Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altatjatok fel eves...

Hogy altatjatok fel eves babatokat? Eddig cici mellett aludt el de mar ne vagyunk biztosak abban hogy jo ez igy, ti hogy csinaljatok?

Figyelt kérdés
Szoval attol tartunk hogy ugy fogja megszokni hogy csak anyaval lehet elaludni. Es azt szeretnenk hogy eyedul is el tudjon aludni.. :/
2013. aug. 3. 22:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem már most megszokta. Az enyém 11 hónapos, ő is cicin alszik el, és amíg még alváskor tudom legalább szoptatni, addig így is lesz, mert máskor már nem fogadja el. Biztos, hogy nehéz lesz majd átszoktatni, még nem agyaltam rajta, hogyan fogom csinálni, csak azon, hogy neki is, nekem is meg kell érni rá, különben sosem fogom tudni kivitelezni. Én megérek, az alatt azt értem, következetesen át tudom szoktatni.
2013. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Most pl babakocsiban aludt el. Nem cicivel. De azt sem hiszem hogy babakicsiban tologatva kene mrgszoknia... Egyik jobb mint a masik... :D

:/

Van valakinek valami bevalt "modszere"?

2013. aug. 3. 23:27
 3/17 anonim ***** válasza:
Szopi után ne engedd elaludni, még ébren (vagy félálomban) tedd az ágyába.
2013. aug. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Majd elalszik egyedül is. Nem valószínű, hogy iskolás korában is csak cicivel fog elaludni. :) Nekem egyébként mindkettő 1 éves kora táján szokott le a cicin elalvásról, teljesen magától, de attól még igénylik, hogy velük legyek altatáskor (ha nem vagyok otthon, akkor más, nem probléma, csak ne legyenek egyedül). Nem hiszem, hogy ez akkora nagy baj lenne.
2013. aug. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Egy fél éves baba még nagyon pici!!! Hadd aludjon el cicin, iskolába nem így megy majd, ne aggódj! De a legjobb, amit tehetsz vele (na és magaddal), hogy cicin elaltatod.

Egy ilyen pici gyerek még nem tud egyedül elaludni, élettanilag képtelen rá, sok időnek kell még eltelnie addig. Eltérő ugyan gyerekenként, hogy mikortól képes elaludni egyedül, de a szakemberek szerint ez valahol 2-3 éves korra tehető. Az én tapasztalatom is ez és nekem teljesen rendben is van így, a nagyobbjaim is szépen, sírás nélkül, maguktól mondtak le ciciről, velem alvásról stb., egyetlen csöppnyi trauma nélkül, a 13 hónaposom még cicin alszik el hála Istennek, én ennek csak örülök. Nekem is könnyebb, akárhová mehetünk, bármit csinálhatunk, cici van, így az én gyerekem pillanatok alatt elaltatható, soha nincs vele gond. Külföld vagy belföld, szálloda vagy sátor, rokonok, ismerősök vagy totál ismeretlen helyek, és az én manóm simán alszik, ugyanúgy, mint otthon is. Nekünk ez így nagyon jó.

2013. aug. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

:D :D

de jót nevettem az utolsón.

Na persze, élettanilag képtelenek a babák egyedül elaludni.

Az én babám úgy alszik el minden este, hogy jó éjszakát kívánok neki, megpuszilgatom, megszeretgetem és beteszem a kiságyába. Aztán kimegyek. Pár percig néha még gagyarászik aztán csucsul mint a bunda.

2013. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

Kedves hatos, én meg rajtad nevetek. Nem sokat tudhatsz a babák fejlődéséről.

Majd megtudod te is, csak figyelj és tanulj, nem tudom, mennyi idős a babád, ha 10 hó alatti, csak várj türelemmel, te is tapasztalsz majd. Ha idősebb, akkor meg szintén van tippem, de arra én nem feltétlenül lennék büszke.

2013. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A babák úgy "tanulnak" meg elaludni, ahogy megtanítják neki a szülei.

Soha nem hagytam egyedül sírni, nyűglődni a kiságyában, de nem is hagytam, hogy cicin aludjon el.

Így szoktam meg és ez mindenkinek jó. Nyugodt, boldog, kiegyensúlyozott 6hónapos baba, aki 2hónapos korától végigalussza az éjszakákat.

2013. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*mármint a babám így szokta meg, nem én.
2013. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Anyukák, mindenkinek úgy jó, ahogy éppen csinálja. Meg lehet próbálni a másik módszerét, meg lehet beszélni, ki, hogyan csinálja, de ne legyen már ebből is szapulás, hogy "csak úgy jó, ahogy én csinálom, te nem tudsz semmit". Fogadjuk el szépen, hogy mi is, meg a babáink is mások, egyiknek ez az igénye, másiknak meg az.
2013. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!