Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza van a háziorvosnak,...

Igaza van a háziorvosnak, hogy kecsketejet adjam a babámnak ha szerintem tejfehérje érzékeny?

Figyelt kérdés
A tojást kimutatta a labor viszont a teje negatív lett. De ekcémás és ha adok neki tejterméket akkor jobban viszket és ki is pöttyösödik. Így nem kap sem tojást se tejes dolgokoat. Ma meg kérdeztem, hogy valami kalcium pótlás nem-e kellene a gyereknek? kaptunk is receptete de állitja, hogy a kecsketej jó lenne. Aranyos volt mert szerzett is azon nyomban. De én azt olvastam, meg köztudott is , hogy hasonló a tehéntejhez, ugyanugy van benn tejfehérje. Vagy tévedek?

2013. aug. 30. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát egy próbát megér szerintem,ha doki úgy gondolja.Ha ugyanúgy vannak a tünetek,abbahagyod max.De szerintem tejfehérje minden tejben van,csak a mértéke más.
2013. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én minden tejtermékre allergiás vagyok...nekem aztán tök mindegy milyen tejterméket iszok beteg vagyok tőle...Lehet ez frissen fejt kecske tej, vagy a bolti ki tudja mi...Szója tejet iszom, ettől semmi bajom. Kalcium pezsi tablettát viszont iszok olykor :D
2013. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Pár pöttytöl nem fogok már megrémülni. Csináltam is belöle krumplipürét de még nem evett belöle. Reggelre ugy is pöttyös lesz ha nem jó neki. Nagyon kiváncsi vagyok egyébként. Bárcsak jó lenne neki. Azért mégis csak jobb tej lenne mint a zab prbol készült "tej".
2013. aug. 30. 14:51
 4/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nem értek hozzá,de én sem adok neki kókusztejet majd meg ilyesmit,csak hogy fehéret igyon,mert akik ilyet isznak,mondják hogy nincs tej íze azoknak.Akkor meg nem költök rá.Ha allergiás,úgy tudom minden tejre az.De az ekcéma magától a tejtermékektől és a sok fehérjétől van,tehát lehet hústól és a joghurt stb-től is.

2013. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
47%
Tejfehérje allergiának véres-nyákos széklet a jele, kiütés inkább a tejcukor érzékenység miatt szokott lenni, erre vizsgálták már?
2013. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a kecsketejet, aztán meglátod. De amúgy a rendes tehén tejet is megpróbálhatod, én nem tudom hogy van, de pl. a bolti tehén tejtől puffadok meg minden bajom van, a "házi tejtől" (amit szintén boltban veszünk, csak nem a tescoban, hanem ilyen termelői boltban) meg semmi bajom. Szóval még tehén és tehén tej között is van különbség. Egyik ismerős anyuka is a rendes tehén tejet adja és attól nem olyan a gyerek.


Baja nem lenne a zabtejtől se, de felesleges divatos pénzkidobás. Nagyon jól meg lehet lenni nélküle is, semmi szükség rá, csak nyomják, hogy igyad tej helyett. De minek?


Mondom ezt úgy, hogy szoktam szójatejet inni, mert szeretem. De a tejhez köze sincs, annak "helyettesítésére" nem is innám, mert nevetséges próbálkozás is lenne. Csak iszom, mert egyébként finom. Mint egy gyümölcs lé, vagy csokis turmix. Kicsit olyan ez az ilyen olyan italt tej helyett, mintha nem ihatnád a kólát és akkor különféle tök más ízű varázsitalokat ajánlgatnának, hogy helyettesítsd vele. De minek?

2013. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ekcémás szoptatott babának javasolják a sokáig tartó kizárólagos szoptatást, vagy ha nincs teje az anyukának, akkor "szerezzen, vegán anyától", vagyis olyantól, aki semmi állatit nem fogyaszt.

a kecsketejet a kecskének találta ki a természet, a tehéntejet a bocinak.

akik kókusz stb tejet isznak, nem a szine meg a feeling miatt, hanem a kálcium miatt, mert abban is van, sőt, talán jobban hasznosul, mint a tehéntejben lévő.

