Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mostani babák miért fejlődne...

A mostani babák miért fejlődnek ilyen gyorsan? Hogy lehet, hogy a többség jóval előbb csinálja azokat a mozgásokat amiket még csak hónapokkal később kéne tudnia?

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem régebben is voltak gyorsabban fejlődő babák, csak régebben nem mondogatták annyira az anyukák! :)

Nekem egy gyerekorvos barátom mondta,hogy nagyon felgyorsult minden. Régen pl. az volt a ritka, ha valaki úgy ment elsőbe,hogy tudott olvasni. Manapság arra néznek "furcsán", aki nem tud.

2013. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert már jóval interaktívabb játékok veszik őket körül, minden színesebb, és nem egész nap a járókában vannak.
2013. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
és a szülőknek is jóval több idejük van rájuk (pl nincs pelenkmosás-vasalás, kifőzés)
2013. aug. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amikor a lányom volt baba (2 éve), akkor még nem olvastam olyan sok kirívó esetet. Most meg lépten-nyomon ilyenekbe botlok. Pedig 2 éve sem mostak már túl sokan textilpelust.
2013. aug. 21. 18:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Sajnos elvárások is vannak a babákkal szemben. A játszóházban csodálkozott a gondozó, hogy a 10 hónapos babám még nem jár, nem gondoltam volna, hogy már kellene neki. Aztán olvastam egy cikket, hogy manapság a legtöbb baba elindul 9 hónaposan. Összezavarodtam, mert azt gondoltam, hogy jó ütemben halad a babám, aki kapaszkodva jár a bútorok mellett és néha már megáll kapaszkodás nélkül, aztán letottyan.

Sokat foglalkozunk (anyukák) a gyerekekkel, igen rengeteg fejlesztő játék van, zeneórák, internet ...stb. Viszont 30 évvel ezelőtt is fél évesen sokakat beadtak bölcsibe, ahol az idősebb gyerekek motiválták a "fejlődésre", most ugyanaz van, csak óradíjban kifizetve (játszóház, ringató...stb.).

Egyébként egyre többen mosnak pelenkát, mert rádöbbentek mennyire káros az eldobható fajta. Viszont van hozzá mosógép, nem kell főzni és vasalni, mert ezek modern mosható pelusok.

2013. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen... Én is mindig megdöbbenek amikor elvárásokkal jönnek a lányom irányába. Hogyhogy nem szobatiszta még 2 évesen? Miért nem beszél még több szavas mondatokban? Nem értem, hogy miért kéne? Én megteszek mindent azért, hogy ő fejlődhesssen, de ha nem érett még meg rá, akkor hiába eröltetném, nem? A beszédet meg aztán abszolút nem tudom siettetni. Egyébként ő 9 hónaposan még szinte semmit sem tudott. Csak kúszott és kész. Aztán 9,5 hónaposan 1 héten belül felült, felállt, mászott és lépegetett kapaszkodva. Pedig semmit sem csináltam másként, mint előtte.

Nagyon elkeserít a dolog, hogy már-már elvárás lett a korai mozgásfejlődés!

2013. aug. 22. 08:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Némely anyuka csodálkozva néz rám, amikor mondom, hogy az 5 hónapos lányom még csak a hasáról tud átfordulni és kúszik, repülőzik.

Az övék pedig már fél évesen felállt és kapaszkodva lépegetett.

Tény, én is láttam a saját szememmel, de azért még nem kellene lenézni a másik embert mert az ő kisbabája nem csinálja, most mit is tudnék tenni?! Nem erőltethetek rá semmit.

Néha már tényleg dühítő, ahogy dicsekszenek, ezért inkább el is kerülöm a lányommal egyidős babák anyukáit.

2013. aug. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
erről egy sztori jut eszembe, dédi mesélte, az ő idejében még poroszosan ment a gyereknevelés ,mert muszáj volt. mivel egész nap, hajnaltól sötétedésig napszámba jártak kapálni papival, így mem tudták hová tenni a gyereket, sem ők, sem a többi mapszámos. így a kukoricaföld határában ástak egy nagy gödröt, és abba tették a gyerekeket, h. ne tudjanak elmenni, kárt tenni magukban. így reggeltől estig 4-5 gyerek volt együtt egy gödörben. elég kiábrándító ,és érthető h. nem volt akkora kiugró fejlődési tendencia hisz elég imgerszegény környezet egy gödör. ..
2013. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden kisgyerek más, de tényleg manapság több a rohanósabb! 4,5 éves kislányom is, 3 hósan fordulgatott, 5 hósan ücsörgött, rá egy hónapra felállt, de most is nem tudom hova siet, de nyáron váltotta a két alsó fogát!! A húga viszont totál régimódi, 5 hósan még csak nem is forog, fogacskák sehogy sem jelentkeznek :) a modern világnak és az elvárásoknak köszönhető szerintem, sok kisgyerek tudat alatt alkalmazkodik mindehhez...
2013. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!