Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudhatom meg babám...

Hogyan tudhatom meg babám vércsoportját? Nincs belejegyezve a kiskönyvébe.

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
amikor haza indultunk a kórházból, én kíváncsiságból megnéztem kiskönyvet és az övé sem volt beleírva, mentem is és megkérdeztem a nővéreket. Ők mondták, hogy csak annak csinálnak már vércsoport vizsgálatot, akinél az anya RH-. A gyerekorvosnál kell intézni,(hogy onnan tovább mi a menete azt nem tudom, mert én nem nézettem meg.)de pénzbe kerül. Nem akarok hülyeséget mondani, de én úgy emlékszem a kórházban nekem 23.000 ft-ot mondtak. Ezért is nem nézik már meg minden babának.
2013. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első írja. Mivel én rh- vagyok, kislányomnál automatikusan néztek vércsoportot, mert ha ő rh+ lett volna, kellett volna kapnom Anti-d injekciót. Nem fogják megnézni, csak ha szükséges (műtét), de ne legyen ilyen.
2013. aug. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Elég ha akkor megtudod, mikor szükség lesz rá valamikor. Csak azért nem fognak tb pénzből vércsoport meghatározást csinálni, mert kíváncsi vagy, szerintem ez így logikus. (30 éves vagyok, most tudtam meg a vércsoportom, mikor várandósként nézték, egész jól elvoltam eddig e nélkül a tudás nélkül :))
2013. aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vagy ha levetettétek a köldökzsinór vért,ők megmondják mi a baba vércsoportja.
2013. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi. Csak kíváncsiságból lett volna jó tudni. Bár tényleg ne legyen rá szükség, nem tudom miért de úgy gondoltam, alap, hogy megnézik. Az pedig, hogy ilyen drága lenne...majdnem dobtam egy hátast. Kicsit felháborító ez azért a számomra. :O
2013. aug. 22. 18:09
 6/12 málna_ ***** válasza:
Bár én már 26 éves vagyok, de anno az én kiskönyvembe sem írták bele amikor megszülettem. Csak most tudtam meg a vércsoportom a terhesség miatt.
2013. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Ez azért így nincs jól, mert mi van, ha hirtelen lenne szüksége valakinek vérre? Szerintem ez egy fontos információ lenne...
2013. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én 31 éves vagyok .. akkoriban még beleírták a szül any.kiv. ezt az adatot! anyukám RH+ és nekem is ..A RH+ ív an rávezetve a születési anyakönyvibe pecséttel! Szent János kórházban akkoriban így csinálták és később még a tesóimnak is rajta volt! Ők most 27 és 24 évesek! Benne van nekik is!

Most már nem csinálják!

2013. aug. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk amit adtak zárójelentést abba bele volt írva, amúgy én Rh+ vagyok.
2013. aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tényleg van olyan hely, ahol nem állapítják meg automatikusan a baba vércsoportját? :O Én Rh+ vagyok, mégis ott van a kiskönyvben mindkettőnél, köldökvérből állapították meg. Szerintem kérdezz rá a gyerekdokinál. Ki tudja, mikor lesz rá hirtelen szükség, bár ne adja Isten.
2013. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!