Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire sikerül tartanotok...

Mennyire sikerül tartanotok az étkezések időpontjait?

Figyelt kérdés
Én valahogy mindig csúszásban vagyok az alvások-ébredések időpontjai miatt,szinte soha nem ebédel délben a lányom,ezért csúszik az egész..
2013. szept. 2. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Miért élsz óramű szerint?


Én akkor etetek mikor éhes a lányom, akkor altatom mikor álmos.

Persze mivel 9 hónapos, már nagyjából kialakult, hogy mikorra éhezik meg, mikorra fárad el, de sosem óra szerint csinálom a dolgokat, hanem őt nézem.

Ezek szerint te akkor is megeteted délben a lányod, ha szegényke még nem kérné, mert nem éhes??

Vagy hagyod sírni az éhségtől, mert még nincs 12:00?

2013. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából sikerül tartani az időpontokat, fél-1 óra csúszások előfordulnak. A reggeli ébredés 6-7 óra között van, ha felkel, egyből eszik. Utána 3,5-4 óránként kér enni. 2-szer alszik, délelőtt 10 körül 1 órácskát és délután 3 körül 1-másfél órát. De mint írtam, néha vannak csúszások.

9 hónapos a babám, és kb. 1,5-2 hónapja lett nagyjából kiszámítható az alvás, evés, addig eléggé össze-vissza volt minden. Próbáltam korábban is valamiféle napirendet kialakítani, de mindig változott. Most egy ideje állandósulni látszik, de lehet, hogy 1 hónap múlva megint borul minden.

2013. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk sem óramű szerint eszik. Amíg rengetegszer kelt éjjel, nyilván nappal fáradtabb volt, elég kesze-kusza volt a napirendünk. Azért heti 2-3x sikerül délben etetni, de akkor mintha a tízórai vagy korábban van vagy kimarad, mert átalussza. Szeretem délben etetni, mert halljuk a harangozást és a bimm-bamm alatt cirkusz nélkül ebédel.

11 hónapos. Egyébként újra borulni készül a rend, mert imád velünk reggelizni és vacsizni. Viszont nem tud annyit nyámmogni, hogy jóllakjon a katonáival, így még utána fél órával meg kell etetni, ami ugye idő (játékból, sétából, alvásból).

Néha én is úgy érzem káosz az egész, de jó súlyban van, általában kipihent, 2x viszem sétálni 1-1,5 órára, játszunk...stb.

Egyébként az is felborítja a rendet, ha hétvége van, vagy apa itthon van, vagy nagyszülők elviszik picit, vagy időpontos programunk van....

2013. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!