Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma ránézett a doktornő-és az...

Ma ránézett a doktornő-és az mondta el van kényeztetve. Hogy lehet egy csecsemőt elkényeztetni?

Figyelt kérdés
az 1 hónapos vizsgálaton mondta ezt-mert felvettem,amikor sir a vizsgálatok után.egyébként nincs állandóan kézben-egyedül alszik el..de hogy lehet elkényeztetni egy ekkora babát?
2013. aug. 22. 08:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Ha mindig kézben van,meg ha minden nyekkenésre kiveszed vagy cicizteted.Szerintem ezekkel lehet már kicsiként is.
2013. aug. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónapos babát nem lehet elkényeztetni. Egy ekkora baba akkor sír, ha valami problémája van, ugyanis szólni még nem tud. Tehát ha sír, akkor meg kell állapítani, hogy mire van szüksége. És ehhez általában fel kell venni :-) Ne aggódj, jól csinálod!
2013. aug. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam már 2 éves és még mindig sír a vizsgálatok után. ,Kedvence' a torokvizsgálat. Ha meglátja a doktornőt, már rosszat sejt. Oltások és vizsgálatok után a doktornő is mondja, hogy vegyem fel, hogy nyugodjon meg. Amúgy 1 hós babát nem lehet még elkényeztetni. Azt majd csak jóval később lehet.
2013. aug. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kenyezteted el ezzel! A vigasztalás ha sir és megnyugtatod az csak erősíti benne a bizalom érzetét és tudatositja benne, higy anya itt van ha kell......Szerintem teljesen jól tetted!:-) En is mindig felvettem megvigasztaltam ha baja volt! Nem kenyes teljesen normalis egészséges kislany! Mara 3eves! Boldog babazast!
2013. aug. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem hagynám sírni a babám, akkor sem, ha a doktornőnek ez nem tetszik. A sajátját úgy neveli, ahogy akarja. Szerintem semmi baja nem lesz egy pár hetes babának attól, ha kézbe veszik, amikor felzaklatja valami. http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4
2013. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amikor az én babám kb 5 napos(!) volt, és kijött a dokinéni házhoz, és látta, hogy az apja puszit ad neki (mármint a babának), ráripakodott a férjemre, hogy "Apuka, nem dajkáljuk a gyereket!" Vannak "jó fej" gyerekorvosok. Ne vitatkozz vele, mindenre bólogass, aztán tedd, ahogy Te jónak látod.
2013. aug. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen pici baba akkor sír, ha valami baja van. Ok nélkül nem kezdenek el sírni.

Ezt pont egy gyerekorvosnak is illendő lenne tudni.

Valószínűleg nem szerette, hogy ide-oda forgatták vizsgálat közben.

Az én lányom 5 hónapos és még van hogy ő is nyüszizik vizsgálat után, főleg ha szuri van.

Így fogja megtanulni, hogy érdemes megszólítani a világot, mert érkezik a segítség anya személyében.

Sosem hagytam sírni én sem!

2013. aug. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

szomorú h vannak ilyen gyerekorvosok....kiráz a hideg. Jóhogy nem szerette a vizsgálatot, a nyomkodást, a macerát, a hideg sztetoszkópot, stb (és egy ilyen gyerekorvosnál el tudom képzelni, hogy nem is olyan óvatosan nyúl a gyerekhez...), persze hogy sír. Az enyém is tegnap torkaszakadtából sikított az oltásnál (nekem kell lefogni a kis kezeit, hát a szívem szakad meg), utána rögtön felvettem és vigasztaltam, meg is nyugodott (4 hós). A gyerekorvos addig meg szépen várt, amíg fél perc alatt meg nem nyugodott annyira, hogy hallottuk egymás szavát :)

és nem lehet egy babát elkényeztetni...!!

2013. aug. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat-persze,h háromnegyed óra várakozás után még jól meg is piszkálták,akkor sir..megnyugtattatok..
2013. aug. 22. 09:08
 10/12 anonim ***** válasza:
egy 1 hónapos baba még nem érti az ok okozat összefüggést, kizártnak tartom, hogy direkt azért ordítana, hogy ölbe vedd. Úgyhogy szerintem ez marhaság. Én is felveszem a gyereket, ha ordít, már ha nem hisztiről van szó.
2013. aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!