Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem el?

Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
1 éves lesz a kislányom,és csak pürésített ételt hajlandó megenni,abból is a bébikaját.Ami darabos és én főzöm nem eszi meg öklendezik,és kirázza a hideg.A gyümölcsös ételeket szereti,a zöldségest nem.Így kenyeret sem tudok adni neki felvágottal.Nagyon idegesít,hogy csak ilyeneket eszik.Voltak félrenyelési problémáink,lehet abból adódik,meg én is frászban vagyok,ha ilyenekkel kísérletezem.A kukit megeszi.
2013. aug. 12. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak ötletelek. Együtt esztek? Az a legjobb, ha ő is az asztalnál eszik és olyan példát lát, amiből tud kunyerálni. Kenyérre (vagy egyéb pékárura) meg nem kell rögvest felvágott, lehet szimplán vajas vagy csinálhatsz rá krémeket. És bár több rumlival és frásszal jár, hagyd, hogy mindent ő fogjon meg.
2013. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mióta tart? A fiamnál kb. 2 hét alatt elmúlt ez az időszak. Én is hagytam kézzel enni.
2013. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen eggyütt eszünk,kérne is a mi kajánkból,lepürésítem,de kirázza a hideg és fintorog.Tegnap a húslevest is így csináltam.Darabosat meg nem merek adni.
2013. aug. 12. 10:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy darabosat nem merek neki adni,nehogy félrenyelje.Voltak gondjaink még a tápszerrel.Az első lányomnál nem volt ilyen gond,akármit megevett.10 hónaposan már azt ette amit mi.Ezért furcsa nekem ez és ezért idegesít.
2013. aug. 12. 10:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 9,5 hónapos a kisfiam. Egy időben már kezdte elfogadni a darabos ételeket, de most a kenyeret is csak megforgatja egyszer kétszer a szájában aztán kiköpi :( A babakekszet a kezébe adva ügyesen elmajszolja. Az almát csak lereszelem, azt is megeszi úgy. Esetleg főzz meg egy sárgarépát és add a kezébe, így akkorát harap le amekkorát ő szeretne. Reszeld le a sajtot és tedd azt a főzelékébe, vagy főzz meg egészben egy burgonyát és azt reszeld neki (nagy lyukún) a főzelékébe, ezeket biztos meg tudja enni. Adj neki omlós piskótát mondjuk (sajátot, vagy dörmit pl.) Sokszor kell próbálkozni, kínálgatni. Amit még én észrevettem az az, hogy kisfiam a túl kicsi falatokat könnyebben félrenyelte, mint mikor nagyobbakat adtam neki (persze a mienknél kisebbeket), azokat könnyebben forgatta a szájában.


Sok sikert!

2013. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyosak vagytok.Az én félelmemet kellene először legyőznöm.
2013. aug. 12. 10:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet. Most 10 hónaposan változott napról napra látványosan. Mindent kinéz a szánkból és én adom is neki...fintorog mindig, néha picit köhög-öklendezik, de messze nem annyira mint még hajdanán az apró darabkákra. A mai napig nem eszi meg a nem teljesen pépeset, amit főzök, nem kell neki, csak az üveges (néhány kivétellel). Viszont amiket a szájába adok, mert kéri, azért elmajszolja - napról napra ügyesebben. Távol állunk attól, hogy egy teljes étkezést kiváltsunk ezzel, de legalább már harap, rág és érdeklődik! Én ezt óriási eredménynek érzem nálunk! Légy türelemmel, egyszer nála is bekattan valami és kérni, követelni fogja! Igen, kicsi mehet félre, vagy köhöghet, akár öklendezhet (nekem egyszer egy egész adag bébikaját hányt vissza egy falatka babakeksztől), de falatról falatra ügyesebb lesz!

Légy egy kicsit magabiztos. Nézz utána, mi a teendő egy-egy félrenyelésnél. Így tudni fogod mi a teendő, és talán nem félsz adni bármit is neki. És engem is kiráz a hideg a gondolattól, hogy mi van ha ott akad meg a torkán, vagy a tüdejében, de a saját félelmem miatt nem vethetem vissza a fejlődését! Más háznál is előfordult egy-egy félrenyelés, volt annyira talpraesett az anyuka, felnőtt, hogy tudott segíteni a babáján - Te is vagy annyira talpraesett, ha kell, tudsz segíteni!

Ha kér a ti ételetekből, nem turmixold le neki, add úgy, ahogy ti eszitek! Ha csak egy-egy falat, de az is idővel több lesz!

Sok sikert és türelmet, bátorságot! :)

11 hónapos anyukája

2013. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!