Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos a kislányom, de...

8 hónapos a kislányom, de éjszaka még mindig felkel enni vmikor 2x is. Napközben jó az étvágya, de nem tudok neki annyit adni, h elég legyen és éjszaka kitartson. Más is járt így?

Figyelt kérdés

Sokan mondták, h próbáljak teát adni, hát ha teát is kap, fél óra múlva felkel és sír, h éhes ez nem vált be.

5h tápszer: 210 ml

9h gyümölcs 1db banán és 2db alma turmixolva még nincs fogunk

12:30 főzelék husival

16-17 h körül gyümölcs vagy főzelék

20-20:30 körül 210 ml tápszer.

és még ezek ellenére is van h kétszer kell neki éjszaka tápszert adni. Jó húsba van nem éheztetm :)

Már nagyon kivagyok mióta megszületett nem aludtam egy éjszakát se végig.

Van olyan aki ugyanebben a helyzetben van? Vagy más ezt hogy oldotta meg?


2013. aug. 12. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kislányom most 9 hónapos. Bár az enyémnek rossza az étvágya, jóval kevesebbet eszik mint a tied, ő is kétszer vagy többször kel éjszaka enni. Teljesen átérzem a problémád, ma már,bőgtem felkeléskor,mert annyira fáradt vagyok, hogy szó nincs rá, a kisasszony jóval korábban is kelt mint szokott, a szemeim olyan karikásak, hogy lassan zacskót húzok a fejemre, mert már a megjegyzésekből is elegem van. Azt hiszem ezzel nem lehet mit kezdeni, ilyenek és kész. Majd kinövik, én csak ebben bízom. Kitartás!
2013. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
igaz mi 7hónaposak vagyunk de mi is 2szer kelünk,igaz mi szopizni....már elkezdtük a hozzátáplálást de ő ugyanúgy kéri a cicit éjjel....én sem aludtam mióta megszületett 4órát egyhuzamban,de már megszoktam:)
2013. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tud esetleg többet enni vacsira?Vagy ksi tejpépet tenni bele,hogy sűrűbb legyen?Esetleg vacsira kicsit elöbb,19körül adni laktatót és úgy tápszert 20-20:30körül?Lányom 8hósan így evett:

7kor: 220 g tejpép

9kor: 130g krémtúró vagy 200g joghurt

12kor : 250-300g leves

14kor: 200g főzelék

16:30kor 150g gyümi

21kor:270mili tápszer

Akkor volt 8960gramm,a 8.hó betöltésekor és kb 75centi.Szóval igencsak jó húsban volt/van ő is.

2013. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 9,5 hónapos. Még szopizik és 2-3x biztos felkel egy éjszaka, vagy mert szomjas, vagy, mert csak közelségre vágyik, vagy a foga bántja. Amióta megszületett egy éjszakát aludt csak végig, persze akkor sem tudtam aludni, mert akkor meg aggódtam, hogy mi a gond :)

Napközben keveset alszik, így általában akkor eszek, illetve egy két dolgot meg tudok csinálni. Aztán este mikor leteszem aludni ismét házimunka, aztán kezdődik az éjszakai műszak...

Nem tudok ellene tenni semmit, egyszer majd csak kinövi...bár nekünk Ő az első és tervezünk kistesót, így ha Ő át is aludja majd az éjszakát kezdhetem előröl a dolgot... na de egyszer ennek az időszaknak is vége lesz, úgy röpke 30 év ;)

2013. aug. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy látom járunk egy cipőben még páran. Egyszer biztosan lesz majd jobb is, bízzunk benne!!!
2013. aug. 12. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Enyém is kétszer kel, 8-9 körül bealszik, éjfél előtt ébred és 4-5 körül. Van amikor hajnalban vissza se alszik és csak 9-10 körül alszik el újra. Az ő menüje ez:

8 körül egy banán egy kis vízzel higítva, két szem babakeksz.

12 körül 200 gr főzelék husival egy szem babakeksz

16-17 között kukoricapehely/tejpép annyi, amennyit megeszik, ált 150-200 gr

19.30-20 között 180 ml tápi

23.30 körül és hajnalban 210 ml tápi.


80 cm és tíz kiló. Szerintem simán kibírná az éjféli lakoma nélkül is mert van, hogy átalussza az éjszakát, de olyankor mindig nagyon fáradt és lusta kajálni. Én is gondolkoztam már a teán, de nincs szívem hozzá, olyan cuki, ahogy félálomban tolja be a tápit! :) Én már megszoktam ezt a kétszeri kelést, azt nem bírom, mikor két evés között felébred és alig lehet visszaaltatni. Na attól kivagyok! Most éjjel is ez volt, éjfélkor megkajált, bealudt fél óra múlva nyöszörgött, bealtattam, egykor kelt megint, megint elringattam, felkelt kettőkor, fél órába telt mire bealudt, erre ötkor már csiripelt. Megetettem, és nem aludt vissza, hanem egy órán keresztül kiabált nekünk, hiába volt egy pár játék az ágyában, az nem kellett. Hú de kivoltam! :)

2013. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sziszi1118 ***** válasza:

Szia! Nekem 9 hónapos a kislányom (77 cm és 10 kg). Jó húsban van, de szerintem nem eszik sokat. Ő sem aludta át még az éjszakát. Viszont mostanában kipróbáltam, hogy vacsorára adtam tejpépet és fürdés után tápszert - így legalább nem evett éjjel. 5-7 alkalommal éjjel kér vizet és a cumiját. Fáradt vagyok, de minden este reménykedek, hogy talán majd ma :) Nappal pedig nem tudok aludni. Most megint eszik éjjel, mert 3 napja koplalnia kellett a doki tanácsára, mert hányt. Bocsi a hosszú kommentért! Amit tanácsolni szerettem volna, hogy próbálj tejpépet adni vacsira. Leírom neked a napirendünk, hátha segít egy picit:

kb.7-kor kelés: 130 ml tápszer + negyed szelet kenyér pl. sajtos.

9:30 tízórai 100 g gyümölcs vagy joghurt, kefír

10:00 alvás délig (itt főzés, takarítás vagy pihenés)

12:30 - 13:00 ebéd 100-130 g főzelék husival

15:30 - 16:30 alvás

16:30 körül uzsonna 120 g gyümi keksszel

19:30 vacsi 100g tejpép

utána fürdés

20:00 kb.150 ml tápszer


Általában éjjel 2 körül eszik 150-200 ml tápszert. 4 napig nem evett éjjel, de aztán jött ez a koplalás és megint visszaállt rá. Sebaj, majd elhagyja.

Nem akar többet enni napközben, mégis jó húsban van :)

Kitartást! :)

2013. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!