Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek kislányom sír...

Mit tegyek kislányom sír keservesen kakálás közben?

Figyelt kérdés
Azóta csinálja ezt amióta bevezettem neki más ételeket is az anyatejen kívül és megváltozott a széklete. Volt valakinél ilyen? Mit tegyek?
2013. aug. 13. 07:25
 1/6 gabszem ***** válasza:
mennyi idős? miket adsz neki?
2013. aug. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kemény a széklete, nehezen tudja nyomni akkor glicerines kúppal segíthetsz neki, illetve próbáld kerülni a hasfogó ételeket gyümölcsöket.
2013. aug. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
6 hónapos és eddig csak barackot kapott meg almát, de nem igazán nagy mennyiségeket mert nem nagyon fogadja el. De mégis kissé keményebb a kakája az anyatejes tápláláshoz képest mint amilyen volt. Szegénykémet nagyon sajnálom...
2013. aug. 13. 07:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alma nyersen legalább annyira fog mint a banán.


Add neki főve, párolva egy darabig, ha eddig esetleg nyersen adtad neki. Vannak babák, akik így reagálnak az elején. Lassan haladjatok, tényleg csak kóstoltasd, ne táplálj.


Ha nagyon nem megy neki, egy fél glicerines kúp- hosszában félbevágva, segíthet... ahogy már írta az egyik válaszoló.

2013. aug. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Enyém is ezzel szenvedett, sokszor úgy kellett kihúzni belőle a kakit, szó szerint. Mindig féltem, hogy szegény szétreped. volt, hogy már csak glicerin kúppal tudtunk segíteni. Aztán vettem szilva-bébiételt, és mindenhez raktam egy jó nagy kanállal. Utána már kijött neki, igaz még mindig nagyon kemény volt. Aztán kezdődött a fogzás, azóta sima ügy. :)
2013. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nálunk már kint van két fogacska, szóval az nem oldotta meg.

De vettem én is glicerines kúpot ( doki javaslatára) és az megoldott a tegnap simán tudott szegénykém kakálni fájdalom nélkül. Most szünetet kell tartanom a táplálásban, szóval most csak anyatejet kap megint pár nap mulva kezdjük megint, szintén a doki javaslatára. Szerinte a fogzás is akkor volt mikor kezdtük a kaja bevezetését és megviselte.

Köszi a válaszokat!

2013. aug. 14. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!