Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy gyerekkel többen...

Ha egy gyerekkel többen vannak otthon, gyorsabban megtanul beszélni mintha csak az anyukájával lenne?

Figyelt kérdés
Egész nap kettesben vagyok a gyerekkel, az apja alig van itthon, így csak monológokat hall tőlem, és persze hozzá is beszélek. De ez mégsem igazi párbeszéd :) Így is időben megtanul majd beszélni?
2013. aug. 2. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Több millió egyke lehet. Tudnak beszélni. :D
2013. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De lehet gyorsabb, viszont teljesen egyénfüggő.
2013. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Passz.Nagyobbik fiam majdnem 4 volt már mikor viszonyalag értelmes mondatokban beszélt, a kicsi most lesz 3 éves és már szépen beszélget.De olyan ismerősöm is van akinek egy szem gyereke van és ő már 2 évesen folyékonyan beszélt.
2013. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy látom, ha többen vannak körülötte, akkor gyorsabban megtanul. Persze, babafüggő, de akkor is. Az én fiam 19 hónapos, és figyelem a többi ennyi idős gyereket, és elég sok jobban beszél, mint ő. Nálunk is én vagyok vele nagyrészt, meg ugye a játszótér. Pont együtt játszott ma is az egyik vele egyidős kisfiúval, és durván jobban beszél, tök sok értelmes szót mond. Bár az enyém viszont mozgásban nagyon ügyes. Úgyhogy azért számít szerintem, főleg, ha egy másik gyerekkel van sokat.
2013. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lányommal ketten voltunk szinte mindig, 1 évesen már szépen beszélt. A fiammal itt vagyunk többen, nagyik is sokszor jönnek, 2 éves lesz és most beszél azon a szinten, mint a lányom 1 évesen. Ez nem ettől függ, leginkább a gyerektől. Meg az se mindegy, kit és mit hall ugyebár.
2013. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem. lányomat csupa felnőtt vette körül, hiszen anyumékkal lakunk. két éves kora előtt egy-két szót mondott. igazán két évesen kezdett el beszélni előbb rövid mondatokat 2-3 szóval.
2013. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egész nap dumálok a gyereknek mint egy rádió, remélem hamar fog beszélni :) Szép napot mindenkinek!
2013. aug. 3. 06:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!mi is ketten vagyunk itthon a fiammal. Most 20 honapos es sokat beszel nagyon. Tegnap mondta ki az elso 4 szavas mondatat,hogy Nem kell a cipô. Szerintem ez inkabb egyen fuggo. Sokan kerdezik tolem h hogy beszel ilyen sokat,mit csinalok vele. Semmit. Rengetegt beszelek hozza,ennyi. :)
2013. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!