Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, titeket nem zavar az...

Anyukák, titeket nem zavar az anyatejről való áradozás?

Figyelt kérdés
Előre mondom én szoptattam mindkét gyerekemet.De folyton a kérdés, hogy szopizik a baba? Van elég anyatej? Ez idegesítő volt, intim dolog. És nem mindegy hogy anyatejes vagy tápszeres? Mindkettő ugyanolyan baba. Míg az anyatejest agyon dicsérik a tápszerest meg mintha lenéznék. Nem mindenki tud szoptatni, akármit csinál. A tápszeres baba is ugyanolyan baba mint az anyatejes. Van olyan anyatejes baba aki beteges, és van olyan tápszeres aki makk egészséges. Szóval nem kéne ezzel az folytonos áradozással lelkiismeretfudalást kelteni a tápszeres babák anyukáiban. Na bocs de ez a téma engem mindig fel idegesít. Én sose kérdeztem meg az anyukától, hogy szopizik vagy tápis a baba. Szerintem a tápszeres baba is ugyanolyan mint az anyatejes. Akinek nem inge ne vegye magára.
2013. aug. 2. 19:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%

Nem,nem zavar.

De azért ne hasonlíts össze egy anyatejes és egy tápszeres babát.Azért azt még te is tudhatod,józan paraszt ésszel,hogy egy anyatejes baba sokkal egészségesebb és értékesebb táplálékot kap,mint a tápszeres.

Tudományos kutatások bizonyítják,hogy azért nem ugyanolyan az anyatejes és a tápszeres babák immunrendszere!

2013. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%

De engem nagyon idegesít.Komolyan csodaszernek állítják be ami nélkül egy baba nem tud élni...

Kisfiam 2 hónapos koráig csak anyatejet kapott,utána pótolni kellett és mikor 3 hónapos volt teljesen elapadt.Nekem csak rossz élményem és rossz érzésem van a szoptatással kapcsolatban.Már a szülés után nem ment eleve bimbóvédő kellett,erőszakos csecsemősök,ordító baba,vérző sebes,bimbók,lassan indult be,iszonyatosan fájó emlőgyulladás,40 fokos láz,szülés utáni depresszióm csak rosszabb lett,hogy állandóan stresszeltek a szoptatással nekem nem volt jó érzés egyenesen zavart amikor a gyerek bevette a szájába a mellem,nem is ment inkább fejtem na az sem volt egy leányálom.Sajnos eléggé instabil vagyok lelkileg,és van olyan időszak mikor nem szeretem ha folyton az intimszférámban tartózkodnak,bármennyire is szeretem az illetőt.Szóval úgy gondolom nem érte meg a sok szenvedés amit átéltem a szoptatás miatt,és ha a következő is így kezdődik nem fogok szoptatni,egy gyereknek egészséges anyuka kell aki nyugodt,boldog.Fiamnak nagyon jó az immunrendszere nagyon okos,ügyes gyerek,szerintem nincs köztük különbség és számomra az anyatej csak egy étel a babáknak nem tudom miért kell ódákat zengeni róla és olyan megjegyzéseket tenni aki tápszerezik az nem szereti eléggé a gyereket,meg nem akar vele foglalkozni,mert bizony ilyet is olvastam,hallottam.

2013. aug. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Másodiknak. Hát ezaz folyton stresszelik az embert, hogy szopizzon a baba de ezzel pont az ellenkezőjét érik el. Lehet valami más módszerrel kéne, nyomatni ezt az egész szoptatást.
2013. aug. 2. 20:04
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem erőszakoskodni,hanem meghagyni mindenkinek hagy döntse el mit csinál ha nem megy ne nyaggassák erőltessék,meg okozzanak lelkiismeret furdalást hanem csak írják fel a tápszert na meg a családtagok is mondják nem baj van tápszer nem fog éhen halni,és akkor az anyukát sem teszik tönkre.
2013. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
addig nem zavar, hogy legyen mindenki tisztában az előnyeivel, de a szinte már szektaszerű kántálás igen
2013. aug. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar. A szoptatas egy csodas dolog.

