Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vágjátok 1 év körüli...

Hogyan vágjátok 1 év körüli babátok körmeit? Megengedi?

Figyelt kérdés
Az enyém nem engedi, csak álmában tudom, de sokszor felébred rá. Most is néhány körme hosszú és koszos (a többit sikerült levágni...).
2013. aug. 16. 13:42
1 2
 1/12 gabszem ***** válasza:
van hogy üvölt de általában két emberes feladat
2013. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tévét néz közben és ül az ölemben. Mivel egyébként nem néz tévét, így leköti arra a pár percre. Amúgy bírkóznánk.
2013. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én babám 9 hónapos, és simán megengedi, hogy levágjam a körmeit. Néha van egy kis hiszti, de inkább érdeklődve figyeli, hogy mit csinálok. :) Korábban álmában vágtam, kb. 2 hónapja vágom akkor, amikor ébren van, ugyanis hiába próbálnám álmában csinálni, felébred rá. De szerencsére tényleg nem nagy tortúra ébren sem levágni a körmeit.
2013. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim sem engedik. A nagyét (3 éves) a mai napig akkor vágom, ha alszik, soha nem ébred fel rá. A kicsi (15 hós) rosszabb alvó, de az övét is csak akkor tudom normálisan levágni, ha alszik, egyébként elég kacifántos, párszor próbáltam ébren is. A nagy pedig egyenesen ordít, befeszíti magát, szóval nem erőltetem a dolgot, hogy ébren vágjam. Így mindenki nyugodt, észre sem veszik... :-D
2013. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam tv előtt, de ott sem hagyja. Anyukám meg mindíg megszól hogy milyen csúnyák a gyerek körmei :) Ma kettő és felet sikerült eddig levágnom :)
2013. aug. 16. 13:49
 6/12 anonim ***** válasza:
megengedi
2013. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9 hónaposan ez enyém is hagyta. Aztán 1 évesen már nem. Akkor minden egyes körömvágás úgy nézett ki, hogy ölembe vettem, beültünk a tv elé és mondókáztam neki az "ez elment vadásznit". Közben ő rángatta ki a kezeit meg látványosan szenvedett, én meg tartottam erősen, és ha mi sem történne mondtam a mondókát. Ez ment egy jó ideig, most 20 hónapos és kb naponta mutat a polcra ahol a kisolló van, hogy vágjuk a körmeit, meg össze vissza mutogatja, hogy "ezt is, ezt is" :) Lehet ez is csak pár hónapig fog tartani, aztán újra rájön, hgoy ez hogy fáj neki, de szerintem ahogy okosodik, meg figyelmesebb lesz, annál jobban megérti, hogy ez miért kell. Van, hogy előtte vágom a saját körmömet is, van hogy nem levágjuk, csak 1-1 homokozás utána a homokot kaparjuk ki alóla, és az is tök buli, hogy fúúú, milyen koszos volt. Ne aggódj, fog ez javulni, a lényeg, hogy legyél következetes és ne parázz rajta.
2013. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14 hónapos a fiam, 2 emberes feladat vágni a körmeit és még így is birkózásba megy át néha a dolog. Ez van.
2013. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miközben én vágom a körmét, addig vagy a nagyobb énekel neki, vagy az apa bohóckodik.
2013. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk hónapokkal ezelőtt volt többemberes feladat. Most már nem olyan nehéz :)! A kezeit nézi, amíg a körmeit vágom, a lábkörmei mennek nagyon nehezen. Rúg kapál, így addig játékot adok neki oda.
2013. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!