Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Összeszedné nekem valaki, aki...

Összeszedné nekem valaki, aki ért hozzá?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos, nevelt kislányom 6 éves. Jön a baba. Milyen anyagi juttatásra számíthatunk 3 gyermek mellett, illetve milyen kedvezményre?


Olyanokra gondolok itt, mint pl.

Ingyen tankönyv, kedvezményes étkezés?

Adómentesség?

családi 16.000/gyermek?

kapni fogok újra tgyást és gyedet is szerencsére.

ezek mellett van még valami plusz?


rosszindulatú emberek mellőzzenek, nem a kedvezményekért szülök, meg segélyért stb. nagy családot terveztünk, csak tisztában szeretnék lenni ezzel a részével a dolgoknak.

Köszönöm!



2013. aug. 2. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy az utazásra is van vmilyen kedvezmény.

Az ingyen tk és étkezés is megvan.

CSaládi pótlékot is kapod természetesen. De nem tudom, hogy 3 gyerek után mennyi jár havonta. Az interneten fent van.

Adómentesség is jár, bár nem tudom, hogy ilyenkor apuka a családi adókedvezményt érvényesíteni tudja-e vagy a te adómentességed miatt nem?

+ az egyszeri anyasági, de az csak egy gyerekre jár (az újszülöttre-62 ezer körül van)

2013. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
részletesen nem tudok nyilatkozni ezügyben (csak két gyerekem van), de házasoknak kell legyetek az adókedvezményhez, ha nem mind a három gyerek közös. különben mki csak a saját gyerekére veheti igénybe és a 2+1 ebben az esetben sajnos nem egyenlő 3mal
2013. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tk,kaja ha megszületett a 3. akkortól jár.Adómentességről nem tudok semmit.Családit meg kell kérdezni mennyi.Segélyt stb csak akkor kaptok,ha nincs az egy főre jutó 39ezer ft,de ha bármi van a neveteken(autó,lakás,föld,elég ha rész csak nem egész) akkor nem jár semmi.Se álláskeresési,se lakásfenntartási,se gyermekvédelmi.Mi hárman éltünk 39ezerből és nem kaptunk,mert párom örökölt részeket és hiába volt munkanélküli.
2013. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

adómentesség nincs :-)


a családi adókedvezményt betöltött 3 hónaptól a szülésig csak az anya igényelheti onnantól az apa is akár megosztva is

összege 3 gyerek esetén 206 500.- körül van

nettóban olyan 33 000.- kb de csak akkor ha van ennyi adótok ha nincs akkor annyival kevesebb

az 2 gyerek után is igénybe lehet venni de akkor csak netto 10 000.-


ha mind a 3 gyerek az apáé akkor nem kell házasnak lenned vele

de egy nyilatkozatban rendelkezni kell róla és alá kell írnod is h pl teljes egészében a párod veszi igénybe

és a nevelt lányod anyának is ugyan ezt kell tennie

azért bonyolult kicsit mert elvileg a párod mind a 3 gyerek után igényelheti

de a volt nej csak 1 gyerek után

ezt pontosan meg kellene kérdezni a munkahelyén gondolom ott okosabbak :-)


akkor jár a ingyen tankönyv ha a csp-ről szóló igazoláson 3 gyerek van feltüntetve

szal ha a ti háztartásotokban van a nevelt gyerek és ö utána is ti kapjátok a csp-t

(szal ez is majd csak a baba születése után)

ha most indul iskolába a gyerek akkor ö még nem kaphatja - majd jövőre


féláras ebéd -- ugyan csak a baba születése utáni hónapokban

ugyan csak csp-ről kell igazolást vinni h 3 gyerek után kapod


utazás : máv-volán 90% kedvezmény de csak akkor ha mind a 3 gyerek ott van - az lényegtelen h a kicsiken nem kell jegy

mi is így utazunk h a kicsinek nem kell jegy mégis megvan a 90% kedvezmény


a csp összege fent van a honlapunkon, de asszem igen 16 000.-/gyerek


de meg kell kérdezni a helyi önkormányzatot mert van ahol bizonyos feltételek mellet kaphatok a babaára még kelengye pénzt/utalványt

itt 20 000.- adnak ajándék Bözsiben - régebben sodexo volt

2013. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ja az anyasági de azt gondolom tudod :-)
2013. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nos INGYEN tankönyv. A 9.-es iker fiaim után járó "ingyentankönyv" kerül az idén 57000ft-ba. Ha ez ingyen van....

Az ebéd se volt soha ingyen, 50% jár rá.

4 gyerekes

2013. aug. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az anyja nem igényelhet utána semmit, mert lemondott róla. Adókedvezményt csak a párom. és eddig 10.000 járt, jó lenne ha 33.000 lenne, mert neki a fizujából 45.000 csak adó! 140.000 körül keres.


Az ingyen tankönyv meg úgy tudom csak általános suliban jár. vagy nem?

2013. aug. 2. 15:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Nevelt gyerekre neked -ha nem fogadtad orokbe0 nem jar semmi tamogoatas, olyan, mintha nem is lenne. A parodnak le;; igenyelni mindent, ha mnden gyereknek o az apja
2013. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudom, h nekem nem jár utána, a párom igényelne mindent.
2013. aug. 2. 17:50
 10/13 anonim ***** válasza:

ingyenesen csak akkor jár ha általános iskolás a 9.ik már nem az


vagy max akkor ha rendszerest kaptok akkor közép suliban is ingyenes a tankönyv

2013. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!