Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem is tudja hogy mi vagyunk...

Nem is tudja hogy mi vagyunk a szülei. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kisfiam 10 hónapos születése óta a kiságyában alszik. Nagy ritkán tettük magunk mellé aludni. Arra neveljük, hogy talpra esett legyen és ne féljen az idegenektől így aztán sok ember dajkálja. Ez tök jó csak most a párommal az a szívfájdalmunk, hogy a gyerek nem tesz különbséget a többi másik ember és a szülei között. :(((( nincs meg köztünk a kötődés nem is szopizott. :( Mert nem volt tejem. Szóval pár napja elkezdtük magunk mellé fektetni az ágyba és simogatni, de nem szeret közöttünk lenni. :((( Mit tegyek? Nagyon bánt ez a helyzet.
2013. aug. 13. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mégis honnan gondolod, hogy nem tudja, hogy Ti vagytok a szülei? Ez szerintem butaság. Ilyen gyerek nincs.

A fiunk 14 hónapos, sosem aludt velünk, nem szopott, mert nem volt tejem, de ettől függetlenül az apjához és hozzám kötődik a legjobban. Imádja a szüleimet, a közeli rokonokat, akikkel sokat találkozik, barátságos az idegenekkel is, de apa és anya a legfontosabb. Ez nem függ együttalvástól ill. szoptatástól.

2013. aug. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
10 hónapos..... te nem vagy normális, hogy ilyen elvárásaid vannak.
2013. aug. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gabszem ***** válasza:
100%
hogyne tudná? az én kislányom is ilyen volt, egészen kb 17 hós koráig amikor elkezdődött az anyás korszak. Addig többször meg is jegyeztem a páromnak, hogy ez a gyerek nem is szeret annyira engem, mert pl. az apjának mindig jobban örült, meg nagyon jól elvolt másokkal is. Na most nem tudom levakarni magamról éjjel-nappal és nagyon félős is lett. Az, hogy az ágyatokba beveszitek sztem nagyon rossz ötlet. Örüljetek hogy elvan külön ágyban! Hidd el pár hónap múlva már más lesz a helyzet, ahogy nyílik a tudata.
2013. aug. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem butaság! Tudja az a gyerek hogy kik a szüleik. Inkább az a butaság hogy ennyire tudatosan akarjátok nevelni a picit. Az én fiam 18 hónapos. rengeteget dajkáltam, szopizo9tt 4 hónapos koráig, és bizony ő szó nélkül bárkihez odamegy és nyújtja a kezét hogy vegyék fel. nem lett még felkapatva sem. igazi nyugodt kiegyensúlyozott baba. egy gyereknek ebben a korban nem az kell hgoy anya és apa úgy bánjon vele mint egy feladattal. szeretni kell azt a gyereket. ha a gyereknek a génjeiben nincs benne a talpraesettség határozottság nem fogod tudni belenevelni. Fogadd el olyannak amilyen ne egy kép mintájára akard formázni, hisz ő a kép! szeresd olyannak amilyen+! Lányom pl egy mimóza, egy kis nebántsvirág. de soha nem jutott eszembe hogy ezt kineveljem belőle. ő ilyen! a fiam egy kis dömper, jön megy összeveri magát, mindenkivel barátkozik, mindenkiben megbízik. de ez nem azért van mert tudatosan ebbe neveltük, hanem mert ilyen a személyisége. a fiadnak is van személyisége! vedd figyelembe!
2013. aug. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az èn lànyom 6 hòs, sokat dajkàljàk mâsok de megismer minket. Igaz én szoptattam, de az apja nem ès neki is mindig örül...:-)


szerintem csak bekèpzeled, hogy nem kötòdik hozzàtok...

2013. aug. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt az a kérdés, hogy mit jelent sokat dajkálják mások.

A gyermeknek soha nem aza fontos ki a szülei, hanem ki az elsö számú ember az életében. Ez az aki legtöbbet foglalkozik vele. Ebböl csak egyeteln egy van, aztán jönnek a másodszámú emberek, ezek lehetnek többen is.

Normál esetben az anya az, mert ö van vele együtt egész nap. Apa pedig másodszámú csak. Vagy is ha elesik a gyerek és nagyon nagy a baj, és ott az anya és apa is akkor az elsöszámúhoz fordul autómatikusan. De másokat is elfogad.

Ha a a nagymamával van a legtöbbet napközben, vagy bölcsödei gondozóval akkor ahhoz is kialakulhat sokkal nagyobb kötödés, és könnyen lehet a nagymama az elsöszámú szmély. Ezzel semmi baj nincsen, a gyereke nem élik megtrgikusan ezek változását.


Ha nálatok a nagyszülök többet foglalkoznak a gyerekkel akkor lehet öket nézi elsözámu személynek. Ha ez téged zavar akkor fogalkozz többet a gyerekkel, ne passzold le olyan sürün a gyereket.

Attól, hogy naponta jön 1-2 ember és ott van 1-2 órát dajkálni attól nem lesz senki sem elsöszámú személy. A gyermek még akkor is ha vered és kinzod téged fog elsöszámúnak tartani.

2013. aug. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ÉS láttad olyankor is, amikor Te nem vagy a közelben? Unokaöcsikém is mindig nagy ívben tett az anyukájára, ha mi a közelben voltunk, de ahogy anya eltűnt, teljesen kétségbe volt esve.


Nomeg tényleg picike még, szerintem most fedezi fel és élvezi ki, hogy mindenki vele foglalkozik.

2013. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, a lányom simán lelépett volna a cukros bácsival is. Pár hónapos kora óta mindenkivel "szóba állt" az utcán, és ha valaki viccből mondta neki, hogy hazaviszlek, ment is volna vele. Most nyolcéves, és ugyanilyen nyílt, barátkozó, viszont naponta tízszer elmondja, hogy szeret, és bújik. A tiéd nagyon pici még, de ne gondold, hogy nincs meg a kötődés, ez butaság. A közös ágyba szoktatási próba meg még nagyobb butaság. Nem attól fog hozzátok kötődni, hogy veletek alszik.
2013. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj már. Biztos, hogy hozzátok kötődik a legjobban. Mi is kb.ugyanebben a helyzetben vagyunk, azaz születésétől kezdve külön szobában, ágyban alszik, nem szoptattam, de azért nem gondolom, hogy ezért nem kötődne hozzám. Monjduk az én babám sem az a bújós tipus. Szinte még egyszer sem tudtunk úgy összebújni mint a képeken az anya a babájával. De én elfogadtam, hogy ő ilyen. Nem is erőltetem.

Viszont azért látom, hogy ha másokkal vagyunk, más foglalkozik vele, akkor azért 2-3percenként leellenőrzi, hogy ott van-e anya vagy apa. :)

Ne beszélj be butaságokat magadnak.

2013. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De butaságot írsz...Lányom csak és kizárólag a saját ágyában alszik,meg séta közben kendőbe.Megölelni nem lehet,nem bújik össze velünk,nem szereti a simogatást se.Ő ilyen baba.Mégis este sír az apja után,ha etetem (tápszer) és kimegy a szobából.Sír ha nem lát engem és szalad négykázláb,kiabál nekünk,hogy áppá áppá vagy aja aja/enye enye...10hós ő is
2013. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!