Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Állatbarát" anyukák mennyire...

Anya.mano333 kérdése:

"Állatbarát" anyukák mennyire védtétek kúszó-mászó babátokat a házi kedvencetektől?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos múlt és egyre intenzívebb érdeklődést mutat a kutyusunk (spániel) iránt. Egyelőre még nem különítettük el őket. Ha a pihenőszéke körül bohóckodik a kutya, hatalmasakat kacag neki, húzza a fülét, a haját, nyúlkál a szájához, orrához. (Persze rögtön megyünk kezet mosni.) Egyszóval imádja. Van egy nagy játszószőnyege, amit a kutya tiszteletben tart, fél lábbal sem lép rá. Vuszont előbb-utóbb kicsi lesz a szőnyeg és az egész szobát körbe fogja kúszni a baba. Kizárjuk-e a kutyát? Szegény biztos lelkibeteg lenne. Vagy elég a napi többszöri felmosás? Tuti már most is találkozott kuryaszőrrel...
2013. aug. 18. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell elkülöníteni egymástól őket. Ha a kutyus is jól kijön a babával akkor nincs gond. Nekünk westie kutyusunk van ő megtartja a tisztes távolságot általában. :D Érdeklődik felé nem mondom néha odamegy nyugtázza h rendben van mindene akkor a lányom meg gyöntöli és utána a kutyuska elvonul lepihenni. :)
2013. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
általában a gyerektől kell félteni a kutyát.Több esetben azért van harapás, mert a gyerek nem hagyja békén a kutyát és a kutya "menekül" előle, de van mikor sarokba szorul.Én nem zárnám őket külön, de a kutyának lenne egy helye, ahová a kisgyerek elől félre tud vonulni.
2013. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kutya a szobánkba nem jöhet be a szőr miatt, de elég nagy a lakás(65nm), így marad bőven helye.

Mióta a lányom mászik, már ő megy ki hozzá, mostanában azzal szórakozik, hogy a kutyába kapaszkodva álldogál.

A lakást minden reggel felmosom, így is van szőr bőven, de a kutyatartás ezzel jár.

Nem lesz baja a szőrtől, inkább nem esztétikus :)

Én egyáltalán nem tiltom el őket egymástól, ha a lányom odamászik, a kutya lefekszik neki és nyalja össze-vissza.

Csak az arcát nem hagyom, az szerintem gusztustalan, de a többi nem zavar, utána úgyis lemosom a kezét-lábát.

2013. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk soha nem volt állat a lakásban.Lehet ezért is, de én gusztustalannak tartom ha tele van ruhám szőrrel.Attól meg főleg kiráz a hideg amikor a gyerkőc van tele szőrrel.Egy pár hónapos csecsemő simán lenyelheti.Szeretem az állatokat, de nem a lakásban.
2013. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lenyelheti a szőrt, de ettől nem lesz baja.

Volt már többször, hogy a lányom fenekéből a saját, hosszú hajszálam kellett kihúzni :))

2013. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor is gusztustalan.Semmi pénzért nem tenném le a babámat olyan helyre ami tele van állat szőrrel.
2013. aug. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Attól h vakinek kutyája van bent nem úgy kell elképzelni a lakását mint az állatkertet!!! rEND VAN ÉS TISZTASÁG. Néha viszont kivédhetetlen 1-2 szőr. Ennyi erővel nyirasd mgad kopaszra mert a te hajad is kihullhat! Nem??? Az is undorító!!!
2013. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
Én imádom a kutyákat, de szerintem sem a lakásban a helyük, főleg nem egy pici baba mellett!
2013. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sehol nem olvasom a kérdésben h arra lenne kíváncsi a kérdező h ti szerintetek való-e vagy sem kutya a lakásba. Ti nem tudtok olvasni?
2013. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk uszkárunk van, ő csak akkor hullajtja a szőrét, amikor nyírják, vagy a baba tépi. :) Én engedem, h ismerkedjenek, a kutyánk iszonyú jámbor, rendesen idomítva van, be van oltva, féregtelenítve, abszolút semmi nem szól az ellen, h együtt legyenek. Anyósoméknak németjuhászuk van, meg egy csivava keverék, de hogy minek? Lakásban vannak, a kisebb terrorizálják a nagyot, anyósom meg utálja szegényt mert nagy és hullajtja a szőrét. Apósom akarta, de anyós látja el őket és szerintem fél is a németjuhásztól, pedig az is olyan jámbor. Na ebből kiindulva, ha a kutya csak belép a szobába, ahol a baba van, anyós már rá is ripakodik, hogy kifelé. A baj az, h a mi kutyánkra is rámordul, pedig egyik sem olyan vérszomjas vadállat. Ha már féltené valamelyiktől, akkor az a csivava lenne, mert az tényleg egy borzasztó agresszív kis görcs, arról el tudnám képzelni, h megtámadja a babát. De mikor ott vagyunk anyósnál és ő elmegy bevásárolni ebédre, vagy tussolni én engedem, h a németjuhász is megszagolgassa a törpillát. Valójában csak ennyit akar, két szimat és már megy is a dolgára. Sőt, amikor lázas volt a baba és ott voltunk anyóséknál a nagy kutya mindenhova követett minket a babócával és amikor elaludt, odafeküdt a babaágy alá.

Szóval nem kell annyira félteni, ha jámbor a kutya és nem hagyod őket egyedül, akkor nem lehet gond. Inkább arra figyelj, h a kutya játékai, csontok, amiket még nem rágott el, ne legyen olyan helyen, ahol a pöttöm eléri és megkóstolhassa, mert azok viszont tényleg tele vannak bacikkal!

2013. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!