hogy büntetésként rögzülne benne az ágyban tartózkodás, ezt pedig nem szeretném, mert akkor annyi a jó alvásnak. Szóval 16 hónaposan a hiszti szerintem egyáltalán nem kirívó eset.
2013. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"Levetette" akart lenni, bocsi.
2013. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem. A hiszti oka, hogy máshogyan nem tudja kifejezni a dühét... Ezért ordít, üt, vág, rúg, csíp, harap. Ha erre te ráversz, nem a düh levezetését tanítod meg, hanem azt, hogy ha mérges ütni kell.

Mi most járunk a dackorszakban, nem könnyű. Olyankor figyelmen kívül hagyom, vagy nagyon halkan beszélek hozzá, vagy hideg vízzel megmosom az arcát... Mikor mi jön be. Nem egyszerű eset a lányom, borzasztó akaratos, és ha egyszer belelovalja magát a hisztizésbe...

Vagy esetleg adj neki egy tárgyat, ami üthet, haraphat, dobálhat, egyfajta boxzsáknak. Az indulat kezelést is tanítani kell, mint oly sok más dolgot!

2013. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy az a módszer, amikor úgy csinálsz mintha eltüntek volna és mondogatod a nevüket miközben keresed őket, nem látod őt, az nagyon-nagyon rossz a pszichés fejlődésüknek, lelki világuknak. Csak később üt vissza ez a dolog, de mély nyomot hagyhat a kicsikben.

A kérdésre válaszolva: én nem csapnék a fenekére hiszti miatt. Inkább kiságyba tenném, lépcsőre ültetném, sarokba állitanám (úgy, hogy kifelé nézzen, lásson engem) 2-3percre.

2013. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is ugyanennyi idős, és az utóbbi időben kezdett egy igazi kis pukkancs lenni. Tapasztalatból mondom, hogy ilyesmiért teljesen felesleges a fenekére ütni. A nagyobbiknál én is kipróbáltam, hogy hátha a "sokkhatásra" abbahagyja, de csak még jobban rázendített. Igazából logikus is, ésszerűtlen azt feltételezni, hogy egy síró gyerek elcsendesül, ha megverik.

Nem vagyok elvi ellensége a fenékre csapásnak, a 3 éves kisfiam olykor bizony kihúzza úgy a gyufát, hogy kap egyet a fenekére, de ő már ért belőle. Egy 16 hónapos pelusos baba még nem.

2013. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!