Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan eteti a babáját?

Ki hogyan eteti a babáját?

Figyelt kérdés

Próbálom értelmesen megfogalmazni,mielőtt lehurrognának. :)

3 hó-s,tápszeres baba, eddig sírással 3 óránként jelezte,ha éhes.Az elmúlt pár hétben akár 4 órákat is kibírna 2 evés között,de azt sokallom,mert akkor összességében keveset enne,ráadásul egy nap csak 5x-re jönne ki az evés, az szerintem neki kevés. 3-3,5 óra leteltével próbálom kínálni, de sír, ha a szájához ér a cumisüveg,elfordul, egyértelműen mutatja,hogy nem éhes. Nem akarom tömködni sem az étellel, csak aggódok a súlya miatt,eddig szépen fejlődött. Kb. 1,5 hónappal ezelőtt nagyobb mennyiségeket is megevett már jóízűen.

Igény szerint etessem, amikor ő kéri, vagy figyeljek inkább az eltelt időre, mennyiségekre?



2013. aug. 14. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor etesd,ha éhes!!!Nem kell őt idő szerint tömni!

Ha éhes lesz úgy is jelzi,és eszik.

Ha szépen növekszik a súlya,akkor nincs gond.

2013. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a baba úgyis tudja mikor éhes :) Majd ő beállítja magának, hiszen ahogy nő úgy tolódik ki az etetés időpontja mármint növelik a két etetés közötti időt. Esetleg nem tudom hány ml-t evett eddig 3 óránként de most próbálj emelni az adagon és hagyd hogy 4 óránként egye meg. Ja és lehet a meleg is bekavar. Ilyenkor kevesebbet esznek a babák.
2013. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor etesd amikor ő éhes!nembaj az ha eltelik a két etetés között 4 óra,ja és az 5 étkezés pont ideális!

Volt már itt olyan Anyuka akinek a baája csak 4x evett egy nap!Nincs ezzel semmi baj!

2013. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiam is kb. ebben a korban állt át a 4 óránkénti evésre, ez természetes dolog. Akkor etesd, ha éhes, esetleg próbálj picit többet adni egy etetésnél.
2013. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem anno a védőnő azt mondta, hogy 3 hónapos korban "ne akarjon" 6 x enni, 5 evés elég és 4 óra eltelhet a két evés között.
2013. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5hós anyatejes, és simán el van 4-5 órát a két evés között. Jelzi ő, ha már éhes. Felesleges tömni belé a kaját, ha egyszerűen nem kell neki. Te pedig ne aggódj, tudja ő, hogy mikor és mennyit egyen.
2013. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!