Viszont orulok, hogy feltalaltak a tapszert es tovabbfejlesztettek, kulonben nem elne a lanyom.

Egy ujszulottet pedig vicces lenne hozzataplalni, foleg, hogy semmilyen tejet nem javasolnak fel - 1 eves kor elott a gyereknek adni.


En is tapszeren nottem fel, a lanyom is. Egeszsegesek vagyunk.

2013. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Én inkább úgy látom, hogy a tápszeres anyukáknak van némi "üldözési mániájuk". Sokkal többször olvasom itt ezt a kérdést, mint látok olyan hozzászólást, hogy leszólják a tápszereseket. Mintha önmaguk gerjesztenék a feszültséget. Az, hogy megkérdezik egymástól, az anyukák, hogy szopik-e a baba, szerintem egy tök átlagos beszéd téma, nem azért kérdezik, hogy legyen miért rátámadniuk az esetleg tápszerező anyukákra, csupán érdeklődnek, tapasztalatot cserélnek.

Kicsit túl van ez lihegve szerintem.

Én mondjuk szoptattam, de ha nem lett volna elég tejem, akkor nyilván tápszert adtam volna.

Ez kb. hasonló téma, mint, hogy "hú, ekkora gyereket már minek szoptatni", stb. Tipikus gerjesztő duma, aminek semmi értelme. Mindenki saját belátása, illetve lehetősévei szerint cselekszik, ezen tök fölösleges vitatkozni, de sok unatkozó anyuci mégis ezt teszi, holott egyszerűen nem vagyunk egyformák, ezt kéne csak belátni. A "normális" határaiba szerencsére elég sokminden belefér.

2013. aug. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hát ez az, az erőszakoskodás, meg a szekta szerű kántálás, sokak ez miatt nem bírnak szoptatni, pont az ellenkezőjét váltja ki az anyukákból.
2013. aug. 2. 20:18
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Jajj ne is mondd! Én úgy megbántam h "bababarát" kórházban szültem! Nagyon erőltették a szoptatást, fájdalmat okoztak nekem is, babának is, bent tartottak, és ha az orvosom nem az ismerősünk kb bent maradtunk volna egy hétig is. A babámmal 6 hétbe telt mire kihevertük és tudtam szoptatni. Aztán 4,5 hónapos korában leszokott rólam, akármit csináltam, nem akart szopizni, tápszerből meg bevágott 150 milit és beájult a teli pocakkal. Akkora de akkora kő esett le a szívemről mint egy ház. Ezerszer egyszerűbb, higiénikusabb (pl kisebb a szájpenész esélye, nem kenek össze mindent anyatejjel, nem ázik át a melltartóm, stb). Nem beszélve arról, h nem vagyok a házhoz láncolva mert bárki meg tudja etetni a kicsit a családból (jó, tudom, az anyatejet le lehet fagyasztani, na de mi van ha felengedés után nem issza meg? Éhezzen, amíg haza nem érek?).

Baromira idegesített, h "na? És mennyit szopik? Van tejed bőven?" Mi köze van bárkinek hozzá? Alapjáraton feláll a szőr a hátamon, ha valaki úton útfélen leáll szoptatni. Persze, a babának ennie kell, de miért nem vonul el valahová, ez olyan intim dolog. Kb mint mikor villamoson/buszon/akárhol látsz egy párt akik az orrod előtt szeretkeznek szinte. Ez is természetes, de vonuljanak el és tartsák meg az intimitástaguknak.

Bocs ha hosszú voltam. :) És nem akartam megbántani senkit, csak a véleményemet mondtam el.

2013. aug. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

De.Zavar.

Tudom,hogy az a legjobb a babának ha anyatejet kap.Na de ha egyszer hiába tettem bármit nem ment!A végén derült ki,hogy tejmirigy elégtelenségem van.

Aztán meg lelkiismeret furdalást ébresztenek csak az emberbe.Mert hogy betegesebb lesz a tápszeres baba, több a diszlexiás köztük,több a hiperaktív stb.stb.

És igenis nagyon sok anyuka aki szoptatott lenézi azt akinek nem ment.Tisztelet a kivételnek.

2013. aug. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!