Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16hetes babám ha kézben van...

16hetes babám ha kézben van vagy a pihenőszékében mindig előre akar dőlni "mintha" fel akarna ülni előfordulhat hogy ilyen korán próbálkozik már az üléssel?

Figyelt kérdés
ha a hátán vagy a hasán fekszik folytonosan sikolt hogy neki nem jó úgy. hagyjam had próbálkozzon vagy mit tudok tenni?

2013. aug. 9. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
nem,ez még nem azt jelenti,hogy felakar ülni.Ezt a "kényszertartás" miatt csinálja/csinálják.
2013. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

En ugyanigy voltam a kisfiammal es itt tettem fel szinte ugyanezt a kerdest. Na amit kaptam, hogy a gerince tonkremegy meg egyeb velemenyek...nem segitett sokat rajtam, mert o akkoris ulni akart!!!

Nem tudod lefogni es visszafogni ot.

Annyi tudsz tenni, hogy vigyazol ra. Tobbet ugysem csinal mint ami neki jo. Ami faj, azt nem csinalja ez garantalt.

Kisfiam nagyon hamar ult. kb 2 hetig maszott es 9 honaposan mar ment. Beszelni csak ket es fel evesen kezdett. De fizikailag, mindig az un. "atlag" elott jart. - Frankon az "atlag" siman behozta a "lemaradast" ezt csak azert irom, mert kepesek vagyunk azt gondolni, a sajat gyerekunk valami csoda stb...valoban az! Nekunk.

2013. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
amióta ezt csinálja már a sétáltatásnál is problémák vannak mert ő nem akar fekve elmaradni.
2013. aug. 9. 22:28
 4/9 anonim ***** válasza:
az én babám is ezt csinálta ilyen idősen. Most is ezt csinálja. Most 6 hónapos, még nem ül. Nem tudsz mit tenni. Had próbálkozzon, bár tudom, nehéz hallgatni, ahogy sikitozik. Ez lesz majd akkor is ha forogni fog. Átfordul a hasára, aztán visitozni fog, mert nem fog tudni visszafordulni, szóval amit tehetsz- próbálj hozzászokni az üvöltéshez :D
2013. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Enyém is ebben a korban kezdett próbálkozni. Mi hagytuk, hadd csinálja, néha felhúztuk a karjánál fogva néhány másodpercre aztán visszaengedtük. Ez elég volt neki kb fél órára aztán újra kezdte. :) A pihenőszék meg pont azért van úgy kitalálva, ahogy, h a babának kényelmes legyen, egyáltalán nem terheli a gerincét, ha olyan szögben van, ami az adott kornak megfelelő. Minden ilyen, mint pl a hordozó, babahinta, stb ugyanígy van kialakítva, ennyi gyártó csak nem tévedhet! Véleményem szerint a kendő meg a kengu sokkal jobban megterheli a babák gerincét mert a gravitáció hatására pont oda nehezedik, ahova nem kéne, hiába tartja valami hátulról és hiába mondják érvként, h de a természetes népek is így hordozzák a babákat. De ez csak az én véleményem.

Visszatérve a kérdésedre, ha esetleg kényszert éreznél magadban, h segíts a babádnak felülni, a legjobb ha elfojtod magadban, de ha ezt nem tudod, akkor húzd fel pár másodpercre és enged vissza, talán megelégszik ennyivel egy időre. De ne tartsd ülve sokáig (10 mpnél tovább) mert az tényleg nem jó már neki. Napi vagy kétnapi 10 mptől semmi baja nem lesz!

2013. aug. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*kenguru, bocsi
2013. aug. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne húzgáld a babát! Nyilván ha csinálja, nem tudsz vele mit kezdeni, de segít neki! Nem jó a gerincének!
2013. aug. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mei tai, babahordozó, de nem kenguru,mert attól tönkremegy a csípő.www.mamami.hu
2013. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ELVINNÉM BIZTONSÁG KEDVÉÉRT NEVELÉSI TANÁCSADÓBA,MOZGÁSTERAPEUTA NÉZZEN RÁ.
2013. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!