Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kell kezdeni egy 4...

Mivel kell kezdeni egy 4 hónapos baba hozzá táplálását?

Figyelt kérdés

És mennyi mennyiséget szabad egyszerre adni neki?Napról napra kell növelni az adagot,vagy hétről hétre,esetleg hónapról hónapra?Pl ha teszem azt,almalével kezdenék,akkor egyik nap 2-3 kiskanál,másnap már lehet 4-5 és így tovább??

Szabad neki tejpépet adni?Úgy tudom,azt már 4 hónapos kortól lehet neki adni.Anyum azt mondja,hogy kezdjem grízzel..főzzem meg jó hígra,ami még átfér a cumisüveg lyukján és etessem meg vele..az táplálóbb mint simán az anyatej vagy a tápszer és hosszabb ideig nem lesz éhes mert kitölti a kis gyomrát..hát nem tudom,hogy tényleg ezzel kellene-e kezdeni?!

3 hós 1 hetes baba anyukája.


2013. aug. 3. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

régen tényleg grízzel kezdték, de én azt nem adnám még...2013ban nem ez a trend..:-))

almalé, ahogy írtad(1-2 kiskanál 2-3 napig, aztán emelni, aztn már lehet egy kis pürét is bele, és így tovább, ahogy a baba igényli, ezt majd meglátod)), aztán a répa, krumpli, tejpép hígra...

2013. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mindenféleképpen gyümölccsel kell kezdeni??Nem adhatok neki rögtön tejpépet?Vagy vannak már üveges bébiételek 4 hónapos kortól..azokból sem szabad neki adni még 4 hósan?

Az a baj,hogy nem tudom,hogy milyen hatással lenne az alma a kisfiamra..lassan 2 hónapja tápszerrel kell pótolnom a tejemet,mert sajnos egyre kevesebb van,és amióta tápit is kap,nehezen megy a kaki..2-3 naponta van csak kaki napi 1x..és félek,hogy az alma(lé) csak még jobban megfogná a hasát.Mert ha tudnám azt,hogy pont nemhogy megfogná hanem meghajtaná egy kicsit akkor nem is félnék tőle..lehet pl alma helyett esetleg barackkal kezdeni?

2013. aug. 3. 14:29
 3/11 A kérdező kommentje:

És ezt a hozzá táplálást úgy kell csinálni,hogy pl az elsőt reggel kezdeném el,az etetést kezdeném 2-3 kanál pl almalével(nyilván ezzel nem lakik jól)és aztán adnám neki a tejet+tápit ha ki kell pótolni.És ezt addig kell folytatni és addig kell emelni az adagot,amíg egy teljes étkezést nem tudnék vele kiváltani??Ugye így kell?

Bocsi,hogy ennyire ,,tudatlan,, vagyok,csak első babás anyuka vagyok,és anyum sem a legmegfelelőbb partner ebben,mert ő még a 20 évvel ezelőtti ,,szokásokat,, próbálja rámbeszélni..ő pl meg sem várta azt,hogy egy éves legyek,3-4 hónapos koromban rendes tehéntejből csinálta nekem a grízt..a bátyámat a nagyim már 3 hónapos korában nokedlivel etette :O

2013. aug. 3. 14:34
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem ne adj üveges ételt neki, egészségesebb, ha te magad turmixolod össze. Almát őszibarackkal, répát krumplival, krumplit cukkinivel, és egy kis anyatejjel,vagy felforral babavízzel pépesíted, ha száraz lenne. Én banánt is adtam neki almával, imádta. Kiskanállal adogattam neki először össze vissza maszatoltunk mindent, mert hát meg kell tanulnia enni kanállal. De 2-3 hét után már nincs maszatolás, közben egy kis babavizet is iszik. Én még szopiztatom, de közben ezeket már eszi, most 6 és fél hónapos, egy pár hete kezdtük el a hozzátáplálást.
2013. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

igen, igen, pontosan így, nagyon jól leírtad.:-)) Nme vagy egyáltalán tudtalan...ösztönösen jól gondolod!!

Az almalé nem fogja megfogni, a rost lazítani fogja...megpróbálhatod a barackkal kezdeni, de az meg hajt ám...szóval mi lenne ha fele-fele alma-barack? Hm?

Kiegyezünk? :) De abból akkor csak 1 -2 kanállal tényleg...


amúgy a védőnőd nem jó? Mert én minden ilyet meg tudtam tőle kérdezni, és mindenben olyan szilárd véleménye volt, én rá hallgattam!


a tejpépet azért nem adnám, mert az még jobba fog...kezd a gyümivel mindenképp!!

2013. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a grízt, az anytejnél nincs táplálóbb! Ha csak anyatejes, akkor várd ki a 6. hónapot, az a legideálisabb. De 4. hónaptól adhatsz neki kóstolónak almalevet 1-2 kanállal, aztán 3-4 kanál, aztán csinálhatsz híg pürét belőle, azt is 1-2 kanál először, majd 3-4 és a többi. Az enyém utálta a nyers almát meg a levét ezért megfőztem neki, de most h 8 hónapos egész nap facsart almalevet iszik 1/3-2/3 arányban higítva vízzel.

