Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudtátok a nehezen...

Hogyan tudtátok a nehezen elalvó újszülöttet hatékonyabban altatni?

Figyelt kérdés

Most 2 és fél hetes a kisfiam, és az altatás az nagy kínszenvedés (mármint nekem), mert van, hogy másfél-két órára is elnyúlik. Eleve nagyon sokáig nyammog szoptatáskor, majd kivárom a 20 percet, amíg mély álomba merül, és akkor tudom áttenni a kiságyba. De sajnos utána is nagyon hamar fel szokott ébredni. És mivel ezt a procedúrát nem tudom éjszaka minden ébredésénél végigjátszani (félek hogy leesik a kezemből, mert én is nagyon álmos vagyok), ezért a második ébredésétől már velünk alszik a kiságyban.

Nem ledorongolást kérnék, hogy mennyire szar a módszerem, és elrontom már most a gyereket stb., hanem tanácsot - nagyon szeretnék nyugodtabb estét a férjemmel legalább 2 órát altatás után, de sehogy sem akar sikerülni, számítok a segítségetekre.

Ja igen, büfizni sajnos nem igazán szokott (pedig mindig próbálok kicsiholni belőle), de nem mohón eszik, nem tűnik hasfájósnak a levegő miatt.



2013. aug. 18. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Lehet, hogy nem lakik jól este, vagy melege van, vagy fázik. De szopi után azonnal tedd be a kiságyába, és ne vedd ki, akkor sem ha felébred és sír. Az sem jó, ha veletek alszik, mert sem ő sem ti nem tudtok nyugodtan aludni.
2013. aug. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kerria ***** válasza:

Jaj-jaj...nálunk így kezdődött a hasfájós korszak :( szinte lehetetlen volt kicsiholni belőle büfögést (pedig anyukám csecsemőápoló- szóval még ért is hozzá).


Altatás segítés:

- tompa zaj

- hinta

- pocak melegítés

- pólyázás


A hintázást ismerősömék alkalmazták, náluk így nagyon könnyen visszaaludt a baba, viszont nagyon hozzászokott! Mi ezt nem próbáltuk.

2013. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló problémával küzdünk,de csak éjszaka alszik el olyan nehezen.1 hónapos múlt a babám,egyszer kel éjszaka,de evés után még másfél óráig még ébren van.Autós hordozóba szoktam tenni és abban hintáztatom,ha kézből leteszem azt észre veszi rögtön ha nem alszik elég mélyen.Én is elég fáradt szoktam lenni,mert kb 2-szer alszok 3 órát,vagy kicsit többet,ezért délután amikor elaludt és megebédeltünk le szoktam feküdni én is 1-2 órára,így nem vagyok fáradt annyira.
2013. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia :) az én kicsikém 3 hónapos, és még frissek az emlékek, szóval remélem, tudok neked segíteni :)

először is jó, ha tudod, ilyenkor elég kitartóan szopiznak a kicsik - így csinálnak tejcsit, és persze ez az ELEMI IGÉNYÜK! sajnos nem könnyű, de megéri, mert szép erős babád lesz, aki egyszer csak ugrásszerűen nőni kezd, másrészt jó sok tejed lesz. szóval had' szopizzon, igény szerint. (nekem reggel 8-tól este 7-ig cicizett a baba, utána fürcsi és megint 9-ig cici... most 3 hónaposan magától tért már át a 3 óránkénti evésre, és a 10 percnyi kajára - NEKEM HIÁNYZIK A JÓ KIS CICIZÉS! bezzeg nekem...na mind1, egyik szemem sír, másik nevet :))

aztán az altatás...

aludhatsz együtt a babával, akkor az esti altatási procedúra nincs többé, de a baba ekkor cicin alszik el (amitől egy csomóan óvnak, de nekem mikor beindult a tejem rendesen - a baba nem akart órákat cicizni/cicin aludni, és ringatással simán bealszik - vagy már magától is!) szóval ha melletted aludhat, akkor ha éjjel bármikor felkel, ott a didi, nem fáraszt az ugrálás....

pároddal is aludhatsz, vagy külön a babával kettesben... (én ezt csinálom) lehet, ha mélyen elalszik, még a kiságyba is be tudod csempészni, és lesz időd a pároddal még egy kicsit lazulni, romantikázni. (én ezt csinálom most is, a baba a kiságyba aluszkál fél8 óta - most 9óra van) :)

szoptass fekve, az szerintem ilyen bóbiskolásra praktikusabb, amúgy is jobban el tudsz lazulni (a laz

2013. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A babáknak nem csak azért fáj a hasuk mert levegőt nyelnek.Ugyan úgy fájhat csak simán a tejtől/tápszertől is!!Nagyon ritka és szerencsés az akinek csak 1 picit sem hasfájós a babája.nálunk 3-4 hetesen kezdődött.

