Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mi? Miért nem csak én,...

Miért mi? Miért nem csak én, vagy ő?

Figyelt kérdés

ezalatt a kérés alatt gondolok arra, hogy elég sok anyuka mondja azt hogy "fürdünk", "eszünk" "alszunk, stb... holott ezt általában a baba csinálja.

oké, azt megértem, hogy hozzászokott ahhoz, hogy terhesség alatt többesszámban beszélt magukról, mert akkor még valóban úgy is volt... én is többesszámban beszéltem. de amint megszületik a baba, onnantól egy külön kis emberke :)

csak az én szememet zavarja, vagy más is van így ezzel?

(nem veszekedést akarok szítani, úgyhogy kérek mindenkit, hogy ezt tartsa szem előtt, és ha veszekedni akar azt ne itt tegye...)

köszönöm :)


2013. aug. 19. 21:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%

"Elhatározni, hogy gyermeket akarunk, egy pillanat műve csupán. Az érzés, hogy a szívünk a testünkön kívül dobog, viszont egy életre szól."


Nagyjából ezért. És azért, mert amikor az embernek komoly kapcsolata lesz, onnantól szintén a 'mi'-t használja az 'én' helyett. Az anya-gyermek kapcsolat pedig mind közül a legkomolyabb.

2013. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
48%

Igen nekem a kedvencem a jön a fogunk, meg kakikáltunk.

Mondjuk nekem az is furcsa amikor tápszer helyett tápot mint az állatoknak írják vagy tej helyett tejci, mintha gyerekek olvasnák itt és tőluk várna választ.

2013. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon szép amit írt az első!!!

Egyébként meg ha valakivel beszélünk valamiről nem mondom azt hogy az 1 éves gyerekem elment egyedül fürdeni, enni stb.. de amint ezeket már egyedül csinálja természetesen azt mondom, hogy a fiam elment fürdeni, enni, aludni.... ekkortól már nem beszélek többes számban! én a képesség az önálló cselekedetre megszerzésétől éreztem hogy változik a beszédemben is a mi és az ő !

2013. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
72%
Engem nem zavar nagyon, persze néha tényleg furcsa, a jön a fogunk nyilván baromság, de a fürdünk-eszünk abból a szempontból jogos, hogy ott erősen együtt csinálják az adott tevékenységet (és nyilván nem fogja senki kifejteni a fürdik-fürdetek, eszik-etetek fogalomkört, egyszerűen csak összevonják).
2013. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
26%

Én is nevetségesnek tartom. Még akkor sem fürdünk, ha pici a baba, hanem fürdetem őt. A gügyögés pedig főleg idegesítő.

Ez inkább az anya primitívségének a jele.

2013. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
41%

Igen, szerintem is szornyu.

Meg f urdettem vagy megetettem ... tokeletes lenne.

2013. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
27%

Á, én idegbajt kapok ezektől!

Szerencsére hiába van egy gyönyörű gyerekem, én normális maradtam és sosem kakálok együtt a lányommal, nem jön a fogam vele együtt és nem hisztizek mikor ő is :)

2013. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem amíg a gyerkőc pici, nincs ezzel baj, amíg tényleg közösek a tevékenységek (nyilván nem a kakilás). Látom, az első válaszadó jól le lett pontozva, pedig tényleg szép, amit írt.

Az viszon durva, amit az 5-ös válaszoló írt. Sosem tartanék primitívnek egy anyát azért, mert becézgeti a gyermekét és gügyög hozzá (nyilván most babákról beszélünk). Isten ments az olyan anyáktól, akik csak elvégzik a teendőket a gyerek körül, semmi becézgetés, cirógatás. Szerintem ez érzelmi ridegségre vall!

2013. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
mindenkinek zöld pacsit adok- ergo nem én pontozok lefelé! minden válasz hasznos, hiszen a kérdésemre válaszoltok, függetlenül attól, hogy más véleményen vagyunk!
2013. aug. 19. 21:47
 10/42 anonim ***** válasza:
46%
Engem nem zavar egyáltalán.Az jobban ha valaki azt mondja a 2 éves gyerekére hogy a "kisbabám". :-/
2013. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!