Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy az a szegény...

Igaz az, hogy az a szegény baba, akit sokat hagynak sírni, egy idő után leszokik a sírásról?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 22:51
1 2
 1/19 gyilokcica ***** válasza:
36%
Igen. Engem kisbabaként 3 napon át hagytak sírni éjszakánként, a negyedik naptól kezdve, és azóta is átalszom az éjszakákat. Bár nem értek egyet ezzel a módszerrel, de hatásos.
2013. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Én is így tudom, de inkább arra lennék kíváncsi, egyes babáknál ez befolyásolja-e a kötődést, vagy a későbbiekben azt, hogyan kér segítséget.
2013. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Erre az éjszakára nem is gondoltam, és ha éhes voltál sem etettek meg, vagy csak utána hagytak?


Akkor tehát nem fog sírni a baba, ha unatkozik? De mit csinál helyette? Nem ösztönösen sírnak elég sokáig (mármint korban sokáig, nem órában)?

2013. aug. 27. 23:11
 4/19 gyilokcica ***** válasza:
51%
Nem tudom éhes voltam-e éjjel, vagy hogy miért sírtam, de nem volt más választásom sajnos, mint sírni vagy aludni. Gondolom rájöttem, hogy inkább alszom. Bár anyám nem akarta így csinálni, muszáj volt, de rendkívül jó volt mindig is a kapcsolatunk, nem lett ennek semmilyen kára.
2013. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

"Bár anyám nem akarta így csinálni, muszáj volt"


Ez paradox, és én nem értem.

2013. aug. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg igen, "leszokik" a sírásról, mert beletörődik, hogy hiába könyörög az anyjáért, az nem foglalkozik vele. Ez egy ösztön, ahogy a magára hagyott állatok is csak egy ideig nyüszítenek az anyjukért, utána inkább csendben maradnak, hogy ne hívják fel a ragadozók figyelmét.

De hallottam már olyan babáról, aki nem szokott le a sírásról, viszont sérvet, vagy tüdőgyulladást kapott szegény az állandó üvöltéssel járó erőlködéstől.

Én inkább nem próbálnám ki ezt a brutális módszert.

2013. aug. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Bár anyám nem akarta így csinálni, muszáj volt"

Ez paradox, és én nem értem."


Nálunk is ezt csinálta anya.

Ő nagyon sajnált, de apa nem engedte, hogy folyton bejöjjön hozzám mikor sírtam...

2013. aug. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Van benne valami. A 22-es csapdája: sír a gyerek, egyből felveszik, aztán már azért sír, hogy vegyék fel....


Lányaim sírdogáltak, főleg esténként, éjjelenként, miután hazahoztuk őket a kórházból. Ám mivel ketten vannak, én meg csak 1 gyereket tudok egyszerre etetni (másfél éves bátyó is van), így az egyik az sírt, amíg a másikat etettem. Ez volt 1-2 hétig. Aztán szépen leszoktak róla.

Kis sírásnál nem vettem ki őket, jó, ha valamelyik nagyon sírt, akkor igen, de 1-2 hét alatt elmúlt a sírás. Aranyos, nyugodt babák.

2013. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 gyilokcica ***** válasza:
Nálunk is az apám miatt volt. Azt mondta anyámnak, ha bemegy hozzám mindkettőnket megver. Sajnos van ilyen is.
2013. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Hát, nem tudom. Minket az öcsémmel mindkettőnket hagytak sírni, főleg szegény tesómat, ő volt a nehezebb esett (éjjel éhes volt, jobban vágyott anyu közelségére, és egyéb "elvetemült" dolgok).

Az eredmény: Mindketten egyedül aludtunk el, de mindig órákig tartó cirkusz után. Az éjszakát csecsemőként végigaludtuk, aztán az ovi végéig nem. Én nap közben elég nyugis voltam, de a tesóm kegyetlen hisztiket tudott levágni nagyon sokáig. Egyáltalán nem szokott le a sírásról.

A szüleinkkel egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, de én pl. a mai napig nem merem megmondani a véleményemet semmiről, társaságban úgy vagyok vele, hogy minek mondjak akármit, úgysem érdekel senkit. Hogy ez az alaptermészetem része-e, vagy a nevelési módszer eredménye, talán soha nem derül ki.

2013. aug. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!