Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is nehezen indult a, ,...

Nektek is nehezen indult a, , hozzá táplálás, ,?

Figyelt kérdés
4 hós lesz pénteken a kisfiam,és tegnapelőtt kezdtem neki adni üveges őszibarack pürét.Legelőször amikor megkóstolta húzgálta a száját,hogy te jó ég mi ez amit eszem?! :D Ordítás lett a vége.Ez volt délelőtt.Majd adtam neki este is,akkor már elég szépen evett belőle,durván 2 kiskanállal bepuszilt,de akkor is ordítás lett a vége.Majd tegnap reggel megint adtam neki,megint húzgálta a száját,de akkor is megevett olyan 2 kiskanállal,aminek úgyszint ordítás lett a vége.Este adtam neki újból,akkor már fél kanál után elkezdett ordítani.Ma reggel megint adni akartam neki,egy nyelet után ordított megint mint akit ölnek.Pedig amikor elkezdi enni,akkor látom rajta,hogy ízlene neki,de akkor észbe kap,hogy hoppá ez nem anyatej vagy tápszer és ordítás lesz a vége.Még nem élesben megy a hozzá táplálás,egyenlőre csak kóstoltatok,ismerkedtetem az ízekkel,de úgy látom,nehezebben fog menni mint hittem,pedig eddig bármit adtam neki minden elfogadott ,,kérdezés,, nélkül(vizet,tejet,tápszert,cukros kamilla teát). A ti babátokkal is nehezen mentek a dolgok hozzá táplálás terén?Erőltettétek akkor is,ha ordított?Nem tudom mi lesz így velünk,ha már eléri a 6 hós kort és muszáj lesz akkor is enni ilyen dolgokat ha tetszik neki ha nem?!
2013. aug. 20. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
szia én 6hósan kezdtem elötte csak szopiztunk....elöször ő is mindenre fintorgott,de belejött....azt mondják a babák nem igazán igénylik az ízeket,hát ez nálunk abszolut megdölt....van amit imád és van amit meg nem enne....eleinte piciket adtam és ha nem kellett akkor semmi erőszak mehet a cici...most 7hós de még mindig a cici a sláger ,viszont lettek kedvencek,ezeket adogatom,de tényleg semmi erőltetés....szóval ne add fel és ne sürgesd:)
2013. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eddig egy dolgot próbáltál 2 napig, ez még semmit nem jelent. Egyrészt nagyon időben vagytok, másrészt még alig volt ideje megszokni. Illetve ha pont a barack nem jön be, még ott a répa, krumpli, alma, szilva... Szóval fog ez menni, csak sok türelem kell!
2013. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) Természetesen türelmes vagyok,nem erőltetem én sem,ha elkezd ordítani akkor nem adom neki tovább,hanem kapja vagy a tejet vagy a tápszert.Természetesen tisztában vagyok vele,hogy ez még új dolog neki,még életében most érzett ilyen ízt először,tudom,hogy neki is idő kell mire megszokja :) De remélem,hogy lesz azért majd sok kedvence ami nem ordításba fog torkollani,hanem jókedvű evésbe :D
2013. aug. 20. 20:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Én várnék még 1-2 hetet, esetleg megpróbálnék előtte egy másik üveges ételt is. Pl répát, barackot, aztán ha az sem működik, pihentetném a témát egy darabig.
2013. aug. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk egy hónapja tart ez, eleinte tejpéppel kezdük, majd jött az alma-barack... Mindegyikből max 20milit eszik meg (én nem üvegeset adtam). És ez megy 1 hónapja... Más babája egy hét után már megette almából azt a mennyiséget amit tápszerből eszik, az én kisfiam nem hajlandó. Kb 10 kanállal eszik meg utána oltári nagy üvöltésbe kezd.

Nem tudom hogy mi lesz nálunk is, most 5 hónapos.

Én nem szoktam eröltetni, sőt pár nap után néha abba hagyom és nem adok neki ilyesmit mert félek hogy megutáltatom vele a kanalazást. Most a 4 napban sem adtam neki, ma újra kap majd.

Szerintem te se erőltesd.

2013. aug. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Türelem. 6 hónapi kizárólag szopizott a fiam, 1-2 kanálnál többet nem evett 7,5 hónapos koráig, mondhatni csak szopizott. Most nagyon szenved a fogával, alig eszik, a kanalat nem fogadja el, csak kézzel eszik (blw-módszerezünk) jobbára gyümölcsöt.
2013. aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!