Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. miért változott így...

S. O. S. miért változott így meg a kislányom?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák, Kismamák!

Nagyon kétségbe vagyok esve, ezért kérném most a tanácsotokat, segítségeteket. Kislányom 11 hónapos lesz. Most bújt ki a 8. foga. Az elmúlt egy hétben, mintha teljesen kicserélték volna a kislányomat. Egész nap sír. A sírásából úgy érzem, hogy nem fáj semmije, csak rám vágyik, de legtöbbször a kezemben is sír. Nem tudom letenni, egész nap alig tudok megcsinálni valamit, a házimunkával is úgy végzek, hogy sír közben. Reggel amint felkel, már sír és egészen estig így megy. Éjszaka is nagyon sokszor felkel, pedig eddig már sokszor átaludta az éjszakát. Tegnapról mára éjféltől hajnal hatig tíz percenként sírt fel!! A cici sem mindig kellett neki ilyenkor. Ma pedig már egész nap szinte nem evett semmit! Nem lázas, nem tűnik betegnek, nem látom és érzem, hogy fájna valamije. Jön utánam egész nap sírva, ha pisilni megyek, bárhová. Ha beteszem a járókába, akkor nagyon keservesen sír, nincs szívem sírni hagyni szegényt, de így teljesen ki vagyok már merülve. Segítségem nincs. Mit tehetnék, miért csinálja ezt? Köszönöm szépen a válaszokat előre is, mindenkinek!


2013. aug. 15. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%

Azért vicces, hogy nemhogy nincs gyerekem, de még csak nem is tervezek, mégis tudom, hogy mi a baja: [link]


Milyen felkészült anya vagy...

2013. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Ezt az írását Áginak már milliószor elolvastam, de nem nyújt megoldást a problémára egyik tanácsa sem, mivel eddig is jött utánam követett, 8 hónapos korában is volt szepa szorongása, de most ennél "durvábbak" a tünetek. Eddig tökéletesen elvolt, ha kivittem magammal a konyhába, bevontam a munkába, jött velem pakolt. Az már "megszokott", hogy ha kimegyek a szobából sír, de úgy gondolom, hogy a szeparációs szorongás kereteibe nem fér bele az, hogy egész éjszaka sír, illetve nappal is minden percben, amikor a kezemben van akkor is. Ha elolvasnád Ági írását, amit belinkeltél, láthatod, hogy ő is azt írja, ilyen esetben valami más (is) probléma. Tehát köszönöm a válaszod, de sajnos nem segítettél vele :( Én úgy gondolom, hogy egy anya nem jós, így hiába olvastam el az egész kismamablogot még a terhességem alatt százszor, attól még ilyen helyzetben szükségem volna néhány jó tanácsra olyan anyukáktól, akik már átestek ezen a gyermekeikkel. Minden esetre köszönöm szépen, hogy ilyen kedvesen meg tudtad fogalmazni a véleményed. Kívánom, hogy a gyermekeddel majd ha lesz soha ne legyen ilyen problémád.
2013. aug. 15. 21:29
 3/14 anonim ***** válasza:

Az első kedves beszóló stílusát talán hagyjuk is komment nélkül, ne okozzunk neki örömet. (gondolom arra vár)


Kedves Kérdező!

Simán lehet szeparációs szorongás, de szerintem fogacska lesz a dologban, az én lányomnak most 2 jön egyszerre és pont ugyanilyen, ugyanígy viselkedik, alig eszik, egész nap rajtam csüng.

Kitartást!

2013. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ilyen hamar jönne a 9.? ez már a szemfog lesz, ugye? Igen szeparációs szorongása eddig is volt, de mivel most a kezemben is sír és reggel amint felébred onnantól kezdve amíg este elalszik addig megy a sírás, így rájöttem, hogy valami más is van a dologban. :( Pedig nem nyúlkál most a szájába mióta kibújt a 8. metszőfoga. Mit lehetne rá adnom neki? Gyógyszerezni nem szeretném állandóan, a Viburcol, a Chamomilla, a Dentinox ezek nem váltak be eddig sem. :( A dologéllel érdemes próbálkozni? Köszönöm szépen a kedves választ, pedig már majdnem megbántam, hogy kiírtam ide ezt a kérdést, de most már nem :) köszönöm :) :)
2013. aug. 15. 21:39
 5/14 anonim ***** válasza:

Nagyon "kedvelem" az ilyen csúfoskodó hozzászólásokat...

Vannak időszakok, amikor jobban igényli a baba az anyukáját, azt hiszem, nálatok is ez van most. Nekem 9 éves a nagylányom, 9 hónapos a kicsi. A nagy borzasztóan anyás volt (ma is az), a kicsinél most kezd kialakulni, neki is vannak olyan napjai, amikor nem lehet letenni...

