Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok 2 kérdésemre?

Válaszolnátok 2 kérdésemre?

Figyelt kérdés

1:minden kisbabát elküld a gyermekorvos csípő szűrésre(Uh-ra),vagy csak azt küldik el,akinél ,,baj van,,?(tegnap a t.adáson a gyermekorvosunk elküldött minket csípő Uh-ra,mert azt mondta,nem teljesen egyformák a redők,de ő szerinte úgy sem lesz gond)


2:szerintetek akkor is ki tud alakulni a jó gyermek-szülő kapcsolat,ha a baba cumisüvegből kap enni és nem cicizik?


3 hós 3 hetes baba anyukája


2013. aug. 16. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Minket nem küldtek.

2. Nagy baj, ha a jó gyermek-szülő kapcsolat csak a cicizéstől alakul ki. Szeretet, törődés, odafigyelés, ölelések, na ezektől alakul ki a jó kapcsolat. Nagyon haragszom azokra a rosszindulatú, buta emberekre, akik kitalálták ezt a "szoptatástól alakul ki a kötődés" dumát. Csak arra jó, hogy a friss anyukákat (akik hagyják) elbizonytalanítsák.

2013. aug. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

1 : Itt kötelezően 4 és 3hósan vinni kell minden babát.Lányomnak se volt egyforma a redő,de nem volt semmi baja a csipőjének.

2 : Szerintem az igazi kapcsolat úgyis nagyobb korban alakul már ki,akkor meg már rendes kajákat eszik. Lányom cumisüvegezett és most 10hós múlt és már hónapok óta mindig a fenekembe van és még a wc elé is leül engem őrizni,kijön velem a konyhába amig mosogtaok,főzök,kajáját készítem.

2013. aug. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok 4hetesen és 3 hósan ,bocsánat a hét kimaradt a 4 után
2013. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 6 hetesen kötelező ortopédiai vizsgálatra vinni a babákat, ha van baj, ha nincs.

Természetesen kialakul a jó gyermek-szülő kapcsolat akkor is, ha a baba nem szopizik:)

2013. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem.Megkérdezte tegnap tőlünk a gyermekorvosunk,hogy csípőszűrésre küldött-e már,mondtuk,hogy nem,és így kaptunk beutalót Uh-ra.Hát remélem is,hogy nem azért küldött el mert baj van,meg remélem nem is lesz semmi baj,egy kicsit megijesztett azért.Megnyugodni majd úgy is az Uh után fogok,ami aug. 27.én lesz :(

Akkor oké,gondoltam én is,hogy nem a cicitől lesz a gyerekemmel jó kapcsolatom,hanem attól,hogy ölelgetem,puszilgatom,éreztetem vele,hogy szeretem és fontos nekem!! :) De azért gondoltam megkérdezem,mert valahol ezt olvastam,hogy ez a ,,jó viszony alapja,, :/

2013. aug. 16. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Mi a kötelezőn voltunk,de az nem uh-s volt,semmit nem találtak. Meg amikor járni magától,akkor lesz 1 de az ortopédia,bár nekünk ott is csípőszűrés került a papírra.

2. Ez nem igaz. Attól,hogy te cumisüvegből eteted az egy dolog. Ő érzi azt,hogy te szereted,törödsz vele,óvod,félted. Neki most a gyengédség a fontos semmi más :) Ő érzi,hogy az anyukája vagy és szereted,és lényegtelen hogy szopizik vagy cumisüvegből eszik :)

Párom anyukája meghalt szülés után,így a testvére anyukája nevelte,a mai napig anyának hívja,és tudja hogy nem ő a vérszerinti anyja,de nagyon szereti és hálás neki mindenért. Ezt csak azért,hogy lásd,hogy nem azon múlik,hogy miből eszik.

Az én fiam is cumisüveges még a mai napig és látni rajta,hogy szeret és nekünk másabb a kapcsolatunk,mint neki apával... Ő apás,de ez nem a cumisüveg miatt lett így :)

2013. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,mindenkinek ment a zöld kéz :))
2013. aug. 16. 09:40
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Minket elküldött, mert a kórházi zárójelentésre ráírták, hogy a bal csípője kissé kötött. Szerencsére nem volt nagy baj, egy kis tornával helyre állt neki.

2. Természetesen! Szerintem nincs köze cicizéshez ahhoz, hogy kinek-milyen a kapcsolata az édesanyjával a későbbiekben.

2013. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Először 3 hónaposan küldtek ortopédiára, utána csípő UH-ra, majd az eredménnyel vissza és egy hónap múlva kontroll és majd akkor kell menni, ha már önállóan jár.

A második kérdésedre nem tudok válaszoni hitelesen, mert cicis a babám, de gondolom, hogy attól ugyanúgy érzi a szeretetedet, mint amelyik baba odabújva eszik.

2013. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Nálunk mindenkit, gondtól függetlenül.

2.Természetesen igen!:) Ez nem ettől függ.

2013. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!