Adhatsz neki répa levet is csak az macerásabb, de édesebb mint az alma, az enyém sokáig csak répapürét evett, ha tettem bele nyers almát azt nem ette meg. Aztán főtt almát kevertem bele és úgy ízlett neki.

Ezután jöhet a barack, abból is az őszi, sokáig ő lesz a legjobb barátod, nagyon sok mindenbe bele lehet keverni. Ezután a krumpli, de csak keveset főzz meg mert egyrészt fogja a hasat, ahogy a répa és az alma is, másrészt ízetlen, így keverni kell majd mással. Végül pedig a sütőtök, na ezt imádni szokták a babák. Remek kombó répával és barackkal, később pedig az ízetlenebb zöldségeket (pl cukkini, brokkoli, uborka) fel lehet vele dobni. Na ez így kb egy hónapnyi újdonság, minden ízt pár napig kóstoltathatsz és utána jöhet a következő. A grízzel meg várj legalább 8-9 hónapos koráig, főleg ha csak azért adnád, h hosszabb ideig ne legyen éhes. Az ilyen picurkák még gyorsabban emésztenek, lesz majd, h 5-6-8 órákat is kibír, ne aggódj!

2013. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Kit érdekel mi a trendi??? Fogadd meg anyukád tanácsát.
2013. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egy fél alma levével kezdtem, aztán másnap már egy egésszel. Imádta! 4 hónapos volt és vettünk gyümölcscentrifugát, azzal csinálom a mai napig.

Szóval először almát kapott, azután barackot. 2 hétig csak ezeket a leveket, aztán pépesítve. 5 hónaposan jött a répa, aminek először szintén csak a levét kapta, majd pépesítve is. 5 és fél hónaposan jött a krumpli. Most 6 hónapos múlt és elkezdtem a sütőtök levet adni, amit már nem én csinálok, hanem üveges. Most ott tartunk, hogy egy nap megiszik egy sütőtök levet, de. az egyik felét, du. a másikat, ill. ebédre répa-krumpli pépet kap, amihez alma-barack levét adom kicsit felhígítva. Imádja és jó nagyot alszik utána. :) A széklete is jobb, mióta hozzátáplálok. Közben pedig tápszeres, mert a tejem elapadt sajnos 4 hónapos korában.

2013. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

kedves 6-os..sajnos már nem CSAK anyatejes,már lassan 2 hónapja tápszereznem is kell,mert nincs elég tejcsim.A tápszer dobozán meg az áll,hogy 4-6 hónapos korban el kell kezdeni a hozzá táplálást,mert csak addig fedezi a baba tápanyag szükségletét,és ezért is gondoltam,hogy olyan 2 hét múlva akkor elkezdeném a kóstoltatást,hozzátáplálást..nem kezdtem volna el,ha csak anyatejes lenne,de sajnos nem úgy alakult,pedig szerettem volna ha 6 hónapos koráig sikerült volna csak anyatejesnek lennie,de hát az élet mindig beleszól a dolgokba-tervekbe.

Húú már nem is tudom melyikőtök kérdezte a védőnőt.Hát sajnos nem jó a védőnőnk,nem mondd semmit sem,olyan kis ,,mulya,,..kb 25 éves lehet,gyereke nincs,ebből adódóan tapasztalata sincs,csak a szakkönyvet mondja el max,amit a suliban tanult,a könyvekben meg ugye általánosítva vannak a gyerekek,de minden gyerek más és más ezt mindenki tudja jól.

Az első hónapban minden héten kijött hozzánk,de kb 5-10 perc múlva ment is.Leült,megkérdezte hogy van a kisfiam,van-e tejem,én hogy vagyok..ha mondtam neki a válasz ennyi volt:értem.Mindig így ment el:ha nincs semmi,akkor én megyek is.Pl az elején még csak elmondani sem mondta el,hogy a köldökcsonkot hogyan kell lekezelni,más védőnő még meg is mutatja..ő meg semmit nem csinált.Csak megkérdezte,hogy leesett-e már és kész.Ha a kórházban nem mutatják meg,akkor nem is tudtam volna,hogy hogyan kell csinálni.

Nem ennél a védőnőnél kezdtem a terhességet,volt egy nagyon jó,60 év körüli védőnőm aki akkor is ellátott tanácsokkal amikor nem is kérdeztem,de a szülés előtt kb 1 jó hónappal elment nyugdíjba úgy,hogy nem is szólt nekem.És így kaptam ezt a fiatal ,,lánykát,, . :/

2013. aug. 3. 15:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem a védőnőt..bakker ez gáz..:-(( sajnálom, mert a jó védőnő, még ha sokat is beszél:-)), aranyat tud érni...


de én úgy látom, hogy Te elég jól képben vagy mindennel..:-))

2013. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!