Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtátok már az Infacol,...

Sztyopu kérdése:

Használtátok már az Infacol, vagy a Riabal nevű cseppeket? Nem tesz kárt a mindennapos gyógyszerezés a gyermekben?

Figyelt kérdés
10 napos múlt a kisbabánk, amikor nagyon erős gyomorgörcsök kínozták. A gyerekorvos Infacolt irt ki neki. Illetve ha az nem segítene Riabalt. Az utóbbit nagyon nehéz volt beszerezni és semmit nem találok róla a neten. Viszont több patikus is mondta, hogy nagyon jó gyógyszer.

2013. aug. 30. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Az Infacolt ismerem, az nem tesz kárt, mert nem szívódik fel. A másikat nem használtam.
2013. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az Infacol a fiamnak nem használt, a másodikat nem ismerem. Espumisan cseppeket adtam,az jó volt.
2013. aug. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Infacol nem szívódik fel, mi rendszeresen használtuk 3 hós koráig, a másikról még életemben nem hallottam..
2013. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, utánanéztem: a Riabal egy prifinium bromid nevű anyagot tartalmaz, és felszívódik, valamint ahogy olvasom az angol nyelvűjét, csak alkalmanként használható (görcsoldószerűség), max 7 napon keresztül. Hááát, én nem adnék a babámnak, elsősorban mert felszívódik, igaz, hogy a gyógyszertári papaverines görcsoldó is felszívódó, de legalább már kipróbált cucc..

Szóval ha neked lennék, bíznék az Infacolban, ha mellette ezek az erős görcsök rájönnek a babára, esetleg adnék neki ebből a Riabalból...de nem biztos....mi is kibírtuk az ordítását egy picit, meg tudtuk nyugtatni, utána meg elmúltak a görcsök. Büfiztetés nagyon fontos és pocakmasszázs

2013. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az Infacol kb az első 3 alkalommal könnyített a kisfiamon, aztán ugyanúgy sírt hasfájáskor. 3 hós koráig semmi sem vált be, aztán az Espumisan igen. Egy-egy hasfájós alkalommal kap belőle és nagyon rövid időn belül jobban lesz, sokszor teljesen elmúlik a fájdalma.
2013. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Infacolt használtunk, jó volt, de nem annyira tökéletes. Egy ismerősünk javaslatára ittam köménymag főzetet-teát (undorító íze van) és teljesen elmúlt a hasfájása a Kislányomnak. Tápszert is lehet beletenni, ha valaki nem szoptat, bár akkor gondolom nem kell erősre, sokáig főzni és akkor a baba issza meg. Nem hittem el, de tényleg működik, így kb. 2 hét alatt tudtuk le a hasfájós "korszakot". :-)
2013. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves Anyukák!


Szeretném Veletek megosztani a mi negatív esetünket az INFACOL-lal kapcsolatban, hogy mindenki tudjon róla, ha ilyen esettel találkozik ezt a szert lehet okolni.

Mi is több-kevesebb sírásra kezdtük el használni az Infacolt, őszintén szólva lett is eredménye, valóban könnyebben ment a babának a puki, aztán ahogy egyre többet használtuk, kb. már 2 hete észrevettük, hogy iszonyat mennyiségű levegőt nyel a baba. Arra fogtam, hogy ömlika a tejem, attól fuldokol, vagy rossz a technikája, aztán ez már annyira elharapódzott, hogy minden evés után iszonyat ordítás - persze mi akkor még inkább adtuk neki a szert - szürcsögött, elrekedt, nem kapott levegőt és mintha hurut lett volna az orrgaratjában. 5 napja a baba non-stop sírt, minden evés után, el lehet képzelni mennyire vártam már az etetést, a végére tekergett, nyugtalan volt, hiszen olyan mennyiségű levegőt nyelt és büfi nem jött!!! 2 órán át büfiztettük, mire elaludt indult újból az etetés. 2x gyerekorvos - tanácstalan, majd a tegnapi napon a győri kórházat is meglátogattuk. Tegnap reggel kiporszivoztam a nóziját egy barátom tanácsára, mivel annyira megörültem hogy megtaláltam a megoldást elfelejtettem neki beadni és láss csodát a baba kapott levegőt, szépen evett. Ekkor még mindig az orrszivóra gondoltam, majd a következő etetéskot nem maradt el az Infacol - tünetek újból. Irány a kórház, ott megszopiztattam a szer beadása elmaradt és a doktornéni egy teljesen nyugodt, kiegyensúlyozott babát vizsgálhatott meg.... na bumm hazaküöldtem, hogy porszívózzam a nózit tovább. Az esti etetésnél ismét előjött, persze az Infacol után... A reggeli etetésnél világosodtam meg, rájöttünk hogy az a nyákos, csúszos anyag megtapadt neki az orrgaratban + a hangszálain és emiatt kínoztam szegénykémet ennyi időn át!!!!


Remélem más nem jár így, vagy ha ilyen tüneteket tapasztal ezt a lehetőséget is számba veszi. Mindenkinek boldog babázást! :)


Egy 5 hetes baba boldog Anyukája

2014. máj. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!