Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szivtelen anya vagyok-mert...

Szivtelen anya vagyok-mert nem altatom ölben-egyfolytában ringatva, tologatva a babám?

Figyelt kérdés
olyan furán néz rám egy-két ismerősöm,mert próbálom úgy altatni a pindurt-hogy meg tudja nyugtatni magát.sosem hagyom sirni,de figyelem a jelzéseket.
2013. szept. 2. 09:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%
Az idő majd téged fog igazolni. Jó hogy önállóvá neveled. Te az édesanyja vagy, nem a rabszolgája. Az én gyermeknevelési felfogásomra is furcsán reagálnak az emberek, mert én is azt mondom, aludjon az 1. naptól önállóan, a saját ágyába, mert nem akarom hogy 6 évesen is köztünk aludjon. Erre lehurrognak, hogy szívtelen vagyok. Azért mert szeretném az intimitást és romantikát megtartani a férjemmel.
2013. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%

Rám is mindig így néztek, mert én meg újszülött koruktól hagytam maguktól elaludni a gyerekeimet.

Amikor ébren voltak, akkor volt összebújás, na meg persze a szoptatások alatt, de amikor eljött az alvásidő és láttam rajtuk, hogy álmosak, akkor beraktam a kiságyba őket és szó nélkül, pár perc után egyedül elaludtak.

Persze, amikor volt valami nyűgjük, akkor ott voltam, megnyugtattam őket.

A nagyobbik fiamnál azt vágták a fejemhez, hogy mázlista vagyok és majd meglátom a következővel milyen nehéz lesz, azután 3 év múlva a kicsinél meg már azt kaptam, hogy kegyetlen, szívtelen anya vagyok és milyen már az, hogy mindkét gyerekem önállóan alszik el...

2013. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%

Ha a baba nyugodt, akkor miért lenne ez rossz? Az a lényeg, hogy a kicsi jól érezze magàt.

Nekem 4 hónapos koràra sikerült elérnem, hogy egyedül is el tudjon aludni. 3 hónapig hordoznom kellett, mert ha letettem ordított folyamatosan. Mindenhonnan megkaptam, hogy hülye vagyok, mert 'felkapattam'. Nem bàntó még, mert akkor erre volt szüksége, de ma màr nagyon nyugodt baba, csak ritkàn kételkedik ölbe.

Örüljön neki, hogy 'jó' babàd van, a többiek csak irígykednek.

2013. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy vagy szívtelen! Nagyon ügyesek vagytok! Én inkább irigykedek, mert sajnos az én gyerkőcömet bizony ringatni kell, mert ha lerakom az ágyára vagy elkezd sírni, vagy elkezd egyből felülni. Nem tud nyugton maradni. Szerintem inkább az ismerőseid is irigyek lehetnek, hogy ilyen ügyesek vagytok.
2013. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%
Ha te az vagy, akkor én is. Milyen kár, hogy a gyerekeim imádják a kiságyukat, és jókat durmolnak benne. :) :)
2013. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%
Hát nekem 3 gyerekem van, 4-2-3hónaposak de én soha semmilyen formában nem altattam őket.
2013. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagy szívtelen, inkább céltudatos. Ennek később meg lesz a haszna. Én a Fiamat 2 hós koráig ringattam, meguntam, nehéz volt stb. és rászoktattam az egyedül alvásra, most 11 hós, hát nem bánom :) Látom szenvedni az ismerőseimet.


Engem pl. azért néznek "ufonak" mert egyetlen egy dolog biztos volt, és az is marad: a gyerek nem alszik velünk egy ágyban, van külön szobája és pont. És ebből nem engedek. :)

2013. szept. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 málna_ ***** válasza:
82%

Leírnátok, hogy hogyan szoktattátok rá a babát az önálló alvásra?

Köszi! :)

2013. szept. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Utolsónak: szerencsém volt, sehogy sem kellett szoktatni. A nagyot csak letettem evés után (akkor már lógott, mint a rongy), és aludt. A kisebbik nem aludt el azonnal, néha nyikorgott, olyankor a popóját, hátát rezegtettem (hason alvós volt mindkettő). Ha nagyon beindult a nyűgösködésben, átnéztem, mi baja lehet, és ha semmi, akkor "ütögettem" tovább a pelusát, és szépen beájult.

Éjjel sose kapcsoljatok villanyt, csak nagyon halvány éjjeli fényt (zöld a legjobb), tapasztalat! :)

2013. szept. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
28%
Én úgy szoktattam rá,hogy hagytam sírni 3 hetesen. Egyszer sírt 5percet,egyszer 2 percet és azóta tud aludni.Nem kell simizni,ringatni,cipelni.Én beismerem,hogy hagytam sírni.Nekünk semmi nem vezetett megoldásra.Első 3 hétben ébren volt a kicsi vagy hajnal 2től du 2ig,vagy du2től hajnal 2ig és csak sírt a fáradtságtól.3hetesen hasra tettük,sírt kicsit (de nem keservesen),elaludt és azóta nincs gond.Szerintem sokkal jobb ,ha nem kell segítség neki az alváshoz,mert ha nagyobb lesz(2-3-4éves),úgyis lehet hogy oda kell majd ülni mellé.
2013. szept. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!