Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam a 2 hónapos...

Hogy szoktassam a 2 hónapos babámat cumira rá?

Figyelt kérdés
Azért szeretném rászoktatni, mert nagyon sokat sír,és tudván 50%-ra csökkenne a sírása. Már nagyon sok mindent kipróbáltam de semmi, 6 fajta cumival,semmi eredmény. Mézbe mártottam már neki.Örülnék ha kapnék jó tippeket...
2013. aug. 6. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy :) Fiam 3 hónaposan kiköpte a cumit örökre, még örülök is neki, nem kell majd 3 évesen könyörögni neki hogy ne cumizzon. Ha nem szereti a cumit akkor nem kell eröltetni. Lehet hogy a meleg miatt nyűgösebb, ezért nem érdemes rászoktatni a cumira. Ja és nem biztos hogy csökkenne a sírása, szájukban cumival is tudnak ám sírni a babák!
2013. aug. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Mézbe? Ki volt az az elmebeteg aki ezt tanácsolta?

Valószínűleg azért sír sokat, mert hasfájós. Masszírozd inkább.

2013. aug. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Utolsó. Ezzel a válaszoddal nem lettem elöbre.

Nem az volt a kérdés hogy mi fáj neki, és mi nem.De örülök hogy te jobban tudod.

2013. aug. 6. 08:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarja, akkor nem fogod tudni ráerőltetni. A Lányomnál is hiába próbálkoztunk, egyszerűen öklődött tőle. Aztán 2 évesen, mikor megszületett a Tesója és hoztak neki cumit a kórházba, akkor ő is kérte. Azóta nem hajlandó letenni, többet cumizik, mint az Öccse. Nem örülök neki,de ez van. A Fiam rögtön elfogadta a cumit, tényleg nagy könnyebbség cumival az élet.

Viszont egy 2 hónapos baba nem sír ok nélkül. Meg kell találni, hogy mi az oka. Lehet, hogy tényleg a hasa fáj vagy melege van vagy egyszerűen csak arra vágyik, hogy babusgasd, a közeledben legyen! Próbáld meg kideríteni, hogy miért sír.

Méz: 1 éves kor alatt egyáltalán nem ajánlott a botulizmus miatt ( [link] és a fogaknak sem tesz éppen jót, ha rászoktatod az édesbe mártott cumira.

Légy türelmes a babáddal, most hagyj mindent későbbre, ő legyen az első. Még csak 2 hónapja van a világon, minden idegen neki, Te vagy az egyetlen fix pont az életében!!!

Tudom, én sem segítettem a cumira rászoktatásban, ne haragudj!

2013. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Babám nem hasfájós,tápszere is jó, csak nagyon hisztis amióta megszületett. Nem alszik el magától,nincs el 1 helyen 5 percnél tovább, ha játszom vele vagy apa ax 5 perc. Baba kocsiban sem marad el, már sok falyta praktikát kipróbáltam de teljes sikertelenséggel.
2013. aug. 6. 08:37
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

bocsi, de ekkora baba még nem hisztizik. Tudom, mert nekem elég hasfájós volt a baba, minden kaja után üvöltés, órákig ringattuk szegényt, végül rendeződött a dolog (kapott cseppeket). Most lassan 4 hónapos és állítom, hogy ha sír, akkor tuti baja van: éhes, álmos, pelus, unatkozik, vegyélfel, stb, SEGÍTSÉGkérés a részéről. Ha cumit tömsz a szájába, akkor azzal csak azt éred el, hogy csalódni fog benned hogy nem segítesz rajta, nem találod ki a problémája okát. És itt most nem arról beszélek, amikor valaki alváshoz adja a cumit, hogy ellazuljon a baba, ilyesmi, nem vagyok cumifóbiás, volt hogy adtam én is neki, de nem vált be, nem kérte. Mézzel semmiképp nem kenném, botulizmust okozhat!

Nekünk is sokat sírt, hasfájás, fáradtság miatt, de végül cska sikerült megoldani a problémáját, sőt, ami még segített az az, hogy elfogadtam a sírását, ha már végképp nem tudtam vele mit kezdeni. Elfogadtam hogy oké babám, ha sírni akarsz, sírj, csak ringattam közben, nem hagytam magára.

2013. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ezt a rengeteg fajta cumit nem fogadja el, szerintem esélytelen, hogy rászoktasd. Én sem tudtam sehogy rádumálni a fiamat, de legalább az ujját szopja...

Írod, hogy sokat sír. Van pihenőszéketek? Vagy babahinta? Talán csak unatkozik, és arra vágyik, hogy mindig látótávolságban legyél.

2013. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azt nem írtam, hogy a fiam azért utálta meg a cumit, mert amikot sírt, az apja folyton a szájába tette, hátha elhallgat. 3 hónapos korára jutott el addig, hogy a cumitól csak jobban ordított, és már egyáltalán nem fogadta el. (egyébként anyatejes baba volt, a cicit szerette).
2013. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

"és tudván 50%-ra csökkenne a sírása"


Ezt miért gondolod? Egy baba azért sír, mert valami baja van. (hasfájás, éhes, szomjas, álmos, teli a pelus, unatkozik, front van...)

Attól, hogy cumit tömsz a szájába, még nincs megoldva a problémája! Tehát sírni fog tovább!

Ha ennyi cumival próbálkoztál, és nem sikerült, akkor nincs az a tipp amivel sikerülni fog...

2013. aug. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

4. válaszoló vagyok. sajnos a babák nem úgy születnek, hogy maguktól el tudnak aludni, azt is meg kell tanulniuk! Segíts neki valahogyan. Nálunk a Lányomnál az Adamo hinta vált be, a Fiamnál a pihenőszék. Ilyen korban még nem tudod elkényeztetni, babusgasd, szeretgesd. Ja, ami még beválhat, azok a fehér zajok (porszívó, hajszárító), a babák szeretik a hangjukat és sokszor megnyugszanak, elalszanak rá.

2 hónapos gyerek nem hisztizik, akárki akármit állít. Ha sír baja van, csak ő még másképp nem tudja elmondani. Légy türelmes!

2013. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!