Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám csak szopizni...

8 hónapos babám csak szopizni akar!?

Figyelt kérdés
6 hónapos korában kezdtük el a gyümölcsöket, zöldségeket és mindent szépen meg is evett és egyre többet. Aztán jött a nagy meleg és nem akart nagyon enni ami még ok. Jobb lett az idő és megint evett de nem olyan jól mint előtte. Aztán megkaptuk a 3 napos lázat, 3 napig csak cicit volt hajlandó elfogadni. Már jól van de még mindig nem akar rendesen enni csak a tej kéne neki. Hiába csinálok gyümipépeket, főzit, tejpép sem kell neki. A tejem meg már nem elég így két óránként sír, hogy éhes és hiába kínálom a pépeket egyszerűen nem hajlandó enni vagy csak egy pár kanállal. Nagyon el vagyok keseredve mondhatni az egész napom ciciztetésből áll ráadásul aggaszt, hogy elég vitamin jut-e a szervezetébe hiszen mégiscsak 8 hónapos már ki kellett volna váltani étkezést. Valaki tudna valami tanácsot adni?
2013. aug. 30. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Már majdnem mindent kellene ebben a korban enni neki.

Ne pépeket adj neki, hanem puha darabos élteleket. Akár abból, amit ti is esztek. Az is hasznos lehet, ha egy asztalnál eszik veletek.

2013. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, de megemberelte magát miután már nagyon éhes volt :) nálunk a tejbegríz lett a nagy kedvenc ebben a korban, mai napig. Nekem sajnos nem vált be a darabos étel, még csak mostanában kezdte elfogadni 15 hónaposan, de én nem rohanok, van időm.
2013. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha most gyógyult meg akkor adj neki még pici időt,de amúgy elsőnek igaza van!!én is így csinálnám...amúgy csinálom is.

Én kisebbik fiam 9 hónapos és gyakorlatilag kiakad ha nem kapja meg amit a bátyja eszik...

2013. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, semmi baj, ha csak cicizik, pár nap alatt megnő a tejmennyiséged. A babám 7.5 hós, és nagyon lassan megy a hozzátáplálás. Majd beindul. Ilyenkor még lehet az anyatej a fő tápláléka. Nem kell kivaltani az étkezést még ennyi idősen, ez nem lóverseny.

Ne aggódj, az anyatej még fedezi a szükségleteit. Szepen kóstoltasd, de ha erölteted azzal csak azt éred el, hogy megutálja az evést.

Betegség után lehet visszaesés, és ne foglalkozz azzal, hogy a szomszéd Józsika már mindent eszik, mert az nem mérvadó.

2013. aug. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából már a darabosat próbáltam. A pürét ha darabosabbra hagyom még azzal a pár kanállal sem eszi meg mint amennyi amúgy lemegy. Ha egyben adok neki mondjuk banánt, barackot, főtt répát akkor csak gyurmázik vele. Ha megpróbálom a szája felé közelíteni úgy , hogy én fogom akkor szájzár és eltolja a kezem. Ma megpróbálkozok egy kis húslevessel hátha az jobban csúszik majd. Még egyszer köszönöm a segítséget és a zöld kéz ment:-)
2013. aug. 31. 08:17
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja még annyi , hogy azt is próbáltam, hogy kicsit kitolom az idő mert akkor éhes lesz. Na úgy soha többet nem próbálom etetni mert minden repült, kiköpködte a kaját és addig sírt amíg nem kapott cicit. Ha nagyon éhes akkor úgy tűnik nincs türelme a kanalazáshoz...:-(
2013. aug. 31. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!