Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg hozzászokhat a babám?

Tényleg hozzászokhat a babám?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a babám, 2 hónapos kora óta tápszeres, már elkezdtük a hozzátáplálást. Pár dolog megfogta a székletét, ezért időnként rásegítettem neki a nagydolognál, pelenkázás közben megemeltem a lábát a pocakjához, így ki tudta nyomni.

Aztán ez valahogy szokásunkká vált, hogy reggel amikor felébred, kicserélem a pelusát, tartom picit fönt a lábát 1-2 percig, ő pedig szépen kakil (már nem keményet), de mindig megvárja vele ezt a "tornáztatást".

Anyukám szerint nagyon rosszul csinálom, mert hozzá fog ehhez szokni, és máshogy már nem is fog tudni kakilni. Tényleg aggódjak?

Én úgy gondolnám hogy lassan 5 hónapos lesz, amúgy is húzza már a pocakhoz a lábát és fogja a lábfejét, szóval magától is meg fogja találni ezt a pózt, de most azért elgondolkoztam.

Szerintetek?


2013. szept. 2. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is hozzászokhat!
2013. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fiamnak az első pár hónapig amíg csak tápszert evett 80%-ban kellett neki a lázmérős segítség (amihez ugye jobban hozzászoknak), mert egyszerűen szenvedett. Aztán láss csodát nem szokott hozzá és amikor elkezdtük a hozzátáplálást szépen beállt a széklete. Most 13 hónapos és egyedsül kakil már nagyon régóta.

Tehát a kérdésedre válaszoljak az én kisfiam nem szokott hozzá. Próbáld meg csak akkor csinálni, ha tényleg látod, hogy kínlódik és nem jön a kaki. Erőltetni nem kell, lehet abban igaza van anyukádnak, hogy reggel magától is kakilna enélkül.

2013. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!