Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 11 hónapos fiamnak...

Mit tegyek? 11 hónapos fiamnak szeptember közepe óta jönnek az őrlő fogai. Nagyon szenved tőle, Viburcol kúpot kapott, valamit segített.1,5 hete azonban ez már nem elég, ezért fájdalomcsillapító kúpot adtam neki.

Figyelt kérdés

Ezzel viszonylag jól telnek az éjszakái. Nurofent kapott 3 napig, aztán a gyermekorvos felírt Noraminophenazonit, ezt 6 éjjel adtam be neki. Meddig adhatok neki fájdalomcsillapítót? Félek, nehogy valami baja legyen tőle, hogy ilyen sokáig kapja. Váltsak át egy újabbra? A második őrlő fog már kidugta a fejét, remélhetőleg néhány nap múlva már nem okoz neki ekkora fájdalmat. De addig?

Sajnos a Dentinox, Dologel nem segített, a szurupokat, homeopátiás szert pedig sugárban hányja ki.


2009. okt. 28. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Jaj,mi is ebben a cipőben járunk.:( Én úgy csinálom,hogy este adok neki fájdalomcsillapítót,4-5 naponta változtatva,ami hatásos:Norami kúp,Nurofen kúp,Panadol szirup,Nurofen szirup....nekünk 3 hete tart ez a fogmizéria,nem kell minden nap adnom neki gyógyszert,szerencsére,de vannak rosszabb napjaink.

Cataflam cseppeket is írt a gyerekorvos(extra vészhelyzetre),de abból még nem adtam neki.

Kitartás!

2009. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a babákat a fogzás miatt! A GERMICID C kúpot nem próbáltátok? Annál nincs korlátozva, hogy mennyi ideig szabad adni a babának. De az orvos biztos megtudja mondani ,hogy lehet adni a babáknak. Kitartás!
2009. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kihányja a szirupokat, adj neki kúp formájában fájdalomcsillapítót(Nurofen), vagy van Mexalen kúp, Germicid-c kúp (ez nyugtató is, ezért csak végső esetben, ha már nem tud aludni se a fogzástól), a Dentinox gél csak akkor jó, ha épp töri át a fogat. Az én kisfiam is szenved, neki 4 örlő jön alul felül (14 hós). Sok sikert!
2009. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! A Cataflan cseppet én ajánlom, mi is nagyon szenvedtünk vele és csak az segített! Bár nekünk nagyon magas lázzal járt, de csak az enyhített szegény gyerek szenvedésén! Mert szenvedett! :-(
2009. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a bíztatást.

A mi gyermekorvosunk azt mondta, hogy a Germicid C kúpot akkor lehet adni, ha már volt a babának lázgörcse.

2009. okt. 30. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!