Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen mondta/mondták...

Mennyi idősen mondta/mondták a gyermeked/gyermekeid az:apa, anya, baba, pápá szavakat?

Figyelt kérdés

9 hónapos a lányom.És többen is kérdezték már,hogy beszél-e(!?)

Mond-e már szavakat mint pl a baba.

Baba nyelven beszél rengeteget,mondja,hogy ba-ba-ba-ba-ba,aja-aja-aja.stb stb.

Ezeket vehetem annak,hogy mondja baba és anya(?)

Mert szerintem ez babanyelv.



2013. aug. 2. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
10hós körül kezdett ilyeneket mondani..nektek is lassan beindul..:-))
2013. aug. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az en keresztanyam anno állította, hogy a két hetes unokája mamának szólította...

Az en gyerekem "le volt maradva" 8-9 honaposan voltak felismerhető ismétlődő szó tagjai

2013. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es ez jó...:D

Jót nevettem rajta.

Olyan sokat beszélek neki és mondókázunk,éneklünk.Most komolyan le van maradva?

Pl hiába mutatom neki,hogy süti pogácsát(és éneklem is) az istenért nm akarja.

Viszont ha éneklem neki a tanulókutyusos "kezem van kettő" dalocskát táncikál a fejével és majd elrepül.

2013. aug. 2. 19:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hónaposan mondta először hogy apa,9 hónaposan hogy anya.Előtte mondogatta:vau-vau-,papa,mama,baba,veeee,peee,lyenek.
2013. aug. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8 hónaposan de Ajának hívott ma i napig úgy hív szerintem jobban tetszik neki.
2013. aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom...

Az én fiam 9 hónapos egy hetes ezeket mondja:bababaa,bebeee,mammaama,értésre,tébécés,gágágá

Ha az apja azt mondja nekí hogy nem szabad sokszor mondja hogy de

De én nem hiszem hogy tudatos es azért mondana

Ha látja hogy eszünk vagy hogy nekí veszem elő mondja hogy mámámámá

Ez biztos tudatos mert akkor mondja


Viszont szerintem idö kell még ahhoz hogy szavakat mondjon


Megtanitottam nekí ha azt mondom "adj egy ötöst" belecsap a tenyerembe de se pápát nem int se pogacsat nem süt

2013. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 15 hónapos a lányom, de most merem csak azt mondani, hogy ezeket a szavakat érti is és tisztàban van a jelentésükkel. Persze, 9 hósan is mondta hogy baba, de most, ha mondja, rà is mutat, vagy oda hozza nekem.
2013. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm azt hittem az valami baj van vele.1.baba.

Vannak dolgok amiket csinál,pl a tánci-tánci meg a szeeereti,buc-buc.De beszélni csak a maga kis nyelvén beszél.

2 szót tud mondani aminek a jelentését is tudja szerintem.

NEM-DE....:D

Ha én azt mondom nm ő azt,hogy de és fordítva..:D

2013. aug. 2. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából tudtaosn, úgy hogy érti is, olyan 1,5 éves kor után kezdenek beszélni...

addig hiába is mondod, hogy ne nyúlj a konnektorba, mert kinyxúlsz, nem érti...max megtanulja, hogy mérges vagy, ha odanyúl, de nem érti egyáltalán, hogy miért...

teljesen rendben van a kislányod...:-))

2013. aug. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pontosan azt akartam mondani én is mint a 7-es válaszoló. Kisfiam is kb 15 hónapos kora óta érti is ezeket a szavakat, nem csak a hangadás élvezete miatt mondogatja. Viszont sajnálatomra azt, hogy anya, vagy bármi ehhez hasonlót, összesen kb 3-szor mondott, pedig az apát, papát naponta 100x is elmondja. A mama szót sokszor mondogatta régebben, de nálunk a mama idközben sajnos meghalt, én pedig nem akartam átvenni a nevét, ezért az anya elnevezésre igyekszünk megtanítani. Ha kérdezik tőle, hogy hol az anya, akkor rám néz, tehát a jelentését tudja, csak kimondani nem akarja.
2013. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!