Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós kislányom nem igazán...

7 hós kislányom nem igazán lelkesedik a hozzátáplálás iránt, inkább csak szopizik, nem lesz gond?

Figyelt kérdés

Eddig amit megkóstolt: krumpli, répa, alma, őszibarack, meggy, édeskrumpli.

Ezek közül csak az édeskrumpli ízlett neki egy kicsit. A többi nem ízlik neki. Mit csináljak?

Egyelőre elég a tejem, de este néha már érzem, hogy kevesebb.

Járt már valaki így? Rákap majd az ízekre? Mondjuk ebben a nagy hőségben nem annyira bántam, hogy inkább tejet iszik csak, de gondolom már el kellene kezdeni rendesen a hozzátáplálást. Ja, amiket fölsoroltam, azokat tényleg csak kóstolta, egy egész adagot semmiből nem evett meg még.

Azért fura, mert a kisfiam anno falta az összes gyümölcsöt, zöldséget, így most ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni.


2013. aug. 12. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanez volt nálunk is és a fiam elég kitartó volt így 14 hónapos koráig csak anyatejen élt, mellette szépen hízott. Hiába próbálgattam mindennel kínálni semmi sem kellett neki csak a cici, több védőnő, doki véleményét kikértem, mert nem tartottam ezt jó dolognak, de mindegyikük megnyugtatott, hogy nem lesz baj és valóban semmi sem gond nem volt, csak annyi, hogy többször kellett mellre tennem.

2013. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:)) köszi, hogy írtál, kicsit megnyugtattál! És 14 hós korától már mindent evett? Vagy akkor kezdted el a bevezetést úgy, mint egy 6 hósnál szokták?
2013. aug. 12. 22:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor kezdtem el bevezetni mindent. Bár utána is ragaszkodott a cicihez, de már csak pár falat "normális" kaja után kaphatott cicit. Így tágult a pocija és napról-napra többet evett, viszont a cicizésről csak 33 hónapos korában sikerült leszoktatnom. Szerencsére a fogacskái is csak 11 hónaposan kezdtek kibújni, bár utána is csak nagyon-nagyon ritkán harapott rá, leginkább mikor hirtelen mély álomba került és megrázkódott/megugrott.
2013. aug. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Üdv! :)


Én is így jártam... 1 évesen 90%-ban anyatejen élt a kisfiam. Előtte is próbálkoztam, de hiába. Kínkeserves volt a "hozzátáplálás". Utána is sokáig nagyon válogatós volt.

A bölcsi hozta meg az áttörést 2 évesen. 22 hónapos korában én szüntettem meg a szopizást... Persze akkor már csak nass volt az anyatej.

Most 2,5 éves, és a vasszöget is megeszi :)


Jahhh... ami nálunk bevált: a darabos kaja! Teljesen kihagytuk a pépeket!

2013. aug. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Pont ma 7 hós a kislányom. Barack, alma, meggy, amit már evett+ egykis keksz a glutén miatt. Minden délelőtt turmixolok neki ezekből vmit, aztán pár kanal útán már nem kéri. Most gondoltam megkostoltatom vele a krumplit.

Szóval igazából csak anyatejen él. Hát majdcsak rákap a kajákra.

Mondjuk engem nem zavar, amíg jókedvű, és hízik.

2013. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!