Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfogadjátok a doktornéni...

Megfogadjátok a doktornéni tanácsát akkor is, ha teljesen ellenkezik az elveitekkel?

Figyelt kérdés

a dokinéni szerint kövér a babám-mert 1hónap alatt hizott egy kiló 10dekát.azt mondja,ne etessem éjjel-de hogy birja ki egy ilyen pici baba éjjel?vagy keltsem fel 11körül?és akkor 6ig ki kell birnia?

már olyan jól beálltunk-szépen elalszik,egyszer eszik éjjel1-2körül.más ennek is nagyon örülne.próbáljak átállni?


2013. aug. 21. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
1 hónapos a baba? Ha igen,akkor ebben nem fogadnám meg az orvos tanácsát. Ha jóval idősebb (de ezt nem hiszem ekkora hízás mellett) akkor igen.
2013. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegelem a tanácsokat. Az, hogy ne adjak enni rendszeresen a babámnak nem opció, akárki mondja is. Éhesen nem hagyom.
2013. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Etesd ahogy Te érzed! Doktornéni tanácsait meg kell hallgatni, megfontolni és ha úgy látod jónak elvetni. Te ismered a babádat, te vagy vele 24 órát...
2013. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem,nem feltétlen,minden gyerek más ezért ő maximum általánosságban tud tanácsot adni,de természetesen mérlegelem aztán a babámra szabom:)mi dr nénink már 5hónaposan javasolta a hozzátáplálást én úgy gondoltam 6hó ig szopiztatom majd elkezdem....és így lett:)
2013. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?


Nekem hasfájásra javasolta a doktornő hogy ne tegyem cicire 2-2,5 órát, nagyon nehezen szántam rá magam de bevált.

2013. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam az első két hónapban 3 kilót hízott, az elsőben 1700, a másodikban 1400 g-ot, anyatejes. A dokink gratulált :)


ne aggódj!

2013. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az enyémet is mindig lekövérezte, pedig egyáltalán nem volt az.

Azt mondta, adjak neki kevesebbet, nem fog éhen halni, stb. Igen , csak sírna az éhség miatt.

Nem hallgattam rá ebben a dologban, ahogy más ismerősöm sem.

Szerintem csináljátok ahogy eddig! Majd elhagyja az éjszakai felkelést, akkor máris mínusz egy adag kaja.

Meg ha mászni kezd, akkor lemozogja.

2013. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

hülye a doktornénid, na... (a mi doktor nénink is hülye... meghallgatom, persze-persze, mondom neki, aztán a kisbabámmal mosolygunk a "poénjain") :)

az egészségügyisek régi könyvek alapján általánosítanak, ne vedd komolyan őket!

amúgy is csak és kizárólag a tápszer homogén, semmi más, ők meg a tápszeres etetés alapján tudnak csak tényeket.

az anyatejes babák annyit híznak, amennyit a genetikájuk beléjük kódolt és kész.


az én dokinénim is mondta nekem, amikor 1 hetes (és 2800 gr volt) a babám, amikor nap-mint nap azon remegtem, hogy hízzon 5 grammokat, és legyen tejem, hogy lassan most már csak 1x kell felkelnie enni a picinek éjjel :) :) (a gyerek többet cicizett mint nem cicizett) :)

kórházból hazatérésünk óta (12 hete volt) 4 kilót szedett fel a babám, és én olyan büszke vagyok ezért rá és magamra, és a cicikre :) olyan egészséges a pici, és nem dagadt, nem túl hurkás, hanem olyan szép vaskos pocakos tündérvirágszál! :)

ETESD A BABÁT ÉS ÖRVENDJ MINDEN KIS HURKÁNAK. NAGYON EGÉSZSÉGES LESZ A KICSIKÉD, meglátod :) csak ahogy a természet kitalálta a dolgokat - a gyerek tudja, hogy mi kell neki, nyugi :)

nem a X. kerület Zsivaj utcában van a te orvosod is véletlen?! :) :)

2013. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad mennyi idős a baba. Az első 6 hónapban kell megdupláznia a súlyát, nekünk majdnem a triplájára sikerült - a drnő megnyugtatott, hogy nem lesz kövér baba, mert lemozogja és megnyúlik fél éves kora után. Most 10 hónapos elmúlt, szinte egy dekát nem hízott azóta mert lemozogja és megnyúlt. Éjjel 2x eszik, ha jól belakott este főzelékkel csak 1x. Sokan mondták már, hogy ekkora gyereknek már nem kellene ennie éjjel (10 hós), de akkor hagyjam ordítani reggelig?

Egyébként örülj, ha csak egyszer eszik éjjel és nem kel többször, nekem ennek ellenére kb.6-8x kelt, szóval most már istenesek az éjszakáink.

2013. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A kérdésedre válaszolva, ha az elveiddel ellenkezik az ő véleménye kérdezz meg másokat is. Én a védőnő tanácsait engedem el sokx a fülem mellett, viszont ő nem orvos, fontos hogy bízz a gyerekorvosban, mert azért azt nem lehet elbagatelizálni, ha ez nem megy, válts orvost. A "súlyprobléma" szerintem nem ügy...az állandóan változik.
2013. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!