Én az altatást az együtt alvással oldottam meg..fél évig édesdeden aludtunk egymás mellett, és éjszaka amikor kelt csak kidobtam a cicit..nem volt rohangálás..szenvedés..én is sokkal kipihentebb voltam.Most 8 hónapos, cicin alszik el, utána átrakom a kiságyba.2 fele kel, akkor jön közénk.Fokozatosan tolódik a felkelés időpontja.Mikor elsőnek próbáltam csak 1 órát volt képes aludni az ágyába..most már ez 5 óra!!!Haladunk, csak lassan..nem erőltetek semmit.

Kislányommal is ezt csináltam, és most már a saját szobájában egy jó éjt puszi társaságában egyedül alszik az ágyában.

Nincs olyan hogy már most elrontod...neki te kellesz..párod ezt meg értse meg, és fogadd el te is.Ha nem akarod ezt így, akkor számolj az üvöltéses keserves sírásos éjszakákkal...

2013. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

upsz, véletlen elment

szóval fekve szoptass sokkal lazább leszel, ráadásul pihenés az is!!! (ha elalszol se lesz baj, ráadásul ha odakucorodik a hasadhoz a pici magzati pózba, szinte úgy érzed, még a pocódban van - annyira jó érzés!)

a büfi ...

az én babóm se büfizett még nagyon az elején (bezzeg most, mint egy nagy pasi!) mert még nem ömlik a tej, kicsike a gyomra, és jó kis vákummal szív. ha elalszik, nem is kell erőltetni a büfcsit, legfeljebb fektesd az oldalára a kiságyba (hátát támaszd meg). ha a fejét oldalra fordítja, amúgy is kifolyik a bukás a száján - ugye egy büfi ezt kihozhatja - de én ezt nem tapasztaltam még a babónál, mikor 2 hetes volt -később volt, hogy leltem pecsétre a lepedőjén az arcánál, de nem történt baja. ha mellettem alszik, akkor is belealszik a szopiba, és még nem fulladozott, és a büfi se feszítette szét - sőt, nem is ébredt a nyomásra fel... mert nem sürgetem soha szopi közben (ahogy van, hogy tanácsolják)

valószínű nem is hasfájós, ha nem sír kajcsi után, akkor te is szerencsés vagy! (az én babóm egyáltalán nem hasfájós)

esetleg ha hasra fekteted, jobban kijön a büfi (hanyatt fekszel, dőlsz, és a babát a mellkasodra veszed) aztán én azt is szoktam, hogy felemelem, hanyatt döntöm, és vissza, és kijön a büfike :)

na és még egy gondolat, a hosszú szövegelés után

az első 6 hét kemény, sokat eszik, van, hogy óránként kel - ezt kell kibírnod, de utána nagyon csodálatos lesz, főleg, ha a baba igényeit teljes mértékben kiszolgálod. a gyerek pedig ilyenkor evésre és szeretetre-biztonságra vágyik... szóval sok CICI, sok ölelés, sok összebújás, sok türelem - aztán önállósodik MAGÁTÓL. én csak kényeztettem a babát, és meghálálta, magam is ledöbbenek hogy "idomítás" nélkül is elvan a kiságyban, el is alszik magától sokszor, nem sírós, mosolyog, boldog, és bízik bennünk és a világban :)

még egy gondolat: azért próbáld a kiságyhoz szoktatni, ha úgy jó, aludjon veled, ha úgy jó, a kiságyban (de éjjel legyél a kiságy közelében!) és később, ha nagyobb, tudod a csakakiságybanalszik dologhoz is szoktatni :)

ne aggód, elröpül ez az idő, lesz még lehetőség a párodhoz bújni, ez most legyen a baba ideje.

nagyon sok boldogságot ad a kicsike, majd meglátod :)

élvezd az anyaságot :)

2013. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is a monoton zaj segített neki az elalvásban és sajnos a cumi. Szoptatás, büfizés után én a helyedben nem a kezemben altatnám, mert ha megébred téged fog keresni, tedd be az ágyába, simogasd picit, dudorássz neki - meg kell tanulnia magától elaludni, mert később neked lesz nehezebb dolgod. Nekem most 10 hós, nem altattuk a kezünkben soha, csak betettük az ágyába (puszik, simik, cumi), a mai napig simán elalszik.
2013. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Monoton zajjal próbálkozz. Beteszel egy Skrillex CD-t és alszik mint a bunda!
2013. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!