Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen volt legelőször kettesb...

Milyen volt legelőször kettesben maradnod több órára a kisbabáddal? Izgultál?

Figyelt kérdés
Hamarosan egyedül kell lennem minden nap a babámmal, annyira félek, hogy elszúrok valamit, félrenyel evés közben vagy akármi. Ti nem féltetek amikor kettesben voltatok?
2013. aug. 25. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nem, mitől is féltem volna?

Egy kisbaba nem bánt :)

A nap java részében alszik, amúgy csak etetni, pelenkázni kell, a későbbiekben meg szép lassan belejössz mindenbe, ne izgulj.

2013. aug. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
De nagyon!!! Férjem 1 hónapot itthon volt, mikor a kisfiam született. Utána nagyon féltem az első napoktól, mikor visszament dolgozni. De persze megoldottam mindent. Ne aggódj. Nagyon fárasztó egyedül, de megoldod :).
2013. aug. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Az én férjem is itthon volt 3 hétig velünk, a háztartásban is rengeteg mindenben segített, gyakorlatilag ő csinált mindent.

Igen, féltem én is amikor visszament dolgozni - orvos, így biztonságban éreztem magunkat itthon vele, vártam mint a Messiást hogy hazajöjjön. Eleinte többször átvettük, hogy hogyan élesszem újra a babát, ez segített.

Igazán a hozzátáplálás során voltak problémák a félrenyeléssel (2x akart megfulladni), ill. később a homokozóban evett kavicsot, azt nyelte le nehezen (de nem tudtam már kivenni a szájából - most kis szünet van a homokozóban,mert egymás után 3 kavicsot szedtem ki a szájából, nagyon stresszes egy játék). 10h/F

Jótanács: A telefonod mindig legyen feltöltve és a közelben.

2013. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

10 hónapos babát minek visz ki a gondos anyuka homokozóba, mikor tudhatná, hogy ez egy ilyen időszak, hogy mindent a szájába vesz a gyerek???

Hogy milyen emberek vannak....őrület!

2013. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én féltem, igen. Leginkább attól, hogy nem tudom megnyugtatni, no meg persze azok a félelmek is voltak mint a kérdezőnek.

Az én kis fiam is volt 10 hónaposan a homokban, úgy hogy mindent a szájába vesz. A tesó miatt is menni kellett. De gondos szülőnek tartom magam sőt!!!!!!! Zárjam be a szobába akár 1,5 -2 éves koráig mert mindent "megkóstol", -ismerek két éves aki még mindig megkóstol mindent- aki nem ezt teszi az gondatlan na ne máár!

2013. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én is nagyon pánikoltam, mikor megszületett a babó, főleg, mert kicsi volt, besárgult és aluszékony volt... (rettenetesen féltem, az elején be is kómázott, alig lehetett felkelteni, hogy szopizzon, nem mondták, h ne hagyjam 4 órát aludni... akkor megtanultam, na mind1)

szóval féltem, féltem, de utólag rájöttem, hogy nem kellett volna...

a nővérem szavai megnyugtattak, azt mondta, mit izélek, ez egy kisgyerek, nem hülye, majd óbégat, ha kell neki valami, amúgy meg mi baja lenne, életre való... :)

(és tényleg, ha éhes, sír, a pelusát 3 óránként érdemes megnézni, kaki után cserélni kell rögtön - hallani a trotyit) :) amúgy újszülöttként eszik-alszik...

a másik, hogy figyelni kell a gyerekre és az ÖSZTÖNEIDRE, NEM MÁSRA HALLGATNI.

ha anyatejes akkor tedd cicidre sokat (amúgy is lehettek egész nap összebújva, nagyon klassz dolog) :)

stresszoldó a szoptatás, ha mellen van a gyerek, elszáll a feszültség belőled - és nem véletlen, egy újszülöttnek sokat kell mellen lenni, ez a gyerekágyas időszak.

ne aggódj, a kisbabák sokkal életrevalóbbak, mint az látszódik rajtuk. lehet, ügyesebbek, erősebbek, mint a felnőttek, csak mivel nem érted még meg újonnan őket, aggódsz, mert nem tudja mondani, hogy álmos vagyok, éhes vagyok... (de ez a két dolog jellemzi az első időben őket egyébként)

ha anyatejes, akárhová folyhat a tejecske (tüdőbe is) nem okoz gondot. de amúgy köhög ha félrenyel... (az én babám hanyatt fekve is bukott 2 hetesen, tök kis szökőkútat csinált - gyorsan vállra vettem persze, semmi baja nem lett)

gondolj arra, ha olyan esetlen lenne a baba, hogy félrenyel, nem jelez, ha éhes, nem alszik, ha álmos, már rég kihalt volna az emberiség :)

jó babázást :)

2013. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Onnantól hogy haza jöttünk a kórházból mindig egyedül voltam/vagyok vele. A férjem egy napot nem volt szabadságon, sőt mikor 2 hetes volt, 1 hónapig olyan helyen dolgozott ahonnan nem tudott haza jönni. És tudtam hogy esténként kijárnak a munkatársaival sörözni. Én pedig egyedül maradtam a 4 fal között. Nagyszülők nem élnek, barátaim messze. Kétségbeesve csüngtem a telefonon, hogy csak egy emberi hangot halljak. Bárkivel beszélgettem volna, akár egy tukmálós telemargetingessel is. De helyre jöttem végül.
2013. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Ez még semmi. Az igazán izgalmas az, amikor két kicsi gyerekkel maradsz egyedül otthon!!! :)))
2013. aug. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kicsit én is tartottam tőle, mert én nem tudom meg soha milyen amikor egy úszülött eszik, alszik. Az enyém mindig evett és ordított, mint utólag kiderült nagyon sokat nőtt egy hónap alatt és fájtak a csontjai ráadásul még nagyon hasfájós is volt.
2013. aug. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán mondanám hogy féltem, de baromira izgultam mi lesz velem. :) A férjem csak 4 napot volt otthon velünk, de volt hogy napközben is elment vásárolni ha megkértem, így, úgymond szoktattam magam az egyedülléthez. Aztán persze jöttek anyukámék is minden nap meglátogatni, ő főzőtt nekünk és áthozta. De valahogy egyedül jobban éreztem magam.. Nagyon jó a kapcsolatunk de annyira zavarban voltam ha bárki is jött vendégségbe. Egyedül a férjemet szerettem magam mellett.
2013. aug. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!