Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket csinál/csináltok a...

Miket csinál/csináltok a 2hònapos babátokkal?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy pl.ha fent van mivel "ütitek"el az idôt vele?Èn sètàlok vele ha az idô alkalmas rà,be szoktam tenni a kisàgyàba nèzi a zenèlôforgòt azt szereti nagyon,kicsit pihenôszèkezik is ezekkel mind-mind elvan 5-10percig,de a maradèk idôbe mìg fent van mit lehet vele csinàlni?Ja ès mozgàsfejlôdès szempontjàbòl miket csinàl a babàtok?

#baba #2hònapos
2013. aug. 27. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 8 hetes lesz a babám,én ugyanezeket szoktam vele csinálni mint te,csak még hasra is szoktam fordítani és elé tenni színes játékot,hogy próbálkozzon érte fordulni,így emelgeti a fejét és a nyakát erősíti.Nekem a kisfiam szereti a játszószőnyeget is,most kezdte felfedezni.Masszírozgatni,tornáztatni is szoktam még.
2013. aug. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, egy idő után én se tudok vele mit kezdeni, mert már nyűgösködik, de aludni még nem akar.


Egyébként ez szokott lenni a sorrend (alvás, evés, stb után):

1. berakom a játékhídja alá azt nézegeti, pöckölgeti a rajta lévő dolgokat, ott elvan elég sokáig, aztán megunja

2. Átteszem máshova nézelődni, vagy a pihiszékben a konyhába, amíg én mosogatok, pakolászom.

3. Ha már megunta a nézelődést akkor a combomra teszem, mondókázok neki, tornáztatom a lábát, vagy a mellkasomra teszem és ott emelgeti a buksiját...

4. Ha azt is megunta, akkor vagy megpróbálom elaltatni, ami nap közben sose sikerül, vagy ha már nagyon nyűgös, berakom a hintájába (adamo, rugós) és ott rugóztatom, miközben ő nézelődik és ha álmos elalszik, ha nem nem. :)

2013. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

9 hetes a fiam. 20 percig leköti a mese a tv ben... többet nem is engedném, nem is igényli. Játszószőnyeg, játék még nem nagyon érdekli, szeret magában elleni, nézelődni, akár 1 órát is, hogy nem igényli a társaságot. Utána sír, megyek, járkálunk, sétálgatunk, és ilyenkor minden leköti, még minden új neki :D

Olvasok fel neki könyvből, hangsúlyosan, azt is szereti.

Születése óta emeli a fejét, meg is tartja, 1 hónapos kora óta átfordul a hasáról a hátára és vissza... nagyon "célorientált"... mintha versengne valakivel (nincs még tesó) Ezek érdeklik, hogy új dolgot tanuljon, a játékok nem...

2013. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
9 hetesen tv? ugye csak viccelsz?
2013. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor nagyjàbòl èn is ezeket csinàlom vele,bàr a tv-t kihagyjuk :-)Köszi a vàlaszokat!Jò babàzàst kìvànok mindenkinek! :-)
2013. aug. 27. 22:08
 6/8 anonim ***** válasza:
3 hetes még csak a fiam. De sokat van hason és tornázik. Masszírozom és tornáztatom őt, délután ha olyan az idő akkor megyünk sétálni. Emeli és forgatja a buksiját szerintem ügyesen és egész sokáig fent is tartja. Rengeteget beszélek hozzá meg a nővéréhez is és nagyon élvezik. Ja meg amikor a tesó itthon van akkor kapja a fiam a puszit tőle és hallja a köszönéseit. :)
2013. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért mi baja lesz, ha leköti 20 percre a tv? :D Nem a 70 es beli tv-nk van ami úgy rontja a szemet, hogy a gyereket elé sem raknám... bár elárulok valamit, ha fél évesen vagy 1 évesen nézi a tv-t ugyanaz mint ha 2 hónaposan :D
2013. aug. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem én "szóltam be" a TV nézés miatt, mert egyrészt mindenki úgy neveli a babáját ahogy akarja, másrészt nem világraszóló probléma ha tv-t néz, de ha már rákérdeztél, hogy mi baja lehet...


1. 10 hónapos kor előtt még nem tudja saját akaratából irányítani a figyelmét, ha egy dobozt (tv) bámul 20 percen keresztül, az nehezíti a figyelemösszpontosításra való átállás folyamatát.

2. Mivel gondolom ülni még nem tud így fekve nézi, és a 20 perc egy oldalra bámulás nem tesz jót (ha meg pihenőszékben ül, az se igazán, de erről megoszlanak a vélemények)

3. A kisababák agya a társas interakciók folyamán fejlődik a legjobban... ha nem is beszélsz hozzá, csak teszel veszel körülötte vagy mással beszélsz, akkor is téged figyel és tanul, a tv nézéssel töltött percek mind az előbbi rovására mennek.

4. Mivel a tv-ben egy baba számára sokkal kevésbé egyértelmű hogy ki beszél miért beszél, beszédhangot hall-e vagy mást, így (bizonyítottan) lassabban tanulnak meg beszélni a tv-t néző babák.

5. A TV okozHAT (nem feltétlenül) alvási zavarokat, később koncentrációs zavarok, arra érzékeny babáknál még epilepsziát is, de azért baba tv-nél erősen kétlem, hogy okozna.

6. TV nézés közben le van foglalva anélkül, hogy magát kéne lefoglalnia, így egy csomó mindent nem csinál amit amúgy "unalmában" megtenne (kezét nézegeti, gügyörészik, tárgyakat próbál megfogni, stb), amik feljlesztenék.


NODE mindettől függetlenül persze, ha te jobban érzed magad, hogy 20 percig nyugtod van, csinálhatod a dolgod és ettől kiegyensúlyozottabb anyuka vagy, az valószínűleg többet használ mint amennyi a baba veszít néhány perc tv nézéssel.... De azért legyünk tisztában azzal, hogy valóban nem túl hasznos...

2013. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!