Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám nem fordul...

5 hónapos babám nem fordul oldalra! Meddig várjak, vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
A kislányom 5 hónapos hasáról már szépen átfordul a hátára illetve, oldaláról hasára, de csak akkor, ha segítek neki oldalra fordulni, ha háton fekszik emeli alábát azzal játszik, ha megdöntöm oldalra csak akkor fordul át. Szeret nagyon hason feküdni, kúszik, repülőzik, de még a hátáról egyik irányba sem fordul el csak segítséggel. Mit tegyek?

2013. aug. 16. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem még korai orvoshoz vinned,hiszen nem arról van szó hogy semmit sem csinál. egyébként hány kiló?
2013. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem sincs még lekésve róla. nem egyformán fejlődnek a babák, van ameliyk már 6 hónaposan ül a másik meg scak 8 hónsposan stb....
2013. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
7,5 kg és 66 centi, teljesen formás. Csak a védőnő már nagyon érdeklődik ezzel kapcsolatban, egyébként már szépen megül a popsiján egy pár percig.
2013. aug. 16. 13:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem forogna, azt mondanám vidd, de már egyik irányba megy neki.

Egyik gyerekem nekem sem tudott ennyi idősen többet. Szép kényelmesen fejlődött. :)

2013. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem ültesd amig nem ül amgától stabilan. árt a gerincének.
2013. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fiam 5 hónaposan fordult hasra, 6 hónaposan vissza és senkinek semmi baja nem volt ezzel. Nem értem mi a probléma, teljesen normálisan fejlődik a lányod.
2013. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és 5 hónaposan ne ültesd.
2013. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt, hogy megül nem úgy értem, hogy állandóan ültetem, amikor pelenkázom, alkalmanként megfogom a két kezét és ő ülésbe húzza magát majd elengedi az egyik kezem és játszik.

De látom azért itt ez ragadta meg a figyelmet.

2013. aug. 16. 17:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, megragadta, de nem akarunk rosszat, felesleges megsértődnöd. Ne hagyd, hogy ülésbe húzza magát rajtad, mert nem tesz jót a gerincének. Minden baba csinálná ezt, de nem szabad engedni.
2013. aug. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én teljes nyugalommal írtam a hozzászólásomat, egyáltalán nem sértődtem meg és megköszönöm a válaszokat, mert tapasztalatlan vagyok.
2013. aug. 16. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!