Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónapos babának milyen...

8-9 hónapos babának milyen fejlesztő játékot vegyek?

Figyelt kérdés
Amiket eddig vettem neki, hidegen hagyja, vagy mert túl egyszerű (pl csörgők), vagy még korai (az apja vett egy gyerek szintetizátort). Ami a korának megfelelő, azokat unja. Szívesen dönt romba mindent, és mindenhova odakúszik, csak éppen a játszószönyegen nem marad meg. Mit vegyek neki? Ezekre gondoltam: forma bedobós, alagút, plüss kocka, labdák, amik után masírozhat. Más nem jut az eszembe, pedig biztos van. Szeret zajt csapni amúgy (melyik baba nem? :)). Előre is köszi!
2013. aug. 14. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiam (8 hónapos) imádja verni a lábost fakanállal.Szerintem épp fogzik, mert mindent rág.Van egy nővére, így elég sok játékunk van.FB tanuló laptopot szokta nyomkodni, de csak véletlenül akad bele..azzal kb 3 percig el van.A fakocka nagyon finom lehet, mert azt imádja rágni.Van egy ilyen órégi műanyag teknősbékánk, aminek a hasa helyett ilyen nagy műanyag forgó labda van, és a gyerek tudja maga után húzni..na most az a nagy sláger.Eszi, dobálja, forgatja a labdát..

Így 2. gyerek után azt mondom hogy felesleges még egy ideig óriási feneket keríteni ezeknek a játékoknak..mi is minden szír sz a rt megvettünk a lányunknak, azt a legnagyobb játéka az hogy üres papírra rajzol ceruzával.(2,5 éves) meg egész nap rohangál.

A formabedobós egyébként nem rossz ötlet..de még egy ideig ne várj tőle sokat.Lányom 1 éves szülinapjára kapott, de még jó ideig azt se tudta mit kezdjen vele, hiába mutattam, aztán egyik napról a másikra mindent bedobált a helyére! :-)

Egyenlőre még úgy is csak felfedez.Én utoljára kb 2 hónapja raktam rá a játszószőnyegre, azt el is raktam, mert hiába próbáltam..2 másodpercnél tovább nem akart rajta maradni!

2013. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fisher price sütifaló bödön. Én most vettem neki, állítólag nagyon jó.


Egyébként meg az én kisfiam bejárja kúszva mászva az egész lakást mindent megnéz. Adok neki egy műanyag edényt azzal eljátszik + vizes palack. Igazából nekik most nem játék kell, hanem hogy mindent megnézhessen ami a lakásban van. Szerintem nem kell már játszószőnyegen lennie, menjen amerre lát. Legalábbis én engedem.

2013. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

játszószőnyeg nem volt.

formabedobót 10 hónaposan kapott, eleinte csak ki be pakolta, aztán 12-13 hónaposan kezdte belerakni a hengert, mostmár szétszedi lapokra a nagy kockát.


a legjobb játél nálunk a +nem játék", pld konyha fiók, konyhaszekrény, fém és műanyag edények, törlőrongyok.

2013. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már tud állni akkor nagyon ajánlom a tanulóasztalkát. A legjobb a FP, de van pl. a Little Tikes-nek is bébitornázója, aminek a játéklapja állítható, így ha feláll, akkor tudja nyomkodni. A másik kedvenc a FP tanuló kutya. Ezenkívül fakanál, szalagok, flakonok, ja és a mókakocka az is leköti.
2013. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, és a sütifaló is jó, kislányunk a tetején dobálja be a játékokat, a formákat még nem ismeri. Ha olyanja van, akkor a formákat ütögeti össze és élvezi a zajt! :)

9 hós kislány anyukája :)

2013. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most én is leengedtem őt a földre, persze plusz egy réteg ruhában, zoknival. Remélem, h nem fog felfázni! Nagyon élvezi, hogy bejárhatja az egész lakást. Próbáltam a lábast és a fakanakat, bejött kb 10 percig és már fordult is el. De most jól elvan a búroeok alatt, a fiókok nyitogatásával. A játékait is letettem a földre, hátha kedvet kap hozzájuk. Van egy puha labdája, ami csörög és eddig vastagon tett rá, de most felfedezte, hogy az a labda jó msszire el tud gurulni, ő meg utána tud kúszni olyan helyekre, ahol eddig még nem járt.

Talán ha nagyobb lesz, akkor beszerzek neki formabedobóst, de szerintem most el lesz egy ideig a felfedezőtúráival.

Ment mindenkinek a pont! :)

2013. aug. 16. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!