Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a hozzátáplálás...

Akiknek a hozzátáplálás elkezdésével nem tudott kakilni a babájuk! Mi segített?

Figyelt kérdés
Amíg csak anyatejes, majd tápszeres volt nem volt ilyen probléma, minden nap volt kaki, volt, hogy többször is. Amióta elkezdtük a hozzátáplálást viszont szörnyű lett, csak 3 naponta van, az is kemény,szegény alig bírja kinyomni. Mi segíthetne?
2013. aug. 31. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Vagy túl kevés folyadékot kap, vagy amit adsz neki, attól lesz szorulása.


Írd meg, hogy MIT adsz neki, akkor többet lehet segíteni. Általában a gyümölcsök (szilva, barack) lazítják a székletet.

2013. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak nem segített semmilyen gyümölcs, semmi. Állandó szorulással küzdött, ilyenkor glicerines kúppal segítettem neki.. Igazából az idő segített, mert bár most is kemény a széklete de mindennap van legalább 1x. Olyan 8 hónapos volt mire megoldódott. Most 1 éves.
2013. aug. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Még csak délelőtt kap valamilyen gyümölcsöt, ez változó pl:

alma-őszi, alma-málna, őszi-maracuja, szilva.


Délután próbálkozunk a zöldséggel/főzelékkel, amiket eddig kapott: burg-alma, sütőtök-burg, burg-brokkoli, cukkini, paradicsomos burg.


Folyadékot próbálok neki mindig adni, csak nehezen fogadja el, a vizet magában meg sem issza, így valamilyen gyümölcslét szoktam higítani vízzel.

Kb mennyi folyadékot kellene , hogy megigyon?


Előre is nagyon köszönöm a válaszod, annyit szenvedünk emiatt,olyan jó lenne valami megoldást találni...

2013. aug. 31. 08:11
 4/6 A kérdező kommentje:

Az nem lehet, hogy még nem "érett" meg a hozzátáplálásra és nem tudja megemészteni ezeket a püréket?

Mindenhol azt olvasom, hogy a hozzátáplálás megkezdésével oldódtak meg a kaki gondjaik. Hogy lehet akkor, hogy nálunk meg pont fordítva van?


6 hónapos múlt, 4 hónapos korától tápszeres, és nagy súlyú baba, ezért erőlteti a védőnő és a gyerekorvos is annyira a hozzátáplálást.

2013. aug. 31. 08:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit adsz neki? Mert attól sok minden függ.


Olyan meg nincs, hogy nem érett rá, legfeljebb amit kap, az nem megfelelö számára.

2013. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én babámnak igazán semmi nem segített,talán a szilva,így végül 2 hét után hozzászokott a pocakja,és azóta nincs probléma,még annyit mondanék,hogy az én babám sem akarta meginni a vizet,ezért egy kicsit meglangyositottam és úgy már elfogadta!
2013. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!