Nagyon jó érezni, hogy mi vagyunk számára a legfontosabbak, de ilyen mértékben már rémes... Én kicsit bekeményítenék és bizony hagynám sírni néha. Persze nem órákat, de pl. 10-15 percig. A nagylányomnál alkalmanként megtettük, és láss csodát a visító gyerek negyedóra múlva békésen játszott a járókában.. :)

Rossz hallgatni, ha sír, megértelek, de segítség nélkül, egyedül eleve nagyon nehéz, nem még így... Próbáld jól kifárasztani az esti lefekvés előtt, és próbáld a délutáni alvást előbbre tenni esetleg.

Kitartást és a legjobbakat kívánom.

2013. aug. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is fogacska is van a dologban. Lehet nem fáj közvetlen neki, csak az egész napos hangulatát, közérzetét rontja el - leginkább a nem evés miatt gondolok erre. Attól, hogy nem nyúlkál annyit a szájában, még lehet, hogy jön, nálunk is, mikor kibújtak már szinte semmi fogzási tünete nem volt (nem úgy mint előtte hónapokkal már). És persze, hogy ilyenkor, mikor nagyon nincs meg a komfortérzete, szinte csak rajtad lóg. Én nem foglalkoznék pár napig a lakással - nem tarthat ez az állapot olyan sokáig, hiszen neki is nagyon fárasztó nem aludni:) !

Állandó gyógyszerezés természetesen nem jó, de egy próbát megér. Én a következő éjszakára (ha maradnak a "tünetek") kipróbálnék egy adag Panadol-t, vagy Nurofent-t. Hátha...Amúgy mi a Frezyderm fogínygéljét használjuk, egy próbát talán az is megér.

Kitartást, 11 hós anyukája

2013. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi az Osa-t adjuk neki fogzásra.Zsálya, borsmenta, kamilla, +1 vmi és propolisz.nagyon jó kb. 1800 Ft.napi 3-szor lehet kenni az ínyét.ha nagyon durvul a helyet, panadolt adtam.Eddig a 10 hó alatt csak 2-ször kellett.
2013. aug. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Első..Te leszel a mintaanya vagy mintaapa...szuper :-D

Kèrdező: èn azért 10 perces felsìràsnàl bevetnèk egy kis panadolt vagy nurofent...biztos nagyon szenved....

Lassan csak kibùjik a fogacska...:-) kitartàs..

2013. aug. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Csak most jutottam ide pár percre!

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, már attól jobban érzem magam, hogy leírhattam :)

Az éjszaka sajnos megint így telt, tíz percenként kelt, ma estére már adok neki nurofent.

A helyzet az, hogy néha ha rákényszerülök, mondjuk vegyszerrel dolgozom, vagy ilyenek, akkor beteszem a járókába, de ő nem hagyja abba a sírást, hanem csak felhergeli magát vele, képes hányásig sírni, és olyankor már meg sem tudom nyugtatni, ha kiveszem.

Ma már kicsit jobb a helyzet, ebédelt egy kevés sajtos tésztát.

Ő már csak egyszer alszik egy nap, és sajnos hiába hulla fáradt estére, az éjszakai ébredéseken sajnos nem változtat. Ha fáradt, hamar elalszik este, de ugyanúgy felébred sokszor. Akkor is ha közénk veszem, tegnap már közénk vettem, de ugyanúgy ébredt sajnos.

Most egész jó kedve van az elmúlt egy héthez képest, én is igyekszem megnyugodni, mert a feszültségemtől csak rosszabb lesz a helyzet. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok jó tanácsot.

Első válaszolónak is köszönöm, hogy vette a fáradtságot, hogy megnyitotta a kérdést és választ írt. Biztos vagyok benne, hogy nagyszerű szülő lesz majd belőle, és kívánom, hogy a gyermekével sose legyen semmi probléma, ami miatt kétségbeesett kérdést kelljen feltennie.

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

2013. aug. 16. 13:27
 10/14 anonim ***** válasza:
7-s vagyok,még annyit akartam írni, hogy járóka helyett inkább hordozókendőbe vedd fel, azzal ugyanúgy tudsz házi munkát végezni.Minden városban van hordozós klub, ahol próbálhatsz eszközt és segítenek megtanítani kötni, kapcsolni.Érdemes utánanézni.Havi párszáz Ft-ért lehet bérelni.Ezek j hordozók, mert ülő pozícióban ún. békaülésben támasztják alá a csípőt, míg pl.a Chiccho-s nem, mert lóg a gyerek benne.Linkelem az oldalt, ahol meg tudod nézni a térképen hol van klub.
2013. aug. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!