Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek melyik a jobb? Ha...

Szerintetek melyik a jobb? Ha valaki egész nap ott a babája mellett, és szórakoztatja, a háztartás meg úszik, vagy ha valaki egyedül is hagyja játszani? Milyen hatással van az egyik, vagy a másik a kicsi további életére?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Arany középút. Mondjuk én jelenleg nem is tudom magára hagyni, míg én háztartásozok, mert jön utánam azonnal (11 hónapos). Pár dolgot lehet együtt csinálni velük, a többit, meg ha van segítség, vagy éppen alszik (ami nálunk elég ritka és rövid időtartamú). Kell a gyereknek, hogy önállóan is tudjon játszani, szóval egy kicsit magára is kell hagyni, de nem olyankor, mikor sír. Sokan "muszájból" hagyják sírni 10-15-20 percre a gyereket, míg a nagyon fontos dolgokat megcsinálják a lakásban - én ezt soha nem tenném. A lakás értünk van és nem fordítva, semmi pénzért nem helyezném előtérbe a gyerekkel szemben.
2013. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Azt azért ne felejtsük el, hogy a mama elsősorban nem azért van otthon, hogy a háztartást vezesse, hanem, hogy a babájával legyen, azt "kiszolgálja", figyelje, nevelje. Az összes többi ezután jön. Persze elvileg! Kell, hogy törődjön a mama a gyerekkel, ugyanakkor meg kell tanulnia a gyereknek is önállóan játszani. Persze nem egész nap, míg a mama 5 fogásos lakomát főz, és nagytakarít...
2013. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a napom nagy részét a gyerekkel töltöm még nem úszik a háztartás. Amikor dolgoztam akkor sem tudtam napközben házimunkát végezni, mégis rend és tisztaság volt, illetve minden nap volt főtt étel. Ha a gyerek alvásidejéban megcsinálok egy-két dolgot már hamarabb kész vagyok, mint amikor dolgoztam és mindent este csináltam meg.
2013. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
épp a 4 napos hétvégére főzök nem 5 fogásos de 4 lábasos ebédet-vacsorát, nagy adagokat, a kislányom 17 hónapos, segít nekem: közben ki-ba pakol a konyhaszekrényből, fiókból, a krumplit a földön ülve hámoztam, nézte, az uborkát úgy hámoztam összevágtam, aztán egy jó félórát eljátszott a hosszú héjakkal, közben mondok neki mindent, hogy mit csinálok, néha ölbe veszem, megmutatom, mi fő, mi készül fent, ahol ő nem látja, persze lassabban haladok, mintha pld tv-t nézne és békén hagyna, de így jobb neki.
2013. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
természetesen az,hogy hagyjuk egyedül is játszani a gyereket.Én csak hátrányát látom annak,ha valaki egész nap a gyereke fenekében van.Nem hagyja önállósodni,egyedül felfedezni a világot.Természetesen nem kell egész nap hagyni egyedül játszani,mert az aktív foglalkozás is kell.Meg kell találni az egyensúlyt.Az én fiam már négy éves,szépen eljátszik egyedül is,de igazából ott szeret lenni,ahol én vagyok.Ha főzök a konyhában játszik,ha a mi szobánkban vagyok ő is,ha az övében ő is,de nem kell egész nap szórakoztatni.Szerintem nem csak és kizárólag azért vagyunk itthon,hogy egész nap csak a gyerekkel foglalkozzunk,mert az sem jó,ha megesz a kosz,és nincs tiszta ruha,vagy nincs főtt kaja.csak egyensúlyt kell találni.
2013. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is középút.Ha alszik,akkor intézem a főzést,takarítást.Ha ébren van ,akkor elég jól el van magába,de ha igényli,hogy vele legyek,akkor játszom vele.Monjduk elég önálló az én picim,mert akárhányszor leültem hozzá,otthagyott és máshol játszott.De ha nyugis,elmegyek mosogatni,ő kiül velem és játszik üres műanyagüvegekkel vagy fakanál stb,vagy feláll és a hörcsögöt terrorizálja.10hós
2013. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilvân középùt...mi pl költözünk épp, egèsz hêten dobozoltam takaritottam albérlőknek lakàst mutogattam...telefonàltam stb.6 hônapos a baba, én bepakoltam ő ki...fogzik, mâszik ès felült tegnap kissè nyűgös csak....volt olyan nap hogy csak kèt poharat raktam el volt, hogy a fèl hàzat..mindig ott van ahol èn, akàr egy vâllfával is orakat tud kinlòdni..:-)..de ha sirt akkor se a lakâs se az albèrlő nem èrdekelt ő az első.
2013. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk szerintem nagyjából meg van a középút! Jó, addig nincs el magában, amíg megpucolok (pucolnék) egy csirkét, de amíg mondjuk összedobok egy átlagos kaját, addig igen. Szóval el van egyedül is egy ideig, de nyilván nem is szeretném, ha több órát egyedül kellene ellenie, mert én takarítok.

Egyébként meg úgy szoktam,hogy két hetente csinálok nagy takarítást, akkor megkérem a mamikat,hogy arra a fél napra, vigyék el!

Nem jó egész nap a fenekében lenni, de az sem normális, ha a háztartás meg a főzés a gyerek elé kerül!

2013. aug. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyrészt gyerek függő. Ha a baba jól elvan magában is, akkor természetesen nem kell az anyukának ráerőltetnie magát és állandóan vele foglalkozni.

De nem minden baba ilyen. A kisfiam nagyon ölbe-baba volt sokáig, nem igazán lehetett csak úgy letenni és otthagyni játszani. Nem gondolom, hogy hagynom kellett volna üvölteni, csak hogy minden nap legyen 3 fogásos vacsora, vagy hogy mindig katonás rend legyen a lakásban. Persze nem evett meg minket a kosz, de nem estem kétségbe attól, ha rendelni kellett a kaját, vagy hogy elől maradt néhány cucc, mert nem volt idő elpakolni.

Nem lett emiatt önállótlan gyerek, sőt, nagyon is talpraesett, kiegyensúlyozott kissrác.

2013. aug. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, jó lenne megtalálni a középutat, de az én kislányom nagyon igényli, hogy ott legyek, énekeljek, mondókázzak. Ráadásul a nappali alvásokat sem viszi túlzásba, 5 hónapos általában kétóránként alszik 30-40 percet. Mostanában kicsit nyűgösebb, talán a foga is jön, ezért még éjszaka is felkel.

Megpróbálom beosztani a tennivalókat az alvásidőkre, néha nagyon gyorsnak kell lennem, de nem nagy tragédia ha egy-egy koszos lábas ott marad estig.

Hiszen Őérte vagyok itthon.

2013. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!