Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás - ez lehet...

15 hónapos oltás - ez lehet mellékhatás?!

Figyelt kérdés
Tegnap volt két hete, hogy megkapta a 15 hós MMR oltást + a bárányhimlő elleni oltást + a prevenar oltást egyszerre. (A doki szerint ez így van jól.) Kb. 4-5 napja nyűgös, nem találja a helyét, nem érdekli semmi, nem játszik semmivel, és egész álló nap sikít, üvölt, nyafog, sír, bömböl felváltva. Ma már ott tartunk, hogy szinte őrjöng!!! Ez lehet még az oltástól?! Köszönöm a választ előre is!
2013. aug. 8. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt inkább az időre fognám, mint az oltásra.
2013. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Miért nem kérdezed meg az orvost? Biztos jobban tudja, mint akik itt válaszolhatnak. Nem gonoszak azok, ő is a gyerek jólétéért dolgozik, még ha bunkó is a sok munka miatt.
2013. aug. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az MMR oltás mellékhatásai 10-15 nappal az oltás után jelentkeznek.


Persze ez az időjárás is kikészítő.


Viszont 3 (6!!!) oltás egyszerre, szerintem nagyon durván sok.

2013. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem kioktatást kértem, köszönöm, tudom, mire való az orvos. Megkérdeztem, elmondta a lehetséges mellékhatásokat, de azok közül egyetlen tünet sincs (nem lázas, nem pöttyös, nem hány, stb.). Csak a nyűgösség. Ha pedig felhívom, azt mondja, vigyem el hozzá - 50 fokban nem szeretném hurcolászni, mert amúgy ezen kívül úgysem állapít meg semmit.

Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, igazából arra lennék kíváncsi, hogy más is tapasztalt-e ilyet az oltás után, nem diagnózist kértem.

Első válaszolónak köszönöm, én is gondoltam rá, hogy a meleget viseli rosszul, na de lehetséges, hogy ennyire rosszul?!

2013. aug. 8. 15:08
 5/7 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló, Neked is köszönöm, igen, én teljesen ledöbbentem, hogy ennyit adtak be szegénynek egyszerre. Talán az oltás mellékhatásai és a meleg egyszerre lehet ilyen hatással. Talán fáj a kis feje, ilyesmi, csak ő azt még nem tudja elmondani. Én 7-12 napot tudtam az MMR mellékhatásaira, de abban is benne vagyunk sajnos.
2013. aug. 8. 15:10
 6/7 anonim válasza:
Hát igen, mennyivel jobb neki, hogy sír, meg talán szenved, mert ne adj isten valami komoly baja van, mint az, hogy egy kicsit melegbe kellene lennie.
2013. aug. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kérlek, szálljunk le a témáról: az orvos délelőtt rendelt, akkor még aludt, és hidd el, ha nem változik a helyzet, el fogom vinni hozzá vagy még este az ügyeletre, nem vagyok gyengeelméjű. A sírásából tudom, hogy inkább nyűgösség, mint fájdalom, aludni szépen alszik, a fürdést is nagyon élvezi, a fájdalom nem múlna el ezek hatására sem. Ez csak egy előzetes közvélemény-kutatás részemről, nem döntési alap. Még egyszer mondom: tapasztalatokat várok!
2013. aug. 8. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!