Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Genetika vagy táplálás kérdése?

Genetika vagy táplálás kérdése?

Figyelt kérdés

Szerintetek inkább genetika kérdése az, hogy egy baba x hónaposan milyen hosszú? Mert a súlya attól függ, hogy mennyit eszik, de a hossza?

A fiam elég nagy a korához képest, de ez nem rajtunk múlik, ha jól gondolom. Vélemények?



2013. aug. 14. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
inkábbértelemszerüen egy rossz evő babának kissebb a súlya de ettől még telejsen egészséges.
2013. aug. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bocsi az eleje lemaradt. Szóval szerintem inkább genetika.
2013. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy a súlya kisebb, de hosszra sem nő olyan ütemben?
2013. aug. 14. 13:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a táplálkozás beleszámít valamekkora százalékban, hiszen mitől növekedjenek a csontok, ha nincs hozzá megfelelő "alapanyag".
2013. aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elsősorban genetika. Magas szülőknek ritkán van alacsony gyereke és fordítva. Persze kivétel mindig akad, és nyilvánvalóan az egészséges táplálkozás nagyon fontos, de a magasság inkább a genetikán múlik.
2013. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amíg növésben van a gyerek a hossz össze függ a súllyal. Azok a gyerekek akik kevesebbet esznek, kevésbé híznak azok lassabban nönek. Majd ez a tini korban változik meg, de az is a hormonok miatt, majd ha leáll a növekedés akkor meg csak széltében nö az ember.


Vagy is a kövér gyerekek szinte mindig nagyobbak, magasabbak mint a többi, és a nagyon vékony gyerekek pedig kisebbek a társaiknál.

Gondold végig, hogy amikor gyerek voltál, mindig a legmagasabb volt a legnehezebb is, és a legkisebb a legkönnyebb is.

Végsö magaságot természetesen a genetika befolyásolja.


6 hós kor alatt nincs mit tenni, mert a gyermek vagy anyatejet vagy start tápszert eszik, vagy is túletetni nem lehet, eszik amennyit akar, és nöl ahogy akar.

Aztán elkezdödik a hozzátáplálás és az elsö 3 évben csak az számít ki mennyi és milyen minöségi ételt kap.

A kövér 3 éves nem a levegötöl és nem is genetikától lesz kövér és magas, hanem attól, hogy sokat adnak neki enni, vagy nagyon rossz minöségben, az anyagcsere pedig lassú egyrészt a rossz minöségü ételtöl másrészt meg a mozgás hiánytól.


Itt nem arról beszélek ami még benne van a határban, hanem amikor a korához képesti súlyt 5-10 kg-al átlépi a gyermek.

2013. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Genetika is, de szerintem táplálás is pl. ha valaki súlyban nagy az táplálkozás. Kislányom anyuméknél volt majd 2 hónapig, mert kórházban voltam, na ez idő alatt úgy ki volt hízva, hogy csak lestem. 2 éves volt és sokat sírt utánam, így anyuék minden sírásforrást kiakartat iktatni és ha tízóraira minden reggel kakaós csigát kért kapott, ha tejcsit kért (juniot gyerekital) napközben kapott, itthon csak reggel és este kapott. Egyébként hány éves és mekkorra a fiad, mert én is sokszor azt gondolom, hogy nagy a lányom, de nagyon sok gyerek van aki vele azonos súlyú és magasságú, de a barátai között sok a kicsi és mellettük persze hogy nagy, pedig csak átlagos
2013. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem mondom, hogy aggódom, csak gyakran olvasom, hogy más babák egy évesen ekkorák. A fiam 5,5 hónapos, kb 70 cm és 8kg. Önmagához mérten nem pufi, teljesen normális, inkább csak hosszra tartom nagynak. Bár ezen nem igazán változtathat az ember.

Mi sem vagyunk alacsonyak, de nem is extrém magasak.

2013. aug. 14. 14:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Gyermek kiskönyvben van egy táblázat, ott meg tudod nézni a születési hosszúság és súly alapján, hogy a fiad hol helyezkedik el az átlaghoz képest.


Barátnőm "kis"fia a harmadik legnagyobb országos viszonylatban, ő már másfél éves, de hosszra majdnem akkora, mint az én négy éves átlagos méretű lányom. :)


Ők is magas és "széles" szülők, de nem extrém módon.

2013. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónaposan 9 kg és 72 cm volt. A legkevésbé sem aggódtam, mint ahogy az orvos és védőnő sem, hiszem az apja és én is magasak vagyunk. 5. vagyok
2013. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!