Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírás miatti légzésleállás?...

Sírás miatti légzésleállás? Volt már valaki babájának ez ügyben kivizsgálása?

Figyelt kérdés

Barátnőm fia másfél éves. Szegény nemrég mesélte,hogy a 18 hónapos oltáskor, amikor a doki lefogta a combját,hogy beadja, a kicsi úgy bepánikolt, hogy nem vett levegőt! A doki már újraélesztéshez készült, de szerencsére végül is csak vett. Anyuka szerint, ha nem is ennyire durván, de nagyon beüti magát, akkor is képes jó pár másodpercig nem venni levegőt, úgy,hogy már lilul a szája.

Azt tudom,hogy gyerekeknél előfordul, de azért nem ennyire sokáig, mint itt az oltáskor. Kaptak beutalót neurológiára.

Mitől lehet ez? Volt már így valaki?


2013. aug. 14. 06:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ilyen. Kinövi. Ebbe nem tud belehalni, elindul automatikusan a légzés ha az agy nem kap elég oxigént és elájul egy picit a gyerek. Érdemes szólni neki, ha látod hogy kékül, hogy vegyen levegőt, picit ütögetni, fújkálni az arcát. Arra általában hamarabb vesz levegőt. Most 3.5 éves a kislányom, 5-6 alkalommal volt ilyen. Tudom ijesztő, de most már egyre ritkábban van. Az fontos, hogy lássa rajtad, hogy nem ijedsz meg, ettől nem óvod jobban, mert még ugyan pici, de később képes lesz egy sima hisztitől elájulni, és anyuka inkább megad neki mindent minthogy még egyszer elájuljon. Nem kell nagy ügyet keríteni neki, vett levegőt, elesett, kész, megyünk tovább. Minden jót!
2013. aug. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen. Állítólag az oxigénhiánnyal született gyerekeknél fordul elő ilyen. Nem tudom. Nálunk is volt egyszer ájulás is. De már 3 éves, és egy éve bizos nem volt ilyen. Tehát kinövi. Most fog oviba menni, azért fogok szólni az óvónéniknek, hogy volt ilyen kiskorában, mert ki tudja, ott milyen helyzetek lesznek, nem fogja-e valami azt a heves sírást kiváltani nála.
2013. aug. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Affektív apnoe. Nekem is volt kis koromban, aztán egyszercsak magától elmúlt. Ha gyakran előfordul, neurológiai kivizsgálást szoktak kérni. (én is voltam, epilepsziára gyanakodtak) Azon kívül, hogy ijesztő tud lenni, gyakorlatilag teljesen ártalmatlan jelenség. Elájul, utána pedig felébred a gyerkőc, és kész. Ovis kor végére általában kinövik. Erős nevetés, vagy ijedtség hatására is előfordulhat.

Lehetőleg meg kell előzni, hogy elájuljon. Ha már nagyon sír, belefújni az arcába, így levegővételre ösztönözzük. Vagy vízipisztollyal az arcába lövöldözni 1-2-t, vagy egy fél pohár hideg víz. Tudom, hogy drasztikusnak hangzik, de az ájulás kivárása sem jobb.

2013. aug. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha egy gyereknél hiszti hatására fordul elő ilyen általában, a lehető legrosszabb, amit tenni lehet, hogy ilyenkor inkább megengedünk neki mindent, csak ordításba ne fogjon.
2013. aug. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!