és ahogy vki írta, az állati eredetű fehérjét kel mérsékelni, ha nem is mindjárt vegetáriánusnak, vegánnak lenni. (bár olyan is van, akár csecsemőkorban is, rémísztgetnek, hogy nem jó, de lehet jól csinálni, mint minden mást, utána kell olvasni.)

2013. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos hozzászólást!

Már nem szopik, egy éves koráig cicizett. Most 17 hónapos már. Én a zabtejet és társait azért használom, mert így tudok neki például gyümölcslevest, gyümölcsturmixot , tejbegrízt vagy sütibe egyszóval minden tej helyett ezzel főzök. Így nem allegizás és változatosan tudom táplálni a gyereket. Sajnos nem divatbol adom neki hanem mert akkor mit egyen? Így is nagyon kevés mindent ehet. A szárnyas hust sem eheti mert abban is sok a fehérje. Egyébként tejcukorra sem lett kivizsgálva. Hanem kerülöm az összes tejterméket mert így sokkal jobb a böre.

Na mindegy kipróbálom, hátha jó lenne neki. Mert amennyi ellen példa van a tejekkel kapcsolatban pont annyira ajánlják is.

2013. aug. 30. 15:46
 9/16 anonim ***** válasza:

3 éve derült ki, hogy tejfehérje allergiás a kisebbik fiam, azóta 100% tejmentes diétát tartunk, de erről még sosem hallottam, hogy a kecsketej egyáltalán nem tartalmaz tejfehérjét!

Ezt találtam" A kecsketej fehérje-összetétele hasonló az emberi tejéhez. A tehéntejhez képest jóval kevesebb van benne az alfa 1-kazein fehérjéből, amely a legtöbb esetben felelős a tejfehérje-allergiáért. Ennek köszönhetően a kecsketej hipoallergén, ezért egyes országokban csecsemőtápszerek előállításához is használják. Mivel laktózból is kevesebbet tartalmaz, mint a tehéntej, a kecsketej a laktózérzékenyek számára is könnyebben emészthető. További hasonlóság a kecsketej és az anyatej között, hogy mindkettő nagy mennyiségű oligoszacharidot (rövid szénláncú cukrot) tartalmaz. Ezek a vegyületek prebiotikus hatásúak, ami azt jelenti, hogy a vastagbélbe jutva segítik az egészséges bélflóra kialakulását."

Tehát van benne kazein (tejfehérje), csak jóval kevesebb. Viszont ha a kazeinre allergiás valaki, akkor azt egy jó ideig 100%-ig ki kell vonni az étrendjéből, hogy a szervezete "elfelejtse", hogy valaha is találkozott vele.


Azt meg, aki lefikázza a növényi tejeket, komolyan nem értem! Szerinted tényleg divatból isszák az emberek? Mégis mi a fészkes fenéből csináljak akkor kakaót a kicsinek? Hiszen látja, hogy a nagy issza, akinek meg nem fogom kivonni az életéből a tejet, ha nem allergiás rá! Ugyanígy a joghurt, puding stb, miért ne kaphatna a növényi változatból a kicsi, a normálból meg a nagy. Ja, mert drágább, hát én pont lesz.rom! Régen is megvettem mindent a gyereknek, hogy ne érezze magát teljesen kiközösítve a bölcsiben-oviban, de 2 éves korától pedig jár utána az emelt családi és 10 éves koráig a gyes (bár remélem nem lesz rá addig szükség), amiket teljesen az ő diétás táplálására fordítunk.

2013. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is allergiás vagyok a tejre és ez álltal a marha húsra is.. Ekcémás leszek tőle. Viszont csakis a tehén tejtől, a kecske tej teljesen más fehérjét tartalmaz, ettől semmi bajom. Jaa és nekem 10évig nem jöttek rá hogy a tej okozza, mivel a teszt nem mutatta ki.
2013. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!