Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes újszülöttnél székrek...

Egy hetes újszülöttnél székrekedés súlyos probléma?

Figyelt kérdés
Kisbabámnak 3 napja nincs széklete. Anyatejet és némi tápszeres pótlást kap. Egymásnak ellentmondó információt találok az interneten. Elvileg napi 2-3 kakis pelenkának lennie kellene, de azt is olvastam, hogy az anyatejet akár tökéletesen hasznosítani tudják egyes babák, ezért nincs széklet, a tápszer pedig eleve székrekedést okoz. Akkor most aggódjak a széklet hiánya miatt, vagy ne? Próbáltam hőmérőzni a kis fenekét, illetve kapott cukros kamillateát, de semmi eredmény...
2013. aug. 26. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Az anyatejes babák széklete:

lehet napi 8 , VAGY 8 naponta egy. Amíg nem látod, hogy kínlódik, szenved, fáj a hasa, sír, emelgeti a lábait, nincs gond. Nem kell hőmérőzni, és a cukros kamilla tea nagy hiba volt. Inkább előtte kérdezz. Ne a százéves nagyidra hallgass!

2013. aug. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én három nap után még nem nem hőmérőznék.Egyél sok gyümölcsöt, ha teheted. Én egy hét után szoktam hőmérőzni, mert akkor már látom rajta hogy tényleg szenved. 3 hós.
2013. aug. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kap tápszeres pótlást akkor elvileg minden nap legalább 1 székletnek kellene lennie optimális esetben. Ha amúgy nem nyugtalan, nem görcsöl a pocija akkor nagy gond nincsen, de én azért megpróbálnám kicsalogatni a kakit. Szélcső, hőmérő, 5 nap után glicerines kúp.
2013. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fiam az első hónapban heti 1-2x kakilt.

Napi 1-2 alkalommal szopi után kapott 30 mili tápot.

Nem fájt a hasa, azt mondta a doki ez normális, nem szabad piszkálni hog kakiljon, mert utánna majd csak akkor tud ha hőmerőzzük...

Most 2 hónapos, 3 hete csak anyatejes, na azóta van hogy napi 3-4-5 kaka van, de van hogy megint 2-3 napig semmi.

Ne aggódj, ez normális!

Jól hasznosít!

A lényeg pisi legyen napi 5-6.

Gondolom hízik is szépen:)

2013. aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: nem a százéves nagyi mondta a kamilla teát, hanem a gyerekorvos, a védőnő, és itt az interneten is mindenhol ezt ajánlják. Nem hiszem, hogy a kamilla tea különösebben problémát jelent, ha eleve már tápszert is kapott. A kórházban meg cukros vizet adtak neki.


A masszázst javasolták még, amit próbáltam, de semmi eredmény. Hőmérőzés: semmi eredmény. Kamilla tea: semmi eredmény.

Közben elvittem a gyerekorvoshoz, aki azt mondta, nagyon szorítja össze a végbél záróizmát, ezért nem tud kakilni. Még meg kell tanulnia. Na de hogyan?

2013. aug. 26. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!