Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukák! Egy hónapos...

Tápszeres anyukák! Egy hónapos babátok mennyit eszik? és milyen Időközönkéntés napi hányszor?

Figyelt kérdés

Az én babám tegnap volt egy hónapos, 3100grammal született, es 3000gr hoztuk haza, múlthéten voltunk súlymérésen, 3550gram volt, a hhéten felvittem megint akkor volt 3940gr

heti 40dekát hizott, a vèdőnőm szerint sok, es mondta h probaljak vissza venni az etetésből de hiaba adok neki 80ml tejcsit neki az keves

90-100ml megeszik 1,5, 2óránként! szerintetek sok??? mit tegyek? védőnőm szerint tul van etetve :( ti h vagytok ezzel??? irjatok


2013. aug. 16. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A 1,5-2 óra valóban túl sűrűnek tűnik. Próbálj emelni kicsit az adagon esetleg, mondjuk 120 ml-re és 3 óránként adni neki enni. A fiam 1 hónaposan 3 óránként evett, sajnos arra már nem emlékszem, hogy mennyit.
2013. aug. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

próbáltam etetni 3óránként de mindig sir hamar h éhes..

;/ köszi a valaszt..

Irjatok..

2013. aug. 16. 08:28
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is ua volt a problémám mint neked de megpróbáltam ugy csinálni h minden etetésnél 10 15 percel késöbb etettem meg addig próbáltam ringatni énekelni neki h ne sirjon,és igy nem tul sok idö után már kihuztuk a 3 órát is. próbáld meg hátha beválik (nekem am akkor szünt meg a hasfájás is)))
2013. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igaz nekem ilyen problémám nem volt a kisfiammal,mert ő inkább lassabban hízik mint a többiek(pedig eszik rendesen),de én még azt tudnám javasolni,amit az előttem szólók,hogy etess 3 óránként,növeld meg 120 ml-re az adagot,és ha 1,5 óra múlva elkezd sírni,akkor ne kajcsit adj neki,hanem folyadékot..vizet vagy teát,a lényeg,hogy valami telítse a kis gyomrát,hogy olyan érzése legyen mintha evett volna,és akkor ki fogja bírni a 3 órát.Egy próbát megér,hátha beválik :)
2013. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! hátt megprobálom, rem sikerülni fog..

mert mindig 1,5, 2orankent eszik es a 80ml keveseli !!!!

es az a heti 40deka sok! :( deha 120ml adok neki akkor etkezesek szama az 4-5 nem??

2013. aug. 16. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:

ezzel én is kínlódtam. nem tudtam kitolni a kajcsit, csak kb 3 hónapos korára, de ő nem evett sokat, mindig csak kis adagokat.

talán megpróbálhatnál egy kis vizet adni neki 1,5 óra után. ez egy darabig telíti a pociját. nekem ez most vált be. korábban a tápi rovására ment és nem volt meg a napi adagja, ráadásul a súlya is kevesebb volt.

2013. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

megprobalom kitolni 3orára rem sikerülni fog ..most 120ml megevett most alszik.. de viszont éjszaka meg 4-5ora mulva jelez hogy éhes!!

-.- remelem lassan át áll a 3orás etetésre!!!!köszi a valaszokat! :)

2013. aug. 16. 11:30
 8/8 anonim ***** válasza:

napi adag: kg*150=ml

3,55*150=532ml elvileg a napi adagja

2013. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!