Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ferde a kisbabám teste?

Miért ferde a kisbabám teste?

Figyelt kérdés
Két hetes a kislányom és észrevettem, hogy általában ferdén tartja a kis testét. Szinte mindig a bal karomon tartom, a jobb karommal olyan szerencsétlen vagyok.. Így általában gyengéden "körém" hajol a kis testével. viszont ha a jobb karomban van akkor is abba az irányba hajlik, szóval akkor el a testemtől. A kis fejét is általában csak az egyik irányba fordítja, a kis feje el is kezdett lapulni.. :( Ez nagy baj, forgassam? Néztem a kis testét és egyenesen is tudja tartani, de általában erősen meg van feszülve és akkor az egyik irányba hajlik.. :(
2013. aug. 2. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem is kis görbe volt a babám, az ortopédián azt mondták "jobbra húz", ezért kellett gyógytornára járni. De szerettem mert az ott megtanult gyakorlatok jól jöttek a mozgásfejlődésében. Kérdezd meg a gyerekorvost.
2013. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És mit csináltatok ott? Mennyi idős korában "derült ki"? Mennyi ideig tartott a kezelés?
2013. aug. 2. 20:02
 3/14 anonim ***** válasza:
mindneképp mutasd meg a gyerekorovosnak vagy védőnőnek mert lehet kicsit kötöttebb ott az izma, tornával helyre fog jönni.
2013. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amikor a csecsemőkori csípőszűrésre mentünk, akkor látta az ortopéd dokinéni. A tornán: hanyatt fekve fel kellett húzni a két kezénél fogva ülésbe, pár másodperc és vissza kb 3-4x egymás után hogy ne terheljük túl. És akkor csak jobbra nézett, akkor balról mindig kellett valami érdekeset csinálni hogy próbáljon arra fordulni. Meg sokat kellett hasra fektetni hogy erősődjön. Meg a kiságyban a megfordítottuk hogy balra nézzen kifelé. Meg mindig balról tettünk neki mindent ami érdekes.Kb fél évig jártunk de már hamarabb megerősődött a bal oldala, csak mindig visszahívott a gyógytornász és segített a mozgásfeljődésben, szerettük mert jó kis baba-mama foglalkozások voltak. De szerintem kérdezd meg a dokit mielött bármiféle tornát elkezdenél vele:).
2013. aug. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már két hetesen deformálódik a feje akkor forgasd neki. Az én lányom is mindig egy irányba fordította a fejét én is írtam ki kérdést hogy nem-e baj, akkor emlékszem írta valaki hogy nekik nagyon csúnya lett a baba feje emiatt.
2013. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megkérdezem majd a dokit, de külföldön vagyok és most voltunk nála és nem akartam mostanában menni, de lehet kérek időpontot mert minden miatt aggódok.. :( de köszönöm a válaszokat én is ilyenekre gondoltam. Azért próbáljuk neki óvatosan forgatni a fejét, meg majd megpróbáljuk a kiságyba fordítva betenni, hátha akkor magától megfordítja a kis fejét. Köszönöm a válaszokat! :)
2013. aug. 2. 20:32
 7/14 anonim ***** válasza:
a fej forgatása mindneképp jó ötlet de sok baba csak egyik irányba tartja mindig mégsincs késöbb gond. attól nem elsz baja ha forditva rakod le vagy átfordítod a fejét.
2013. aug. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A pocidban elfeküdte magát és még most is ugyan azt a pózt veszi fel. Mi is tornáztunk miatta. Sokat segít az is, ha finoman masszírozgatod/neten is találsz több mozdulatsort/

A fejét mi hiába forgattuk kb 2 másodperc múlva visszafordította a buksit. Nekünk ezen is a finom nyak és váll masszázs segített.

1 hónapig tornáztattuk és már nagyon laza a srác :-)

2013. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi emiatt és nyaki hipotónia miatt gyógytornára jártunk (Dévény) 5 hetes korától. C tartásnak hívják, rosszul feküdt a pocakodban. A dokik nem igazán foglalkoznak vele, de ha nincs kezelve örökre ferde maradhat.
2013. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
vidd el a dévényesekhez a központba, minél előbb, annál jobb!
2013. aug. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!